Kwiat śmierci

Okładka książki Kwiat śmierci David Shobin
Okładka książki Kwiat śmierci
David Shobin Wydawnictwo: Amber Seria: Amber -thriller medyczny kryminał, sensacja, thriller
Amber -thriller medyczny
The seeding
Amber
2000-01-01
1999-01-01
Marek Mastalerz
epidemia kwiat porwanie tajemnica zagadka

Niezły thriller, choć samo zakończenie w stosunku do całości - jakby nieco słabsze...

5.5. Ksiazka miejcami bardzo interesująca, w ogolnym rozrachunku natomiast średniawa. Dla mnie przekobinowane.

W Waszyngtonie dochodzi do serii tajemniczych śmierci młodych kobiet będących w zaawansowanej ciąży. U wszystkich w bardzo po krótkim czasie dochodzi do gwałtownego namnożenia się komórek rakowych. Ich cechą charakterystyczną jest również specyficzny, kwiatowy zapach uwalniany w czasie ich śmierci. Kiedy okazuje się że w tym samym mieście na którymi czas giną niemowlęta- sprawa przebiera jeszcze bardziej niepokojący wymiar.

Gdyby tylko tego dotyczyła książka to fabuła byłaby dla mnie idealna. Natomiast kiedy autor wplatał w intrygę potomków starożytnych Majów i próby odrodzenia ich społeczności- W tym momencie cała historia stała się dla mnie zbyt abstrakcyjne, a przez to straciła trochę w mojej ostatecznej ocenie.

Wartka akcja, nie przegadana książka, w której dużo się dzieje. Można pochwalić autora za nie używanie nadmiernej ilości opisów, przez co w książce znajduje się treść, a nie"wypełniacze ", które to niektórzy autorzy stosują nadmiernie. Polecam .

Hmmm... Książka ciekawa ale... No właśnie to ale. W początkowej fazie wciąga i zagłębiamy się dalej i dalej. Chcemy wiedzieć co będzie za chwilę. W pewnym momencie fabuła się urywa a rozwiązanie jest no właśnie jakie?... Dziwne, nie dokończone, zbyt wiele pytań pozostało bez odpowiedzi a gdyby tak autor pociągnął wątek byłaby niezwykle ciekawa, wciągająca pozycja a tak jest tylko OK. Zakończenie, które pozwala na puszczenie wodzy fantazji i dopisanie własnego... Może autor z premedytacją tak ją zakończył, może będzie kontynuacja? Z chęcią bym po nią sięgnął. Generalnie książka ciekawa chociaż to nie ten sam poziom co Robin Cook czy Tess Gerritsen...

W Waszyngtonie zaczynają umierać jedna po drugiej kobiety w ciąży. Ofiar przybywa, ale przyczyna zostaje nie znana. W czasie sekcji zwłok u kobiet po otwarciu brzucha czuć było kwiatowy zapach. Lekarze stwierdzili, że kobiety umierają na raka, którego nie da się zidentyfikować. Lekarze zaczęli podejrzewać epidemię.

Doktor Craig Erikson w szpitalu poznaje Michelle. Kobieta była pacjentką szpitala, w którym pracował. Odkryto u niej coś niezwykłego, coś niepokojącego. Erikson wkrótce natrafia na trop rozwiązania.

Opis z tyłu bardzo mnie zachęcił. Jenak gdy zaczęłam czytać jakoś tak nie podobało mi się. Było nudno, niby się coś działo, ale czegoś brakowało. Odłożyłam książkę na jeden dzień, ale dałam jej szansę. Pod koniec coś się zaczęło dziać i zrobiło się ciekawie.
Dla mnie jest to słaby thriller. Zanudziłam się strasznie. Była tylko tajemnica, ale napięcia, grozy było bardzo malutko, za mało. Nie tego szukałam. Zawiodłam się bardzo.

Źródło: http://kingaczyta.blogspot.com/2012/08/david-shobin-kwiat-smierci.html

Doktor Craig Erikson w szpitalu poznaje Michelle. Kobieta...

• 2005
  • Przeczytane w 2012 roku
  • Przeczytane 2000
  • Psychopaci. Zbrodnia.
  • L. amerykańska

Dodaj cytat z książki Kwiat śmierci