Okładka książki Pamiętnik nastolatki 2 1/2. Wakacje Natki

Pamiętnik nastolatki 2 1/2. Wakacje Natki

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Pamiętnik natolatki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
wydawnictwo
Dom Wydawniczy Rafael
typ
papier
sourire
7,85 (419 ocen i 72 opinie)

Opis książki

Natka, bohaterka "Pamiętnika nastolatki", na wakacjach. To najbardziej upragniony moment w całym roku ! Teraz tylko słońce, plaża i ja... Nareszcie oderwę się od nudnej codzienności. Może uda mi się przemyśleć kilka bardzo ważnych spraw? A może poznam kogoś ciekawego, kto pomoże rozwiać moje wątpliwości Może wreszcie zdecyduję, czego sama chcę? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w tej części mojego pamiętnika. Przede wszystkim zaś dowiesz się, jakie wakacyjne przygody spotkały mnie tego lata. Będzie super!

Ilustracje Krystyna Mól.

Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Bujaczek | 2012-06-25
Przeczytana: 23 czerwca 2012

„- Miłość to sprawa najpoważniejsza na świecie, nie można jej traktować niepoważnie.”*

Wiecie czym cechuje się prawdziwa miłość? Tym, że dla osoby kochanej jest się zrobić wszystko. Nawet pozwolić jej odejść. Ważne by ona była szczęśliwa. W końcu to co łączy dwie osoby jeśli tylko jest prawdziwe i tak ich połączy z czasem. Bo miłości się nie da oszukać. Ona sama wybiera kogo chce, a już na pewno nie kieruje się rozsądkiem...

Nastoletnia Natalia wraz z ciocią spędza wakacje nad morzem. Cieszy się, że nie ma nikogo w jej wieku bo może teraz spokojnie pomyśleć nad tym co się wydarzyło na krótko przed jej wyjazdem na wakacje. Zdarzenia te wywołały w jej umyśle wielki mętlik i za nic nie potraf zrozumieć postępowania Jacka, który jest powodem jej rozmyślań. Pewnego dnia rozkładanie zachowań chłopaka na czynniki pierwsze przerywa nastolatce Maksym. Chłopak jest starszy od Natalii, trochę zarozumiały ale i diabelnie przystojny. Od czasu spotkania się tych dwoje spędza ze sobą bardzo...

TINA1912 | 2015-02-12
Przeczytana: 11 lutego 2015

Akcja tej opowieści dzieje się na nad morzem. I właśnie tam przyjeżdża na wakacje 15-letnia Natalia. W swoim rodzinnym mieście zostawiła jednak chłopaka o imieniu Jacek, który jej się podoba i vice versa. Gdy Natka pewnego dnia szuka psa, który jej uciekł spotyka grupkę znajomych. Wśród nich jest przystojny Maksym. Po kilku dniach zbliżają się do siebie. Mimo, że Natka uważa to za przyjaźń to Maksym tak nie uważa. I chociaż główna bohaterka się do tego nie przyznaje przed nikim to można odczuć, że ona też coś do niego czuje. Ale sprawy się komplikują gdy Jacek prosi Natkę o chodzenie a ta się zgadza. Natalia resztę książki wmawia sobie ,,kocham Jacka, kocham Jacka" co wkurza, bo widać, że łączy ją z Maksymem coś dużo większego niż ,,przyjaźń". Moim zdaniem powinna zastanowić się ,,czy naprawdę kocham Jacka?" Kolejną irytującą sprawą jest język, którym rozmawiają Natka i Maksym. Nie cytują co prawda W.Szekspira ale jak dla mnie za często mówią językiem niepasującym do młodzieży, za...

Włóczykijka | 2012-05-27
Przeczytana: lipiec 2011

Jakoś mnie nie przekonała główna bohaterka, ale książkę czyta się bardzo szybko.

Claudia | 2014-04-18
Przeczytana: 08 kwietnia 2014

KOCHAM! KOCHAM! KOCHAM! Najlepsza część, oczywiście jak dla mnie. Kocham Maksyma jest takim idealnym chłopcem chociaż jakoś na początku mnie irytował, ale pokochałam go równie mocno jak Natka. Tak żyłam akcją tej książki coś niesamowitego! Polecam naprawdę, świetna część. :)

| 2011-09-14

Beata Andrzejczuk jest utalentowaną polską pisarką, która ma na swoim koncie kilkadziesiąt opowiadań dla dorosłych i dzieci, które opublikowane zostały w krajach takich, jak: Polska, Stany Zjednoczone, Australia, czy też Białoruś. Jest ona także laureatką wielu prestiżowych nagród i z pewnością na nich nie poprzestanie.

"Pamiętnik nastolatki" to seria, którą poznałam kilka miesięcy temu, podczas nauki do jednego z egzaminów. Był chłodny zimowy poranek, a ja zamiast zasiąść do uczelnianych notatek zabrałam się za lekturę, która od samego początku wywołała we mnie mieszane uczucia. Z jednej strony byłam jej strasznie ciekawa, a z drugiej obawiałam się, że być może jestem za stara by docenić jej prawdziwe przesłanie. W końcu sam tytuł sugeruje, iż przede wszystkim jest ona przeznaczona dla nieco młodszych czytelników, którzy dopiero odkrywają czym jest miłość, a także i start we względnie dorosłe decyzje.

Po kilku przeczytanych stronach lektura zaczęła mnie wciągać i doszłam do...

Miśka | 2014-01-13
Przeczytana: 11 września 2013

Natka wyjeżdża na wakacje do Juraty. Poznaje tam chłopaka, któremu spodobała się od pierwszego wejrzenia. Dziewczyna nie wie co ma zrobić bo on jej również jej się podoba a, tymczasem przyjeżdża Jacek i proponuje jej chodzenie.
Świetna to książka od której, trudno się oderwać. Bywa zabawna, ale bywa też wzruszająca. Jest ona jednym słowem po prostu rewelacyjna.

gakuko | 2012-08-05
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 05 sierpnia 2012

"Pamiętnik nastolatki 2 i 1/2" jest kolejną częścią serii opowiadającej o przygodach i podbojach miłosnych Natalii.
Książka jest dobrze napisana, ale nie jest niczym więcej niż przyjemną lekturą na upalne dni.

Karolka | 2011-12-15
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Miałam już przyjemność zapoznania się z poprzednimi tomami o przygodach Natki, zatytułowanych: "Pamiętnik nastolatki" i "Pamiętnik nastolatki 2". Ta książka jest już trzecia z kolei i choć chciałam ją przeczytać, nie miałam ochoty jej kupować. Dlatego ucieszyłam się, kiedy zobaczyłam na półce w bibliotece tę pozycje.Ucieszyłam się, ponieważ podobały mi się poprzednie części i chciałam przekonać się czy i ta im dorówna. I dorównała.

Przede wszystkim czyta się strasznie szybko, wręcz pochłania się książkę w jeden dzień. Język jest lekki, a wydarzenia rozgrywają się na wakacjach, więc książka jest napisana w luźny sposób. Do tego jest dużo ilustracji, bazgrołów i dużych liter. Akcja jest dość wartka i szybko się rozwija, więc ani się nie obejrzałam, a już przewracałam ostatnią kartkę.

Natka jest wrocławską gimnazjalistką, która po roku szkolnym pełnym niespodziewanych wydarzeń, na wakacjach postanawia porządnie odpocząć. Wyjeżdża nad morze z ciocią i rodzicami, gdzie zamierza...

Eliza | 2015-02-20

Achh, tu zaczyna się znajomość Natki i Maksyma... Będę musiała zacząć od nowa czytać książkę. Już tak dawno nie czytałam "Pamiętnika Nastolatki"...

Gosiek | 2012-05-21
Przeczytana: 20 lipca 2012

W tej części Natka (Natalia) wyjeżdża na wakacje nad polskie morze wraz z ciocią Kasią. Już pierwszego dnia poznaje grupę nastolatków, z którymi spędza czas. Od razu zauważa Maksyma, zabójczo przystojnego chłopaka. Dziewczyna uważa, że jest przystojniejszy nawet od Jacka (chłopaka, w którym nastolatka kocha się już od dłuższego czasu). Natka i Maksym zaczynają spędzać na osobności coraz więcej czasu.
Od razu powiem,że jak ktoś nie zna wcześniejszych części, niech się nie bierze do czytania. Moim zdaniem najlepiej zacząć od początku.
"Pamiętnik Nastolatki" to jedna z moich ulubionych serii typowo młodzieżowych. Autorka pokazuje prawidziwy świat kilkunastoletnich znajomych. Opisuje przygody, które mogą spotkać zarówno Ciebie jak i mnie. Jest bardzo pomysłowa. Stara się dotrzeć do 'młodzieży XXI wieku'. W książce znajdują się wpisy z Facebooka czy Fotobloga, rozmowy na Tlenie czy SMSy, które wysyłają do siebie bohaterowie. Jest to naprawdę niesamowity pomysł, który wykrzystała we...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Maria Nurowska
    71. rocznica
    urodzin
    ,,Ten kocha naprawdę, kto nie wie, dlaczego kocha.
  • Isabel Abedi
    48. rocznica
    urodzin
    Są w życiu rzeczy, o które trzeba walczyć, ponieważ czas, jaki na nie zostaje, niekiedy jest krótszy, niż sądzimy.
  • Andrzej Maleszka
    60. rocznica
    urodzin
    Mama zapaliła świece, a Filip latarkę i z ziemi dom wyglądał jak jeszcze jedna gwiazda. Miasto zostało daleko pod nimi. Choć stali na balkonie, to żadne z nich nie mogło już zobaczyć, jak czerwone krzesło powoli wstaje z trawy i unosi się w górę.
  • Max Allan Collins
    67. rocznica
    urodzin
    Ludzkie duchy, przemykające bez śladu, niezauważalnie. kiedy któryś z nich znika, nikogo to nie obchodzi.
  • Kazimierz Władysław Wójcicki
    81. rocznica
  • Marguerite Duras
    19. rocznica
    śmierci
    I płacząc robi to. Z początku jest ból, a potem ten ból staje się kolejną zdobyczą, odmieniony, narastający z wolna, wznoszący się ku rozkoszy, spleciony wraz z nią. Morze, nieuchwytne w swym kształcie, po prostu niezrównane.
  • Eugene B. Sledge
    14. rocznica
    śmierci
    Wojna to zorganizowany obłęd niszczący najlepszych ludzi.
  • John Williams
    21. rocznica
    śmierci
    Jakże porządni i przyzwoici wydajemy się samym sobie, dopóki nie mamy okazji ani powodu, żeby się zachować nieprzyzwoicie! Potrzeba dopiero miłości, żebyśmy mogli czegoś się dowiedzieć o sobie samych.
  • Arthur Koestler
    32. rocznica