Według Judasza. Apokryf

Wydawnictwo: Poligraf
978-83-88330-15-5
historyczna
Ardhiel

Przypominamy głośną przed ponad ćwierćwieczem powieść, która odbiła się szerokim echem nie tylko w Polsce, ale i na świecie (była tłumaczona na kilkanaście języków); książka ta została również przypomniana – zapewne na fali zainteresowania ewangelią Judasza, która ujrzała niedawno światło dzienne – w zeszłym roku w Hiszpanii i we Włoszech. Grzechem byłoby zatem nie przypomnieć Henryka Panasa w Polsce.
„Odkrył” Panasa Jarosław Iwaszkiewicz, który pisał m.in. o jego opowieści, że jest „niepospolita”, „stanowi nieoczekiwane zjawisko w naszej literaturze współczesnej”

źródło opisu: Wydawnictwo Poligraf, 2008

źródło okładki: http://wydawnictwopoligraf.pl/

Hatifnat | 2012-02-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Jednak z najlepszych powieści jakie miałam przyjemność czytać.

Buck Rotgut | 2017-02-05
Przeczytana: 28 października 2013