Pomyśl tylko życzenie

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/ewa-zienkiewicz,o...»

Bożena | 2019-02-07
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 04 lutego 2019

Książka sympatyczna. Ciekawy pomysł z wcielaniem się głównej bohaterki w różne osoby. Odczuwa się jednak pewien niedosyt, bo losy bohaterek pozostają mocno niedokończone. Lakoniczne wyjaśnienia na końcu książki mnie nie usatysfakcjonowały. Mam też wątpliwości czy książka powinna być wydana w serii Plus Minus 16. To raczej dla dzieci w wieku 12-13 lat.

anta_a | 2016-09-05
Przeczytana: 01 września 2016

Co łączy 4 dziewczęta z opisu książki? 4 zaczęte i niedokończone historie młodych dziewcząt. Każda z nich mogłaby być naprawdę fajna, gdyby została opowiedziana do końca, a nie urwana przed momentem kulminacyjnym pozostawiając rozczarowanie i mocny niedosyt. Krótkie notki umieszczone pod koniec książki nie wypełniają braku i pozostaje duży niedosyt pomieszany z niesmakiem. Kilka pomysłów na fajne książki lub opowiadania zostało zmarnowane.
Co do samych bohaterek, to nie wszystkie polubiłam, a po gwałtownym urwaniu losów 2, po kolejnych opisach tylko się prześlizgiwałam.
Książka w dodatku przemyca "smrodek moralizatorski", który z powodu subtelności można nazwać smrodkiem: szanuj dziadka swojego, możesz mieć nie tylko gorszego, a całkowitego drania i z rodzicami też różnie bywa.

doaljish | 2016-08-25
Na półkach: Przeczytane, Zgubione

Książkę kupiła mi mama z nadzieją, że przepadam za literaturą młodzieżową gdyż miałam wtedy 12 lat. Nie przepadałam. Jednak, aby mamie nie było przykro i z ciekawości co taka książka może zawierać skusiłam się. Dosyć często pojawiały się długie i nudne fragmenty, aczkolwiek fabuła jest bardzo interesująca. Myślę, że jakby dać innemu autorowi taki pomysł do opracowania to mogłoby wyjść coś bardzo interesującego. Nie mówię, że jest źle, bo książka jest przyjemna. Widać jednak typ literatury młodzieżowej. Troszkę się czułam jakbym czytała lekturę z 1-3, ale w pozytywnym znaczeniu tych słów.

Netula_CK | 2016-06-14
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Zacznę od tego, że nie chciałam tej książki. Prosiłam o inną, a ta – jakimś dziwnym trafem – trafiła w moje ręce. Zdziwiona przeczytałam tekst na okładce i z niechęcią pomyślałam, że z literatury młodzieżowej to ja już dawno wyrosłam. Mimo wszystko postanowiłam spróbować. Skoro już do mnie trafiła, to szkoda żeby się zmarnowała. Książki nie powinny się marnować, zalegając nieczytane gdzieś w kącie.

Anka Rawicka jest typową dziewczyną, której niczego w życiu nie brakuje, jednak jej nastoletni umysł nie potrafi tego dostrzec, wciąż wyszukując nowych „braków”, włącznie z tymi absurdalnymi – jej rodzina jest zbyt normalna, a przez to nudna, przydałoby się coś, co ten porządek zburzy!

Odtąd książka staje się ciekawa. Anka wchodzi do wanny we własnym mieszkaniu i nagle…staje się kimś innym. Teraz jest Patrycją – niepełnosprawną dziewczyną z jedną nogą krótszą, mieszkającą w kamienicy do rozbiórki z rodziną, która bynajmniej nie jest nudna w kategoriach przyjętych uprzednio przez naszą...

Mia | 2015-09-03

Co łączy Ankę Rawicką – przeciętną nastolatkę z Warszawy – z ubogą Patrycją mieszkającą w kamienicy do rozbiórki, bogatą Nikolą z rezydencji położonej nad prywatnym jeziorem i z Marysią z górskiej osady? Nim dziewczyna pozna prawdę, będzie musiała uratować pewnego francuza, wyrwać się z rąk oszustów i pogodzić z przeprowadzką do Paryża. I gdy tylko uda się jej wybrnąć z jednych kłopotów, wpadnie niestety w kolejne... (opis z lubimyczytac.pl)
Dostałam tą książkę pod choinkę. Początek zaciekawił mnie. Pomysł oryginalny i ciekawy. Bohaterów łatwo polubić, choć niektórzy wzbudzali antypatię. Wydarzenia ciekawe. Książka napisana została prostym językiem, dzięki czemu i szybko i przyjemnie się ją czyta. Byłam bardzo ciekawa zakończenia.
Polecam!

lola041 | 2015-07-21

Ta niesamowita opowieść zachwyciła mnie jej niebanalnością. Opowiada ona o losach czterech zupełnie różnych dziewcząt. Chodź tak na prawdę bohaterką jest jedna nastolatka, która zmienia ciała kiedy wypowie życzenie. W ten sposób poznaje życie inne niż wszystkie. Rozczarowało mnie jedynie zakończenie. Ale tak to książka jest spoko.

Zyzik | 2015-02-14

Pozycja bardzo dobra. Trzymała w napięciu, ale gdy czytałam chciałam aby początkowa bohaterka wróciła w końcu do swego wcielenia. To było denerwujące. Ha ha doczekałam się, Ci co przeczytali wiedzą kiedy. Polecam

natka | 2014-07-16
Przeczytana: 09 sierpnia 2014

bardzo fajna książka:)

Ania | 2013-12-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014

Książkę dostałam na gwiazdkę. Początkowo byłam nią zniechęcona i nie potrafiłam się do niej zabrać, jednak po przeczytaniu parędziesięciu kilku stron wciągnęła mnie, jest to ciekawa opowieść o nastolatce Ani która zmienia się duszą po kolei z innymi nieznajomymi dziewczynami. Książka uczy że trzeba docenić w życiu rodzinę i bliskich.

Dominika Sobieszczuk | 2013-10-10
Przeczytana: 08 sierpnia 2013

Książka bardzo fajna .. przy niektórych momentach zaczynasz się nudzić, ale da się przeżyć i potem jest coraz ciekawiej . :)) . Bardzo miło mi się ją czytało . :))