Najbardziej lubił wtorki

Wydawnictwo: M
literatura faktu
malineczka74

Wyjątkowa opowieść o życiu codziennym Jana Pawła II. Ksiądz arcybiskup Mieczysław Mokrzycki - drugi osobisty sekretarz Papieża - w rozmowie z dziennikarką TVN24 Brygidą Grysiak odsłania nieznane fakty z życia Ojca Świętego. Opowiada, jak wyglądał zwykły dzień Jana Pawła II w Watykanie, co go wzruszało, co rozśmieszało, o czym rozmawiał z ważnymi politykami, komu się zwierzał, co czytał, co...

Wyjątkowa opowieść o życiu codziennym Jana Pawła II.
Opowiada, jak wyglądał zwykły dzień Jana Pawła II w Watykanie, co go wzruszało, co rozśmieszało, o czym rozmawiał z ważnymi politykami, komu się zwierzał, co czytał, co naprawdę lubił śpiewać, kogo zapraszał na święta, jak spędzał Sylwestra i dlaczego lubił wtorki...

skarbka78 | 2014-02-21
Przeczytana: 20 lutego 2014

Bardzo wzruszająca relacja z pierwszej ręki o codzienności Jana Pawła II. Osobisty sekretarz Papieża przedstawia czytelnikom obraz Ojca Świętego "od kuchni". Wspomnienia rozpoczyna ich pierwsze wspólne spotkanie, potem lata współpracy, aż po ostatnie chwile życia Jana Pawła II. Całość wzbogacona licznymi zdjęciami, robionymi przez papieskiego fotografa. Bardzo serdecznie polecam.

EsaCzyta | 2013-08-08
Przeczytana: 06 sierpnia 2013

Jeżeli szukacie "zwyczajnie niezwyczajnego" Jana Pawła II, a w kolejnych czytanych przez Was publikacjach wciąż spotykacie wyłącznie patetyczną stronę Jego świętości, to z prawdziwą przyjemnością zachęcam Was do zapoznania się z książką "Najbardziej lubił wtorki", która oprócz interesujących anegdotek związanych z życiem Papieża, ukazuje drogę do świętości wiodącą przez wydarzenia dnia codziennego sprawiając, że wywiad udzielony przez abp Mokrzyckiego staje się doskonałym przewodnikiem zwracającym uwagę na potrzebę naprawdę szczerej i ufnej modlitwy.Wspomnienia, jakimi podzielił się z Nami obecny arcybiskup Lwowa, układają się w opowieść o papieżu, jakiego znali tylko najbliżsi - skorym do płatania niewinnych figli współpracownikom, lubiącym Mikołajki, świeże kwiaty, pieśni patriotyczne, prawdziwie polskie Boże Narodzenie i wschody słońca :)

Więcej na: http://esaczyta.blogspot.com/2013/08/najbardziej-lubi-wtorki-czyli-opowiesc.html

Suzanne | 2011-06-03

Na rynku pełno książek o Janie Pawle, do wyboru, do koloru, jedne lepsze, inne mniej. Czemu "Najbardziej lubił wtorki" zaliczyłabym do tych lepszych? Bo ukazuje papieża nie w sposób patetyczny, ale od kuchni: jak wyglądał Jego dzień, jakie potrawy najbardziej lubił, jak spędzał święta, jakie kolędy śpiewał...

kasia900 | 2013-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2013

Nietrudno jest zauważyć, że na naszym rynku wyszło już mnóstwo książek na temat Jana Pawła II. Wcale się temu nie dziwię i oczywiście bardzo mnie to cieszy, ponieważ osobiście, uważam go za cudowną i mądrą postać, która jest godna naśladowania. Ja w swojej biblioteczce znalazłam powieść "Najbardziej lubił wtorki". Sama nie wiem dlaczego wcześniej nie zajrzałam do tej książki...

Jak się okazuje, nie jest to powieść, która wynosi postać Jana Pawła II pod niebiosa i wychwala jego czyn, jego pontyfikat i jego posługę. Jest to historia codzienności papieża, od tzw. kuchni. Dziennikarka TVN24 przeprowadziła reportaż z Mieczysławem Mokrzyckim, jednym z najbliższych osób naszego papieża Polaka.

Reportaż ten przedstawia Jana Pawła II jako osobę zawsze uśmiechniętą, dobrą, skromną i pogrążoną w modlitwie. Tak, tak.. Takiego Go właśnie pamiętamy. Jednak ksiądz Mokrzycki zdradza nam przeróżne ciekawostki dotyczące papieża. Arcybiskup Lwowa dzieli się z nami swoimi wspomnieniami,...

MoniS | 2015-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2015

Nie spodziewalam sie ze ta ksiazka wzruszy mnie tak bardzo. Ze czytajac przez caly czas bede miala lzy w oczach a tesknota bedzie sciskala mnie za gardlo.
Tak ogromnie sie ciesze ze bylo mi dane zyc za czasow pontyfikatu Ojca Swietego Jana Pawla II. Do tej pory pamietam pielgrzymke z 1999 roku w ktorej uczestniczylam jako 10 letnia dziewczynka.
Nigdy nie zapomne 2 kwietnia 2005 roku kiedy Nasz Ukochany Ojciec Swiety zmarl a ja nie moglma sie z tym pogodzic a lzy laly sie strumieniami.

Czytanie Osobistych wspomnien drugiego sekretarza Jana Pawla II, ks. abp Mieczyslawa Mokrzyckiego o zyciu codziennym Papieza dalo mi wiele radosci i obdarzylo chwilami pelnymi refleksji...

Serdecznie polecam, ta pozycja trafila w moje rece.

Oliwia | 2013-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2013

Opinia zależy od tego, jak kto podchodzi do Osoby Jana Pawła II i do religii..
Ja powspominałam, pośmiałam się i poryczałam.
Przeczytajcie Państwo. Przekonacie się( jeśli nie jesteście jeszcze przekonani) jak ciepłą osobą był Jan Paweł II, jak bardzo zależało Mu na drugim człowieku oraz oczywiście- jak skromnych i pokornych miał współpracowników.

Anna K | 2014-11-26

Przeczytane w dwie godziny. Świetny dokument. Świetna praca dziennikarska. To będzie bardzo nieprofesjonalne zdanie, ale parafrazując to jak mówią młodzi, powiem tylko, że Brygida i jej praca są the best :))

justi | 2011-07-18
Na półkach: Przeczytane, Religia
Przeczytana: 2008 rok

Świadectwo z pierwszej ręki, bardzo osobiste i przekonujące. Papież był przede wszystkim człowiekiem, ale o niezwykłej osobowości.

Irisis | 2015-10-31
Przeczytana: 31 października 2015

Bardzo prosto napisana,podnosząca na duchu książka.
Czasem zabawna, często wzruszająca.

melocotones | 2016-02-18

Papież był bardzo zapracowany, wstawał o 5 rano, a jego życie wypełniała modlitwa, spotkania z ludźmi, lektura. Najbardziej lubił wtorki - bo był to jego dzień wolny od zajęć. Wspomnienia Mokrzyckiego ukazują codzienność papieża, audiencje, pielgrzymki liczne obowiązki i ciepło oraz silną wiarę, która emanowała do końca jego dni.