Okładka książki Pamiętnik nastolatki 2 1/2. Wakacje Natki

Pamiętnik nastolatki 2 1/2. Wakacje Natki

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Pamiętnik natolatki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
wydawnictwo
Dom Wydawniczy 'Rafael'
typ
papier
sourire
7,82 (369 ocen i 65 opinii)

Opis książki

Natka, bohaterka "Pamiętnika nastolatki", na wakacjach. To najbardziej upragniony moment w całym roku ! Teraz tylko słońce, plaża i ja... Nareszcie oderwę się od nudnej codzienności. Może uda mi się przemyśleć kilka bardzo ważnych spraw? A może poznam kogoś ciekawego, kto pomoże rozwiać moje wątpliwości Może wreszcie zdecyduję, czego sama chcę? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w tej części mojego pamiętnika. Przede wszystkim zaś dowiesz się, jakie wakacyjne przygody spotkały mnie tego lata. Będzie super!

Ilustracje Krystyna Mól.

Polecamy

Opinie czytelników
Bujaczek | 2012-06-25
Przeczytana: 23 czerwca 2012

„- Miłość to sprawa najpoważniejsza na świecie, nie można jej traktować niepoważnie.”*

Wiecie czym cechuje się prawdziwa miłość? Tym, że dla osoby kochanej jest się zrobić wszystko. Nawet pozwolić jej odejść. Ważne by ona była szczęśliwa. W końcu to co łączy dwie osoby jeśli tylko jest prawdziwe i tak ich połączy z czasem. Bo miłości się nie da oszukać. Ona sama wybiera kogo chce, a już na pewno nie kieruje się rozsądkiem...

Nastoletnia Natalia wraz z ciocią spędza wakacje nad morzem. Cieszy się, że nie ma nikogo w jej wieku bo może teraz spokojnie pomyśleć nad tym co się wydarzyło na krótko przed jej wyjazdem na wakacje. Zdarzenia te wywołały w jej umyśle wielki mętlik i za nic nie potraf zrozumieć postępowania Jacka, który jest powodem jej rozmyślań. Pewnego dnia rozkładanie zachowań chłopaka na czynniki pierwsze przerywa nastolatce Maksym. Chłopak jest starszy od Natalii, trochę zarozumiały ale i diabelnie przystojny. Od czasu spotkania się tych dwoje spędza ze sobą bardzo dużo...

victorious | 2012-05-27
Przeczytana: lipiec 2011

Jakoś mnie nie przekonała główna bohaterka, ale książkę czyta się bardzo szybko.

| 2011-09-14

Beata Andrzejczuk jest utalentowaną polską pisarką, która ma na swoim koncie kilkadziesiąt opowiadań dla dorosłych i dzieci, które opublikowane zostały w krajach takich, jak: Polska, Stany Zjednoczone, Australia, czy też Białoruś. Jest ona także laureatką wielu prestiżowych nagród i z pewnością na nich nie poprzestanie.

"Pamiętnik nastolatki" to seria, którą poznałam kilka miesięcy temu, podczas nauki do jednego z egzaminów. Był chłodny zimowy poranek, a ja zamiast zasiąść do uczelnianych notatek zabrałam się za lekturę, która od samego początku wywołała we mnie mieszane uczucia. Z jednej strony byłam jej strasznie ciekawa, a z drugiej obawiałam się, że być może jestem za stara by docenić jej prawdziwe przesłanie. W końcu sam tytuł sugeruje, iż przede wszystkim jest ona przeznaczona dla nieco młodszych czytelników, którzy dopiero odkrywają czym jest miłość, a także i start we względnie dorosłe decyzje.

Po kilku przeczytanych stronach lektura zaczęła mnie wciągać i doszłam do wniosku,...

Claudia | 2014-04-18
Przeczytana: 08 kwietnia 2014

KOCHAM! KOCHAM! KOCHAM! Najlepsza część, oczywiście jak dla mnie. Kocham Maksyma jest takim idealnym chłopcem chociaż jakoś na początku mnie irytował, ale pokochałam go równie mocno jak Natka. Tak żyłam akcją tej książki coś niesamowitego! Polecam naprawdę, świetna część. :)

gakuko | 2012-08-05
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 05 sierpnia 2012

"Pamiętnik nastolatki 2 i 1/2" jest kolejną częścią serii opowiadającej o przygodach i podbojach miłosnych Natalii.
Książka jest dobrze napisana, ale nie jest niczym więcej niż przyjemną lekturą na upalne dni.

Karolka | 2011-12-15
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Miałam już przyjemność zapoznania się z poprzednimi tomami o przygodach Natki, zatytułowanych: "Pamiętnik nastolatki" i "Pamiętnik nastolatki 2". Ta książka jest już trzecia z kolei i choć chciałam ją przeczytać, nie miałam ochoty jej kupować. Dlatego ucieszyłam się, kiedy zobaczyłam na półce w bibliotece tę pozycje.Ucieszyłam się, ponieważ podobały mi się poprzednie części i chciałam przekonać się czy i ta im dorówna. I dorównała.

Przede wszystkim czyta się strasznie szybko, wręcz pochłania się książkę w jeden dzień. Język jest lekki, a wydarzenia rozgrywają się na wakacjach, więc książka jest napisana w luźny sposób. Do tego jest dużo ilustracji, bazgrołów i dużych liter. Akcja jest dość wartka i szybko się rozwija, więc ani się nie obejrzałam, a już przewracałam ostatnią kartkę.

Natka jest wrocławską gimnazjalistką, która po roku szkolnym pełnym niespodziewanych wydarzeń, na wakacjach postanawia porządnie odpocząć. Wyjeżdża nad morze z ciocią i rodzicami, gdzie zamierza spędzić ca...

Gosiek | 2012-05-21
Przeczytana: 20 lipca 2012

W tej części Natka (Natalia) wyjeżdża na wakacje nad polskie morze wraz z ciocią Kasią. Już pierwszego dnia poznaje grupę nastolatków, z którymi spędza czas. Od razu zauważa Maksyma, zabójczo przystojnego chłopaka. Dziewczyna uważa, że jest przystojniejszy nawet od Jacka (chłopaka, w którym nastolatka kocha się już od dłuższego czasu). Natka i Maksym zaczynają spędzać na osobności coraz więcej czasu.
Od razu powiem,że jak ktoś nie zna wcześniejszych części, niech się nie bierze do czytania. Moim zdaniem najlepiej zacząć od początku.
"Pamiętnik Nastolatki" to jedna z moich ulubionych serii typowo młodzieżowych. Autorka pokazuje prawidziwy świat kilkunastoletnich znajomych. Opisuje przygody, które mogą spotkać zarówno Ciebie jak i mnie. Jest bardzo pomysłowa. Stara się dotrzeć do 'młodzieży XXI wieku'. W książce znajdują się wpisy z Facebooka czy Fotobloga, rozmowy na Tlenie czy SMSy, które wysyłają do siebie bohaterowie. Jest to naprawdę niesamowity pomysł, który wykrzystała we wszystk...

Klaudii | 2013-10-09
Przeczytana: 06 października 2013

WAKACJE! - upragniony czas każdego ucznia! A tym razem, dowiemy się jak spędza je Natka – bohaterka „Pamiętnika nastolatki”.
Przed wakacjami Natka zerwała z Bartoszem, Jacek dalej jest z Agą, ale tak naprawdę kocha Natkę i chce z nią być, ale Aga nie daje mu spokoju. Właśnie zaczęły się długo oczekiwane przez Natkę wakacje, ale co z tego, i tak będzie musiała wyjechać z Wrocławia nad morze i siedzieć tam przez cały kalendarzowy miesiąc. Nikogo tam nie zna, a pojedzie z ciotką i jej psem – Kacprem, potem zwalą się rodzice, siostra, brat z dziewczyną i cała rodzina w jednym domku!

Czy Natalia pozna kogoś nad morzem?
Co zaskoczy ją podczas pobytu nad Bałtykiem?
Czy związek Agnieszki i Jacka się rozpadnie?

W czasie opalania Kacper ucieka ciotce, Natalia musi go gonić. Pies zaprowadza ją do grupy rówieśników, którzy wypoczywają nad morzem i śpią w namiotach. Poznaje tam – Paulinę – mistrza fotografii, Stefkę – przyjaciółkę Pauliny, strasznie zazdrosną o Maksyma, Witosza – bardzo miłego s...

Sama książka nie jest arcydziełem, które należy przeczytać. To fajna, odprężająca lektura, którą można sobie odpuścić, ale jeśli ktoś lubi tego typu historie, to warto przeczytać. Nie jest to pozbawiona sensu powieść. Zawarte w niej są najprostsze i najbardziej prozaiczne mądrości świata, o którym w nawale codziennej pracy zapominamy, gdyż są tak oczywiste. Wcześniej sądziłam o tych książkach, że są pustą lekturą, niewartą uwagi, teraz wiem, że nawet najbanalniejsza sytuacja, może nieść za sobą morał. Jaki jest tutaj? Każdy pewnie wie, ale ja Wam go nie zdradzę. Sami musicie dowiedzieć się, co takiego mądrego zostało ukryte na stronicach Pamiętnika nastolatki 2.5.

Całość na: http://siostry-w-bibliotece.blogspot.com/2014/05/pamietnik-nastolatki-25-wakacje-natki.html

Natalia | 2012-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2012

Bardzo spodobała mi się ta książka :-) Przemyślenia Natalii i jej problemy wydają mi się takie prawdziwe i codzienne... może dlatego, że ja też mam bardzo podobne ;P Nie wiem, czy była to najlepsza część z tej serii, ale naprawdę godna polecenie :-) Postać Maksyma o dziwo bardzo mi się spodobała, mimo jego delikatnie dziwnego sposobu bycia, jak gdyby z innej epoki, romansu z nauką, pewności siebie i zarozumialstwa... wolałabym gdyby wybrała jego zamiast Jacka. Jutro lecę po kolejną część! ;-)

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Trudi Canavan
    45. rocznica
    urodzin
    Szczęśliwe zakończenie to luksus na jaki może pozwolić sobie fikcja.
  • Michael Crichton
    72. rocznica
    urodzin
    Każde odkrycie jest gwałtem na naturze.
  • Leszek Kołakowski
    87. rocznica
    urodzin
    Czas jako substrat ludzkiego doświadczenia nie daje się skonceptualizować (w sensie redukcji do terminów bardziej pierwotnych). Jeśli postrzegamy go jako niekończące się samounicestwienie, cały świat doświadczenia z braku substratu zapada się w nicość. Absolut może służyć ocaleniu świata, uratować g... pokaż więcej
  • Gianni Rodari
    94. rocznica
    urodzin
    Każde dziecko, które przychodzi na świat, wie, że cały świat jest jego i nie musi zań płacić ani grosza, musi tylko zakasać rękawki, wyciągnąć rączki i go sobie wziąć.[z bajki "O kupowaniu Sztokholmu"]
  • Aravind Adiga
    40. rocznica
    urodzin
    biedni marzą, by mieć pod dostatkiem jedzenia i wyglądać, jak bogaci, a .... bogaci? Żeby schudnąć i wyglądać, jak biedni
  • Randy Pausch
    54. rocznica
    urodzin
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.
  • Laurie Halse Anderson
    53. rocznica
    urodzin
    Chcę biec, lecieć, bić skrzydłami tak mocno, aby nie słyszeć niczego poza łomotem własnego serca.
  • Marcin Meller
    46. rocznica
    urodzin
    Pani pokazała jelenia i zapytała nas, kto wie, jak nazywa się zwierzę. Ja wiedziałem, więc się ochoczo zgłosiłem i powiedziałem, że Lenin. Pani się stropiła i powiedziała, że chyba coś mi się pomieszało, bo to jeleń, a wielki Lenin, Włodzimierz Iljicz to człowiek, (...). Na co ja buńczucznie, że to... pokaż więcej
  • Théophile Gautier
    142. rocznica
    śmierci
    Zdaje mi się, jak gdyby moje ciało stało się przepuszczalne, moje ja uciekało z niego tak jak woda przez sito. Czuję, że się roztapiam we wszechbycie, z trudem odróżniam siebie od świata, w który się zapadam. Życie, którego - o ile tylko mogę - odgrywam zwykłą pantomimę, aby nie martwić krewnych i p... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku