Caterina

Okładka książki Caterina Antonio Socci
Okładka książki Caterina
Antonio Socci Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael biografia, autobiografia, pamiętnik
Caterina
Dom Wydawniczy Rafael
2011-01-01
2011-01-01
978-83-7569-236-5
Antonio Socci

Smutna i dotykająca opowieść ojca, dla którego w jednej chwili świat całkowicie się zatrzymał.. 12 września 2009 r. u jego 24-letniej wówczas córki - Cateriny, nagle zatrzymało się serce. I choć po godzinie zaczęło ponownie bić, to Caterina przez dłuższy czas pozostawała w śpiączce. Na szczęście wybudziła się z niej, jednak przed nią jeszcze długa droga rehabilitacji.
Książka przedstawia jednak nie tylko historię Cateriny. To przede wszystkim świadectwo wiary ojca Cateriny - autora książki Antoniego Socci. Zrozpaczony ojciec szukał wsparcia w tych trudnych chwilach właśnie w modlitwie. Jak sam przyznaje, pomimo początkowej złości i rozpaczy, właśnie dzięki temu, że wierzył, był w stanie stawiać czoło temu niezwykle bolesnemu doświadczeniu w jego życiu.
Autor przytacza ponadto w książce historie innych osób "uleczonych" dzięki wierze, i to nie tylko w wymiarze fizycznym, ale przede wszystkim w wymiarze duchowym. Pokazuje jak wielka siła tkwi w ludziach, w ludzkiej solidarności i życzliwości, które w tych trudnych chwilach płynęły do niego niemal z całego świata.

Z tragedią każdy radzi sobie na swój własny sposób. Ojciec Cateriny przypomina biblijnego Hioba, dając przepiękne świadectwo bezgranicznego zawierzenia i żywej, mocnej wiary. Nie tylko jego zresztą, ale rzeszy ludzi, którzy bezustannie wspomagają jego rodzinę modlitwą . Do dziś.
Historia Cateriny zmusza równocześnie do zastanowienia się nad własną wiarą, znoszeniem bólu i przeciwności losu. Cóż tu więcej pisać .... książka mnie po prostu urzekła.

Absolutnie nie dla mnie. I być może dla osób sceptycznie podchodzących do wiary także. Mało faktów - czasami musiałam sobie przypominać, jaką ja w ogóle książkę czytam i o czym.

Z okładki uśmiecha się do nas przecudnej urody dziewczyna, nieprawdaż?
To 24letnia Caterina, studentka architektury i miłośniczka śpiewu. Gdy śpiewa, jej głos porusza serca i sprawia, że dwie wielkie łzy zaczynają szczypać w oczy. Gdy się śmieje, jej uśmiech opromienia wszystkich wokół.
Caterina jest młoda, zakochana, zdolna, piękna i wysportowana. Tym większym zaskoczeniem napawa fakt, że serce tej kobiety nagle zatrzymało swój bieg.
Jej poruszająca historia wyzwala wiele emocji. Po jej przeczytaniu dołączyłam do grona tych, którzy mocno wierzą, że Cate jeszcze stanie na nogi. Jeszcze nie raz wyjdzie na scenę i zaśpiewa "Voi ch'amate lo Criatore", wkładając w to cały swój talent...

Z okładki uśmiecha się do nas przecudnej urody dziewczyna, nieprawdaż?

Opowieść ojca ww obliczu osobistej tragedii.Dla mnie jest to także pokazanie,że solidarność międzyludzka ,modlitwa są tu wartościami bezcennymi.Najważniejsze co wyniosłam to to ,że dla Boga nie ma nic niemożliwego. Wiara powinna mi dawać taka pewność ,ale...nie jest to już tak oczywiste w konkretnych przypadkach.
A powinno ,bo ufność Bogu i Maryi przynosi owoce....niekiedy niezupełnie takie jakbyśmy pragnęli,ale one są..

A powinno ,bo ufność Bogu i Maryi przynosi owoce....niekiedy...

Wspaniała książka ku pokrzepieniu serc. Tak na prawdę to nie doceniamy tego co mamy, że mamy dwie ręce, dwie nogi,że możemy tańczyć, śpiewać, śmiać się...Pan Socci, a dokładnie to jego córka Caterina, uzmysłowiła mi co w życiu jest najważniejsze.
"Łudzimy się, że posiadamy tysiące rzeczy i że jesteśmy Bóg wie kim, jednak tak oczywiste jest przecież, iż nie jesteśmy nawet w posiadaniu samych siebie. Należymy do Kogoś innego w każdym calu. Myśl ta przyprawia o zawrót głowy. Można więc jedynie żebrać u Pana życia, jak biedacy, którzy nie mają niczego, nawet siebie samych, o kolejne uderzenia serca, kolejny oddech ("Jezusie, nasze tchnienie"- mawiał pewien wielki święty).
Obowiązkowa lektura :-)

" Caterina", to wstrząsająca narracja ojca tytułowej bohaterki, Antonio Socci, włoskiego pisarza i publicysty katolickiego.
Kiedy jego córce, Cate, nagle zdarzyło się nieszczęście zatrzymania akcji serca, 12 września 2009 roku, dokładnie na 12 dni przed obroną pracy magisterskiej z architektury, czas dla jej ojca, całej najbliższej rodziny i nie tylko, stanął dęba (!)
Nic już nie było tak bardzo ważne jak wybudzenie Cate z głębokiej śpiączki, przywrócenie jej świadomości i powrotu do zdrowia. Nastąpiło to po wielu miesiącach intensywnej, stałej modlitwie osób najbliższych, przyjaciół, znajomych i nieznajomych, a nawet niewierzących i ateistów, głęboko poruszonych dramatem 24-letniej dziewczyny, której los załamał się jak kwiat.
Łańcuch- w kształcie serca- ludzkiej solidarności w nieszczęściu oplótł nie tylko Włochy, ale cały świat. Są w nim akcenty polskie: za Cate odprawiono Msze Święte także w Polsce, konkretnie w Częstochowie w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach.

Pisarz ciągle otrzymuje wiele mejli ( najważniejsze z nich przytacza w książce),pełnych otuchy,w których ludzie dzielą się podobnymi, bolesnymi doświadczeniami, zapewniając adresata o modlitwach, ofiarach w intencji jego ukochanej Księżniczki.

Autor szczerze, ze wzruszeniem i ojcowską tkliwością uchyla rąbka tajemnicy córki- ten rozdział przywraca czytelnika do tzw.normalności.
Interesujące jest poznanie jej osobowości, preferencji intelektualnych, świata książek, muzyki, filmu czy malarstwa.
Cate jest postacią wielobarwną, oryginalną- artystką o bogatym życiu wewnętrznym. Śpiew jest jej powołaniem, uwielbia koncerty.

Opowieść Socci zainspirowała mnie do poznania piosenek w jej wykonaniu( duchowe przesłania;piękny głos).

Historia Cate nie ma jeszcze szczęśliwego zakończenia tak do końca.
Na swoim blogu pisarz informuje zainteresowanych o postępach na drodze do całkowitego wyzdrowienia.

Książka ma dużą wartość poznawczą i inspirującą o pogłębionych wymiarach duchowych, nie sposób jej przeczytać bez zaangażowania emocjonalnego. W żadnym razie nie jest stratą czasu!
Buduje i uczy żyć w ekstremalnych sytuacjach życia!

Nic...

O miłości, wierze, cierpieniu... warto przeczytać.

O miłości, wierze, cierpieniu... warto przeczytać.

Rewelacja

Rewelacja

Wzruszajaca, dajaca do myslenia.

Wzruszajaca, dajaca do myslenia.

• Religijne
  • Poszukuję