Pamiętnik nastolatki 2

Cykl: Pamiętnik nastolatki (tom 2)
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael
Querida

Natka, bohaterka "Pamiętnika nastolatki" powraca. Dlaczego moje życie jest tak skomplikowane? Dlaczego ta szkoła jest tak nieżyciowa? Kiedy w końcu się zdecyduję: Jacek czy Bartosz? Kiedy Ci rodzice przestaną się mnie czepiać? Czy ktoś w ogóle mnie rozumie? Wakacje się skończyły, czas powrócić do szkoły, ale czy wszytko będzie po staremu? Zdecydowanie nie! Nowy rok szkolny oznacza nowe...

Natka, bohaterka "Pamiętnika nastolatki" powraca.

Wakacje się skończyły, czas powrócić do szkoły, ale czy wszytko będzie po staremu? Zdecydowanie nie! Nowy rok szkolny oznacza nowe przygody i nowe... kłopoty. Jak zmieniła się Natka? Czy znajdzie odpowiedź na pytania sprzed wakacji? Czy jej dylematy znajdą szczęśliwe rozwiązanie czy może wszystko jeszcze bardziej się zawikła?

Natka to dziewczyna taka jak ty, ma takie same rozterki jak ty i twoje koleżanki. Poznaj nowe przygody Natalki. "Pamiętnik nastolatki" został laureatem konkursu wortalu literackiego Granice.pl w kategoriach: "Najlepsza książka dla młodzieży na jesienno-zimowe wieczory" oraz "Najlepsza książka dla młodzieży na Gwiazdkę".

Zobacz też pierwszą część "Pamiętnika nastolatki"!

źródło opisu: http://rafael.pl/produkt/-pamietnik-nastolatki-2-

źródło okładki: http://rafael.pl/produkt/-pamietnik-nastolatki-2-

| 2015-03-14
Na półkach: Marzec 2015, Przeczytane, ***6

Całkiem przyjemna książeczka. Szybko się czyta, odprężająca lektura. Co prawda, nie wiem skąd autorka wpadła na ten Tlen, ale może kiedyś to był główny komunikator internetowy między młodzieżą. Czasy się zmieniają i musimy wziąć to pod uwagę.
Czekam na kolejne części :)

kamyk576 | 2014-11-10

Liczba stron : 204
Dalsze losy Natki, jak najbardziej mi się podobały. Jej rozterki życiowe oraz kłótnie z bliskimi.
Polecam dla nastolatek:))

Dorota | 2010-12-27
Przeczytana: listopad 2010

O matko święta, co to jest! Całe szczęście, że tą książkę wygrałam, a nie kupiłam. No cóż i tak muszę jej podziękować za umilenie mi czasu przez kilka lekcji religii... Chce mi się śmiać jak widzę że ta książka jest laureatem jakiegoś konkursu... Po pierwsze, co myślała sobie autorka jak to pisała? Ta książka w ogóle nie oddaje rzeczywistości dziewczyny w gimnazjum. Połowę książki zajmują chyba rozmowy na tlenie i sztuczne smsy. Ok, może jakaś część społeczeństwa korzysta z tlenu, ale chyba raczej zdecydowana większość z innego komunikatora. Poza tym teraz wszyscy, a gimnazjalistki na pewno fascynują się Facebookiem, o którym nie ma ani słowa. A rozmowy są na poziomie III klasy, ale podstawówki. Naprawdę, autorka wykazała się wybitną nieznajomością środowiska o którym usiłuje pisać. Jakieś cytaty? Proszę bardzo. Rozmowa Agnieszki i Natki na Tlenie.
Agnieszka: Chcesz banana?
Natka: Sama sobie zjedz banana.
Agnieszka: Ja nie jadam. To dobre dla małp, czyli dla ciebie.
Natka: Spadaj,...

Anita | 2013-12-24
Irena | 2012-05-13
Przeczytana: 10 maja 2012

„- Nie chcę być staroświecka - zaoponowała- ale też nie chcę pędzić na oślep do przodu, po trupach do celu. Nie mam zamiaru robić pewnych rzeczy tylko dlatego, że inni je robią. No i pragnę prawdziwej miłości.”*

Każdy z nas kiedyś miał naście lat. Wtedy to świat był dla nas inny niż teraz. Mieliśmy swoje problemy: a to nikt nas nie rozumiał, nauczyciele się zwieli na nas, rodzice wymagają za dużo. Zakochiwaliśmy się na zabój, każdy nowy związek był jedyny i ostatni, a gdy się rozpadał... Sami wiecie jak to było. A gdzieś pośród tego wyczuwaliśmy i widzieliśmy problemy dorosłych, wbrew pozorom rozumieliśmy więcej niż podejrzewali.

Natalia, autorka tytułowych Pamiętników, gimnazjalistka. Posiada rodzeństwa sztuk dwie (siostrę i brata)oraz komplet rodziców. Jest lojalną przyjaciółką, inteligentną i sprytną dziewczyną. Natka jak każdy ma zalety i wady. Szanuje ludzi i wbrew własnym przekonaniom kosa swoją rodzinę. Poprzez pamiętnik pokazuje nam życie codzienne zwykłego nastolatka....

Monika | 2013-12-14
Przeczytana: 13 grudnia 2013

Jedyne pytanie, które nasuwa mi się po przeczytaniu tej książki to: jakim cudem ma ona, aż tak dobre opinie? Czytałam lepsze książki i mają one niskie noty, a ta? Przecież ona jest przeciętna.. Dobrze ktoś zauważył, że autorka nie ma pojęcia o świecie nastolatek, rozmowy na komunikatorze i sms są tak staroświeckie, że aż żal.. Brak mi słów..

xxgetuglyxx | 2013-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2013

Bardzo romantyczna książka. Natka rzuciła... kogo? W Natce zakochał się... kto? Czy Natka też go pokocha? Jak będzie wygładało jej życie? A może będą jakieś zawody? To wiedzą tylko ci, którzy przeczytali tę książkę.

Przeczytana: 01 lipca 2015

Super. :) Idealnie opisuje życie nastolatków. Dobrze są opisane polskie realia w ciekawy sposób. Człowiek nie orientuje się, że już dużo przeczytał, bo bardzo wciąga. Poruszony wątek miłosny. Polecam. :)

Claudia Ficek | 2014-04-18
Przeczytana: 18 marca 2014
| 2011-08-18

Główną bohaterką książki napisanej przez Beatę Andrzejczuk jest Natalia - uczennica gimnazjum, córka swoich rodziców, a także lojalna powierniczka swoich przyjaciół. Czytelnicy mają okazję poznać ją jako niezwykle inteligentną i szanujących bliźnich osobę, która prócz zalet posiada także i wady, do których - z całą pewnością - możemy zaliczyć powściągliwość. Dziewczyna ma milion pomysłów na minutę i równie dużo problemów związanych z okresem dorastania.

"Nie wiem, czy jestem normalna... Kapcie zamiast glanów? Jacek czy Bartosz? Miłość do dwóch chłopaków jednocześnie? Rozlatujące się przyjaźnie czy zmyślone problemy? Normalna szkoła czy wstrętna buda? Dom...wariatów czy kochany domek? Czy tylko mnie się takie rzeczy przytrafiają? A Ty nie masz czasem podobnych kłopotów? Bo może mój pamiętnik jest także dla Ciebie. Nikt nas przecież lepiej nie zrozumie, niż my siebie nawzajem!!"*

Powyższy fragment przedstawia tylko niektóre z nich. Być może dla osób starszych tego typu dylematy...