Caterina

Caterina
978-83-7569-236-5
Antonio Socci
runner

We wrześniu 2009 roku wskutek nagłego zatrzymania akcji serca 24-letnia córka bardzo znanego włoskiego dziennikarza, autora światowego bestselleru Tajemnice Jana Pawła II, zapada w głęboką śpiączkę. Ta straszna tragedia staje się jednak początkiem niewyobrażalnych pozytywnych wydarzeń. Za sprawą nieświadomej niczego i przykutej do szpitalnego łóżka dziewczyny dzieją się małe i wielkie cuda....

niczego i przykutej do szpitalnego łóżka dziewczyny dzieją się małe i wielkie cuda. Niezwykła ufność Bogu i Maryi rodziców Cateriny, którą w obliczu ogromnego cierpienia deklarują publicznie, topi lód w sercach tysięcy ludzi. Zawiązuje się wielki łańcuch solidarności i modlitwy, imponujący spektakl wiary i miłości, do którego dołączają także agnostycy i ateiści. Wielu ludzi odzyskuje wiarę i na nowo odkrywa wartość modlitwy. W pewien styczniowy wieczór 2010 roku bliscy Cateriny doświadczają szczególnego znaku nadziei... Historia Cateriny nie ma jeszcze swojego zakończenia. Rozgrywa się ona dzień po dniu na naszych oczach. Wzbudza jednak przeświadczenie, iż modlitwa i solidarność międzyludzka jest nieocenioną wartością w pokonywaniu nawet najbardziej dramatycznych doświadczeń życiowych.

Caterina to przejmujący dziennik ojca doświadczonego tragedią, który ufa, kocha i nie traci nadziei...

źródło opisu: Dom Wydawniczy Rafael, 2011

źródło okładki: http://rafael.pl/data/katalog/duze/1304063883_46423.jpg

| 2014-08-04
Przeczytana: 18 lipca 2014

Ta książka, według mojej opinii, stanowi wyzwanie przede wszystkim dla tych, którzy określają się jako "wierzący". Znany włoski dziennikarz dzieli się w imponująco szczery sposób z Czytelnikiem swoją bardzo osobistą historią cóki Cateriny, której z niewiadomych przyczyn stanęło na jedną godzinę serce. Dziennikarz bezkrompromisowo szczerze opowiada, poprzez pryzmat tego dramatycznego wydarzenia, co dla niego oznacza wiara w Boga. Przepiękne, mocne świadectwo żywej wiary w jedynego Boga szczególnie potrzebne w dzisiejszych pogańskich czasach, w których dla współczesnego, dosyć często określającego się mianem "wierzącego" człowieka ważne jest wszystko tylko nie Bóg, który jest relatywizowany, sprowadzany do roli wstydliwego dodatku do życia, "książki życzeń i zażaleń" czy tła dla "wiekopomnych dzieł" w postaci odtrąbianych mniejszych bądź większych sukcesów czy życiowych pasji przeróżnej maści takich jak chociażby czytanie książek;-) Polecam!

Scarlett | 2013-04-02

Z okładki uśmiecha się do nas przecudnej urody dziewczyna, nieprawdaż?
To 24letnia Caterina, studentka architektury i miłośniczka śpiewu. Gdy śpiewa, jej głos porusza serca i sprawia, że dwie wielkie łzy zaczynają szczypać w oczy. Gdy się śmieje, jej uśmiech opromienia wszystkich wokół.
Caterina jest młoda, zakochana, zdolna, piękna i wysportowana. Tym większym zaskoczeniem napawa fakt, że serce tej kobiety nagle zatrzymało swój bieg.
Jej poruszająca historia wyzwala wiele emocji. Po jej przeczytaniu dołączyłam do grona tych, którzy mocno wierzą, że Cate jeszcze stanie na nogi. Jeszcze nie raz wyjdzie na scenę i zaśpiewa "Voi ch'amate lo Criatore", wkładając w to cały swój talent...

Melania | 2011-10-06
Przeczytana: 06 października 2011

Cóż mogę napisać .... książka mnie urzekła. Jest swoistym przekazem wiary ojca tytułowej Cateriny .... jego bezgranicznego zawierzenia i ofiarowania się Najświętszej Panience i Jej Synowi poprzez modlitwę. Książka przeplatana jest licznymi fragmentami z Biblii, fragmentami lub całymi mejlami wysyłanymi do Antonio od różnych ludzi, jedni jak on nieśli swój krzyż i teraz wspierali jego, inni pod wpływem czytania jego bloga zagłębiali się w swojej wierze, inni do niej wracali. Antonio przekazuje nam wartość modlitwy, ile nią możemy zdziałać.
Książka daje dużo do myślenia .... nad sobą, swoim życiem,własną wiarą. Jak dla mnie obowiązkowa lektura do przeczytania raz w roku .... by tak banalnie powiedzieć "naładować baterie".
Polecam ją wszystkim bez względu na wiarę czy przekonania.

Grażyna | 2013-03-04
Przeczytana: 03 marca 2013

Opowieść ojca ww obliczu osobistej tragedii.Dla mnie jest to także pokazanie,że solidarność międzyludzka ,modlitwa są tu wartościami bezcennymi.Najważniejsze co wyniosłam to to ,że dla Boga nie ma nic niemożliwego. Wiara powinna mi dawać taka pewność ,ale...nie jest to już tak oczywiste w konkretnych przypadkach.
A powinno ,bo ufność Bogu i Maryi przynosi owoce....niekiedy niezupełnie takie jakbyśmy pragnęli,ale one są..

BIETKA | 2012-10-31
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 28 października 2012

" Caterina", to wstrząsająca narracja ojca tytułowej bohaterki, Antonio Socci, włoskiego pisarza i publicysty katolickiego.
Kiedy jego córce, Cate, nagle zdarzyło się nieszczęście zatrzymania akcji serca, 12 września 2009 roku, dokładnie na 12 dni przed obroną pracy magisterskiej z architektury, czas dla jej ojca, całej najbliższej rodziny i nie tylko, stanął dęba (!)
Nic już nie było tak bardzo ważne jak wybudzenie Cate z głębokiej śpiączki, przywrócenie jej świadomości i powrotu do zdrowia. Nastąpiło to po wielu miesiącach intensywnej, stałej modlitwie osób najbliższych, przyjaciół, znajomych i nieznajomych, a nawet niewierzących i ateistów, głęboko poruszonych dramatem 24-letniej dziewczyny, której los załamał się jak kwiat.
Łańcuch- w kształcie serca- ludzkiej solidarności w nieszczęściu oplótł nie tylko Włochy, ale cały świat. Są w nim akcenty polskie: za Cate odprawiono Msze Święte także w Polsce, konkretnie w Częstochowie w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w...

Ewela | 2013-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2013

Wspaniała książka ku pokrzepieniu serc. Tak na prawdę to nie doceniamy tego co mamy, że mamy dwie ręce, dwie nogi,że możemy tańczyć, śpiewać, śmiać się...Pan Socci, a dokładnie to jego córka Caterina, uzmysłowiła mi co w życiu jest najważniejsze.
"Łudzimy się, że posiadamy tysiące rzeczy i że jesteśmy Bóg wie kim, jednak tak oczywiste jest przecież, iż nie jesteśmy nawet w posiadaniu samych siebie. Należymy do Kogoś innego w każdym calu. Myśl ta przyprawia o zawrót głowy. Można więc jedynie żebrać u Pana życia, jak biedacy, którzy nie mają niczego, nawet siebie samych, o kolejne uderzenia serca, kolejny oddech ("Jezusie, nasze tchnienie"- mawiał pewien wielki święty).
Obowiązkowa lektura :-)

kawusiowa5 | 2012-08-19

O miłości, wierze, cierpieniu... warto przeczytać.

mala_lady_m | 2011-11-02

Wzruszajaca, dajaca do myslenia.

tomekmus85 | 2012-07-23
Na półkach: Teraz czytam
Przeczytana: 22 lipca 2012

Rewelacja

monere | 2015-09-24

Absolutnie nie dla mnie. I być może dla osób sceptycznie podchodzących do wiary także. Mało faktów - czasami musiałam sobie przypominać, jaką ja w ogóle książkę czytam i o czym.