Czerwony alarm

Wydawnictwo: Prima
Red Alert
Marika

Na podstawie scenariusza Alistaira MacLeana książkę napisał Alastair MacNeill, bohaterowie powieści Sabrina Carver i Mike Graham pracownicy tajnej organizacji UNACO próbują unieszkodliwić grupę terrorystyczną posiadającą śmiercionośną fiolkę z wirusem śmierci...

źródło opisu: Prima, 1994

źródło okładki: http://www.granice.pl/ksiazka,czerwony-alarm,278807

fik | 2016-03-18
Przeczytana: 18 marca 2016

Zdaję sobie sprawę że książka ta powstała tylko w/g zarysu MacLeana ale naprawdę widać tutaj rękę prekursora gatunku sensacyjnego w literaturze. Autor zabiera nas w odwiedziny do włoskich Czerwonych Brygad i mistrzowsko utkanej intrydze w celu objęcia przywództwa ich w państwie. Wiem że na tle współczesnych powieści sensacyjnych ta wydaje się być trochę blada a sceny w akcji są niczym wyjęte z J. Bonda ale i tak wciąga i czyta się bardzo dobrze. Miło wrócić do korzeni a swoją drogą nie wiedziałem że w Europię jest tyle organizacji rewolucyjnych.

Arek Mazur | 2017-04-25
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 25 kwietnia 2017

Dobra sensacja, akcja cały czas

Carpediem | 2017-04-20
willi_75 | 2017-04-14