Potterowa Myślodsiewnia

Seria: Harry Potter
Wydawnictwo: InRock

Czytając tę książkę czytelnik zaspokoi ciekawość związaną z legendami i faktami Potterowskiego świata, które łączą go z naszym mugolskim życiem.

Kalevala | 2011-10-11

Bardzo słabo. Generalnie wygląda to jak zbieranina mniej lub bardziej powiązanych z tematem, wsadzonych w zupełnie nieprzemyślany sposób, znalezionych w internecie informacji, nieraz całkowicie oczywistych i głupawych. Gratis cała masa błędów.

Avenix | 2013-02-06
Przeczytana: 04 lutego 2013

Jako wielki fan Harry'ego Potter'a postanowiłem zakupić w Dedalusie "Potterową myślodsiewnię" - jedną z wielu książek, poświęconych znanej serii pani Joanne Kathleen Rowling. Jest to książka, w której znaleźć można wszystkie informacje na temat bohaterów, magicznych przedmiotów ale także ich powiązań ze światem mugoli. W lekturze nie zabrakło również wielu danych (np. rankingów, zestawień) oraz faktów typowo historycznych. Wydaje się więc, że książka idealna. Ale czy taka naprawdę jest?

Już po kilku pierwszych stronach zauważyłem, że wiedza w "Potterowej Myślodsiewni" jest strasznie niepoukładana. Czytam o smakołykach ze świata magii i nagle rozpoczynam rozdział o prześladowaniu wiedźm, przerwany kolejnym rozdziałem nie wiadomo skąd wziętym. Bardzo mi się to nie spodobało, gdyż po prostu każdy kolejny rozdział był wyrwany z kontekstu i nie wpasowywał się płynnie. Wszystko było chaotyczne i wrzucone bez porządku do jednej książki, tak jakby pisząc ją autorzy co chwile wpadali na...

| 2011-09-04
Przeczytana: 04 września 2011

Nie jest źle, ale też nie ma rewelacji. Jednak mi jako Potteromaniaczce bardzo się spodobała ;)

Camillie | 2011-04-13
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 12 kwietnia 2011

Taka sobie. Nie dużo dowiedziałam się po jej przeczytaniu.

tifa | 2012-06-21
Przeczytana: lipiec 2012

Bardzo chaotyczna. I błędy tutaj są.

only_monca | 2014-11-05
Przeczytana: 29 września 2014

Niby miał to być mini leksykon po czarodziejskim świecie Harry'ego Pottera. Niby... bo jak się okazało ta książeczka nie dość, że napisana z błędami, to jeszcze niezbyt ciekawa jak na mój gust (bo potencjalny potteromaniak może bardzo dużo wywnioskować z samych powieści i nie musi dodatkowo się posiłkować) a Ci, którzy nie mieli styczności z mały czarodziejem - no cóż nie zachęcam do lektury "Myślodsiewni", żeby później nie było zaskoczenia, że w samej serii jest zupełnie co innego.

Delete | 2011-12-15
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 04 listopada 2011

Oprócz ogólnie znanych faktów cała masa bzdur. Ale czego się nie robi dla Harry'ego Potter'a?

Lika | 2012-09-11

Moja koleżanka ma tą książkę i bardzo mi się podoba.

Filemona | 2011-09-18

Jest w porządku.