Spełniony sen. Opowieść biograficzna o świętym Janie Bosko

Tłumaczenie: Anna Gryczyńska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Salezjańskie
Don Bosco - una biografia nuova.
83-7201-120-6
Jan Bosko, salezjanie
Magdalena

Książka ukazuje prawdziwą historię człowieka, którego beznadziejna sytuacja materialna w dzieciństwie i młodości okazała się opatrznościową szkołą życia. Kiedy po niezwykłych trudach doszedł do upragnionego celu, kapłaństwa, oddał się bez reszty chłopcom: biednym, jak on kiedyś, i w sytuacjach bez wyjścia; zamierzał uczynić z nich uczciwych obywateli i dobrych chrześcijan.

Deschain | 2015-01-14
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: marzec 2010

Porywająca i często też wzruszająca historia człowieka, który nawet w najtrudniejszych chwilach swojego życia potrafił dostrzec Bożą obecność. Początkowo wydaje się, że to co wydarzyło jest prostą konsekwencją trudnej sytuacji rodzinnej, a podejmowane inicjatywy jedynie próbą przezwyciężenia nowych trudności w drodze do kapłaństwa. Wszystko zmienia się, gdy po święceniach młody kapłan odkrywa znaczenie snu z dzieciństwa - zadanie, do którego powołał go Bóg. Od tej chwili ksiądz Bosko "nie uczynił kroku, nie wypowiedział słowa, nie przyłożył ręki do żadnego dzieła, które by nie miało na celu zbawienia młodzieży... Istotnie, nie troszczył się o nic innego, jak tylko o dobro dusz". Dziwaczny sen z dziewiątego roku życia zaczyna się spełniać. Obowiązkowa lektura dla pedagogów i wszystkich, którzy pracują z młodymi ludźmi.

Babinicz | 2015-08-25

Historia młodego chłopczyka, który w przyszłości ma zostać świętym, patronem młodzieży. Wzruszające są zwłaszcza jego początkowe losy, w których napotyka trudności i brak zrozumienia ze strony najbliższych. Czas robi swoje. Gorliwość w nauce winduje młodego chłopca po szczeblach kapłańskiej drogi. Celem tej drogi jest świat opuszczonych sierot, nastoletnich więźniów i wszystkich tych, którym brakuje środków do życia. Ksiądz Bosko zakłada dla nich oratorium, gdzie będą mogli się skryć, najeść, odnaleźć czas na zabawę, naukę i modlitwę. W książce zarysowane jest także tło historyczne i polityczne rozgrywające się w XIXw. w Europie i kształtującym się narodzie Włoskim. Polecam,

Piękna książka, o niezwykłym człowieku, który całkowicie poświęcił się wychowywaniu młodzieży- św. Janie Bosko. Naprawdę warte przeczytania.

Kolejna książka potwierdzająca fakt, że święty Jan Bosko był wielkim wychowawcą młodzieży...

Magdalena | 2010-11-06
Przeczytana: listopad 2010

Pedagogia św. Jana Bosko - coś co mnie zachwyciło, zaintrygowało, urzekło i zmotywowało do głębszej refleksji nad wychowaniem, oraz nieustannym dążeniem do świętości poprzez ofiarowanie siebie drugiemu.

Ks. Bosko cudownym pedagogiem był :)

mrhubcio | 2016-09-25
justc | 2015-10-19