Pamiętnik nastolatki 2 1/2. Wakacje Natki

literatura dziecięca
Dom Wydawniczy Rafael
2011-01-01
2011-01-01
pamiętnik nastolatki beata andrzejczuk natka wakacje

Czytana jako 11/12 latka, czyli 10 lat temu. Pamiętam tą całą magię opisów miłości - uczuć, refleksji, sytuacji. Zapierała dech w piersiach. Przeczytałam całą serię, jednak przy segregacji książek zostawiłam właśnie ją.

18-20 kwietnia 2020 r.

18-20 kwietnia 2020 r.

Przeczytałam całą serię. Ulubiona książka czasów nastoletnich. Mam do niej duży sentyment.

Ostatnia z książek tej serii, która mnie zaciekawiła.

Ostatnia z książek tej serii, która mnie zaciekawiła.

Pamiętnik nastolatki to książka, którą przeczytacie przy jednej filiżance herbaty. Lekka, aczkolwiek wciągająca. We mnie wzbudziła wiele wspomnień i wiem, że kiedyś tę książkę polecę moim córkom. Teraz twierdzę, że ta część jest odpowiednia dla młodzieży w okolicach trzynastych urodzin, myślę, że takim młodym ludziom będzie łatwo zjednać się z problemami bohaterki i zrozumieć jej rozterki.

Nie jest zbyt ambitna,ale polecam nastolatkom, które szukają czegos przyjemnego i lekkiego do czytania.

Zdecydowanie jest to jedna z moich ulubionych części PN. Tutaj jak każdy wie, Natka poznaje Maksyma i dalsze części przybierają całkiem inny charakter. Czytałam tą część milion razy. Miałam ją nawet rok tamu na wakacjach i marzyłam abym i ja przeżyła taka przygodę :)
Mogę się Wam przyznać, że 2 lata temu w Bułgarii leżałam nad basenem i czytałam książkę (dodam jeszcze, że nazywam się Natalia) gdy nagle przechodzą obok mnie Polacy. Rozłożyli się naprzeciw nas i nagle słyszę jak kobieta mówi do swojego syna - Maksym/Maksymilian (dokładnie nie pamiętam) szybko podniosłam głowę i kogo widzę ? Chłopaka trochę starszego ode mnie z falowanymi włosami sięgającymi do ramion.
Przypadek?
Nie sądzę :D

Na początek KOCHAM MAKSYMA!!! :D
Ta część serii jest moim zdaniem najlepsza. Natalia wyjeżdża na wakacje i poznaje chłopaka,który naprawdę namieszał w jej życiu. Maksym jest pewny siebie,arogancki,zadziorny,ale jest też wrażliwy i poważny. Czy chłopak idealny? Pewnie na pierwszy rzut oka tak,ale nie do końca. Jednak bardzo często powracam do tej książki,aby chociażby przeczytać moje ulubione fragmenty przy "Kocham cię,jak Irlandię",lub "Taką wodą być":) Ta książka zawsze kojarzyć mi się będzie z moim nastoletnim życiem. Bardzo polecam całą serię,ponieważ można przy niej naprawdę miło spędzić,a młodsi czytelnicy na pewno coś z niej wyniosą:)

Na początek KOCHAM MAKSYMA!!! :D

Jest to moja ulubiona książka z tej serii! Czytałam ją chyba ze 20 razy! Polecam każdemu!

Uwielbiam te serię. Czytałam ostatnio 5 raz!!! Zachwyca mnie jej prostota dzięki której wszystko jest zrozumiałe i nie odbiega daleko od rzeczywistości jak inne książki "opisujące życie nastolatków". Polecam!!!!!!!!!!!!! <3

• Pamiętnik nastolatki