Lubimyczytać.pl to:

Dom Wydawniczy 'Rafael'
typ
papier
sourire
7.84 (300 ocen i 59 opinii)

Opis książki

Natka, bohaterka "Pamiętnika nastolatki", na wakacjach. To najbardziej upragniony moment w całym roku ! Teraz tylko słońce, plaża i ja... Nareszcie oderwę się od nudnej codzienności. Może uda mi się przemyśleć kilka bardzo ważnych spraw? A może poznam kogoś ciekawego, kto pomoże rozwiać moje wątpliwości Może wreszcie zdecyduję, czego sama chcę? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w tej części mojego pamiętnika. Przede wszystkim zaś dowiesz się, jakie wakacyjne przygody spotkały mnie tego lata. Będzie super!

Ilustracje Krystyna Mól.

źródło opisu: Dom Wydawniczy 'Rafael', 2011

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Bujaczek | 2012-06-25
Przeczytana: 23 czerwca 2012

„- Miłość to sprawa najpoważniejsza na świecie, nie można jej traktować niepoważnie.”*

Wiecie czym cechuje się prawdziwa miłość? Tym, że dla osoby kochanej jest się zrobić wszystko. Nawet pozwolić jej odejść. Ważne by ona była szczęśliwa. W końcu to co łączy dwie osoby jeśli tylko jest prawdziwe i tak ich połączy z czasem. Bo miłości się nie da oszukać. Ona sama wybiera kogo chce, a już na pewno nie kieruje się rozsądkiem...

Nastoletnia Natalia wraz z ciocią spędza wakacje nad morzem. Cieszy się, że nie ma nikogo w jej wieku bo może teraz spokojnie pomyśleć nad tym co się wydarzyło na krótko przed jej wyjazdem na wakacje. Zdarzenia te wywołały w jej umyśle wielki mętlik i za nic nie potraf zrozumieć postępowania Jacka, który jest powodem jej rozmyślań. Pewnego dnia rozkładanie zachowań chłopaka na czynniki pierwsze przerywa nastolatce Maksym. Chłopak jest starszy od Natalii, trochę zarozumiały ale i diabelnie przystojny. Od czasu spotkania się tych dwoje spędza ze sobą bardzo dużo...

victorious | 2012-05-27
Przeczytana: lipiec 2011

Jakoś mnie nie przekonała główna bohaterka, ale książkę czyta się bardzo szybko.

Beata Andrzejczuk jest utalentowaną polską pisarką, która ma na swoim koncie kilkadziesiąt opowiadań dla dorosłych i dzieci, które opublikowane zostały w krajach takich, jak: Polska, Stany Zjednoczone, Australia, czy też Białoruś. Jest ona także laureatką wielu prestiżowych nagród i z pewnością na nich nie poprzestanie.

"Pamiętnik nastolatki" to seria, którą poznałam kilka miesięcy temu, podczas nauki do jednego z egzaminów. Był chłodny zimowy poranek, a ja zamiast zasiąść do uczelnianych notatek zabrałam się za lekturę, która od samego początku wywołała we mnie mieszane uczucia. Z jednej strony byłam jej strasznie ciekawa, a z drugiej obawiałam się, że być może jestem za stara by docenić jej prawdziwe przesłanie. W końcu sam tytuł sugeruje, iż przede wszystkim jest ona przeznaczona dla nieco młodszych czytelników, którzy dopiero odkrywają czym jest miłość, a także i start we względnie dorosłe decyzje.

Po kilku przeczytanych stronach lektura zaczęła mnie wciągać i doszłam do wniosku,...

mangaczka | 2012-08-05
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 05 sierpnia 2012

"Pamiętnik nastolatki 2 i 1/2" jest kolejną częścią serii opowiadającej o przygodach i podbojach miłosnych Natalii.
Książka jest dobrze napisana, ale nie jest niczym więcej niż przyjemną lekturą na upalne dni.

Karolka | 2011-12-15
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Miałam już przyjemność zapoznania się z poprzednimi tomami o przygodach Natki, zatytułowanych: "Pamiętnik nastolatki" i "Pamiętnik nastolatki 2". Ta książka jest już trzecia z kolei i choć chciałam ją przeczytać, nie miałam ochoty jej kupować. Dlatego ucieszyłam się, kiedy zobaczyłam na półce w bibliotece tę pozycje.Ucieszyłam się, ponieważ podobały mi się poprzednie części i chciałam przekonać się czy i ta im dorówna. I dorównała.

Przede wszystkim czyta się strasznie szybko, wręcz pochłania się książkę w jeden dzień. Język jest lekki, a wydarzenia rozgrywają się na wakacjach, więc książka jest napisana w luźny sposób. Do tego jest dużo ilustracji, bazgrołów i dużych liter. Akcja jest dość wartka i szybko się rozwija, więc ani się nie obejrzałam, a już przewracałam ostatnią kartkę.

Natka jest wrocławską gimnazjalistką, która po roku szkolnym pełnym niespodziewanych wydarzeń, na wakacjach postanawia porządnie odpocząć. Wyjeżdża nad morze z ciocią i rodzicami, gdzie zamierza spędzić ca...

Klaudii | 2013-10-09
Przeczytana: 06 października 2013

WAKACJE! - upragniony czas każdego ucznia! A tym razem, dowiemy się jak spędza je Natka – bohaterka „Pamiętnika nastolatki”.
Przed wakacjami Natka zerwała z Bartoszem, Jacek dalej jest z Agą, ale tak naprawdę kocha Natkę i chce z nią być, ale Aga nie daje mu spokoju. Właśnie zaczęły się długo oczekiwane przez Natkę wakacje, ale co z tego, i tak będzie musiała wyjechać z Wrocławia nad morze i siedzieć tam przez cały kalendarzowy miesiąc. Nikogo tam nie zna, a pojedzie z ciotką i jej psem – Kacprem, potem zwalą się rodzice, siostra, brat z dziewczyną i cała rodzina w jednym domku!

Czy Natalia pozna kogoś nad morzem?
Co zaskoczy ją podczas pobytu nad Bałtykiem?
Czy związek Agnieszki i Jacka się rozpadnie?

W czasie opalania Kacper ucieka ciotce, Natalia musi go gonić. Pies zaprowadza ją do grupy rówieśników, którzy wypoczywają nad morzem i śpią w namiotach. Poznaje tam – Paulinę – mistrza fotografii, Stefkę – przyjaciółkę Pauliny, strasznie zazdrosną o Maksyma, Witosza – bardzo miłego s...

Natalia | 2012-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2012

Bardzo spodobała mi się ta książka :-) Przemyślenia Natalii i jej problemy wydają mi się takie prawdziwe i codzienne... może dlatego, że ja też mam bardzo podobne ;P Nie wiem, czy była to najlepsza część z tej serii, ale naprawdę godna polecenie :-) Postać Maksyma o dziwo bardzo mi się spodobała, mimo jego delikatnie dziwnego sposobu bycia, jak gdyby z innej epoki, romansu z nauką, pewności siebie i zarozumialstwa... wolałabym gdyby wybrała jego zamiast Jacka. Jutro lecę po kolejną część! ;-)

Anyy | 2013-12-31
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 18 października 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo naprawde bardzo , spodobała mi sie tak książka. Jest ona jedną z moich ulubionych, świetna , bardzo klimatyczna (przypomniało mi sie gdy czytałam ksiąke na plaży.)Pokazuje jak dziewczyna zmnienia sie gdy poznaje chłopaka. Musi dokonać wyboru , ktury nie jest włąściwy, pokazane ile dziewczyny myślą , o żeczach która starszym wydają sie być banalne , myśle że nie jedna z nas to przeżywała książka magiczna .

Aisog | 2011-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2011

Świetne!
Moją ulubioną postacią jest Maksym. Uwielbiam wielokrotnie czytać fragmenty z jego udziałem. mam nadzieję że w następnej części będzie o nim bardzo dużo. W niektórych momentach Natalia denerwowała mnie swoim dziecinnym zachowaniem.
Ale książka i tak baaaardzo mi się podoba i napewno będę do niej często wracać.
Niecierpliwie czekam na kolejny pamiętnik Natalii.
Polecam!!!

Miśka | 2014-01-13
Przeczytana: 11 września 2013

Natka wyjeżdża na wakacje do Juraty. Poznaje tam chłopaka, któremu spodobała się od pierwszego wejrzenia. Dziewczyna nie wie co ma zrobić bo on jej również jej się podoba a, tymczasem przyjeżdża Jacek i proponuje jej chodzenie.
Świetna to książka od której, trudno się oderwać. Bywa zabawna, ale bywa też wzruszająca. Jest ona jednym słowem po prostu rewelacyjna.

Załóż konto za darmo!

71. rocznica
  • Wiktor Suworow
    67. rocznica
    urodzin
    Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. a taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.
  • Mary Hoffman
    69. rocznica
  • Arto Paasilinna
    72. rocznica
    Umrzeć zawsze się zdąży.
  • Simon Beckett
    46. rocznica
    urodzin
    Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
  • Elina Hirvonen
    39. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
  • Hanna Januszewska
    109. rocznica
  • Merete Lien
    62. rocznica
  • Peter S. Beagle
    75. rocznica
    urodzin
    Ten wybierać drogę musi, komu wszelki szlak odcięło. Utracone wiecznie kusi, co minęło to minęło.
  • Julie Powell
    41. rocznica
    urodzin
    Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy. To radość.
  • Adolf Hitler
    125. rocznica
    urodzin
    Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
  • Jan Dobraczyński
    104. rocznica
  • Bram Stoker
    102. rocznica
    śmierci
    Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.

Znajdź nas na Facebooku