Wrocław literacki

0 (0 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7432-224-9
wrocław, kultura, historia, literatura,
historia

Publikacja przedstawia panoramę literackiego Wrocławia od czasów najdawniejszych do współczesności. Polscy i niemieccy autorzy pokazują wspólnie, jak kształtowały się teksty o mieście, jak powstawało miasto jako tekst, w jaki sposób żyją i oddziałują nadal teksty miejskie. Wrocław bowiem był i jest metropolią ludzi piszących: to właśnie łączy ów niemiecki Śląsk – jak mawiano nie bez nuty melancholijnej złośliwości – krainę 666 poetów, z indywidualnościami, grupami, autorami współczesnego Wrocławia. Książka adresowana jest do czytelników zainteresowanych dziejami jednej z najznakomitszych metropolii kulturalnych Europy.

źródło opisu: Atut, 2007

źródło okładki: http://www.atut.ig.pl/?213,wroclaw-literacki

Dociekliwy_Kotek | 2011-06-15
Przeczytana: czerwiec 2011

Pozycja wyjątkowa, bo tyle erudycji, drobiazgowości i sposobu przedstawiania Wrocławia przez jego literaturę chyba jeszcze nie było. Trochę utrudnia lekturę nieznajomość omawianych dzieł, dostępnych jedynie dla czytelnika niemieckojęzycznego, ale za to wnikliwość analiz i szersze spojrzenie na wielowiekową tradycję miasta sprawia, że warto jednak poświęcić trochę uwagi.

Fred | 2016-07-17
Ola | 2015-06-29