Mugole i magia: J.K. Rowling i fenomen Harry'ego Pottera

Seria: Harry Potter
Wydawnictwo: Rebis
Mugles and Magic
magia, czarodzieje

Mugole i magia to książka wyjątkowa w powodzi różnych opracowań dotyczących Harry',ego Pottera. Jest to swego rodzaju podręcznik i przewodnik, który pozwala lepiej poznać J. K. Rowling i jej najsłynniejszego bohatera Harry',ego Pottera i jego czarodziejskich przyjaciół.

eweluian | 2015-07-23

Jedna z tych książek, która swój sukces zawdzięcza innej i jeden z tych autorów, który wybija się dzięki innemu. Książka stanowi niespójny zbiór informacji o Harrym Potterze, który był interesujący dla fanów w 2005, kiedy wikipedia nie była tak popularna, ale dziś może być raczej głównie elementem kolekcjonerskim. Zwłaszcza, że informacje zawarte w niej sięgają tylko do 4 części przygód czarodzieja.

Harry Potter stał sie produktem kultury masowej i jako produkt podlega wszystkim jej oddziaływaniom. Nie wystraczy więc tylko sama ksiązka, która jako źródło przyciaga uwagę, trzeba Harrego otoczyć wszystkimi gadżetami, które są jego udziałem w świecie magii i czarów i przenieść je na rynek realny. Nasza wyobraźnia potrzebuje jednak nie tylko słowa ale i obrazu, naturalnym więc stało się, że po książce następnym krokiem było powstanie filmu będącego wierną adaptacją powieści. Żyjemy więc, choć bez magii, trochę tak, jakbyśmy byli w świecie magii, oto w naszych rękach może znleżć sie prawdziwa różdżka i peleryna niewidka i możemy przejrzeć sie w zwierciadle Ain. Wystarczy mieć żywą i barwną wyobrażnię. Możemu natomiast pojechać w miejsca realne, w których toczy się akcja książki i filmu, co ciekawe możemu realnie spotkać się z głównymi odtwórcami ról w filmie i choć wiemy, że to to tylko kawałek świata fantazji, to już sam fakt, że go dotykamy jest dla nas bardzo ważny. O tym, co...

Kuroneko | 2010-11-02
Przeczytana: styczeń 2006

Pozwolę sobie na przytoczenie słów znajdujących się na tylnej okładce książki, idealnie wpisujących się w moją opinię.
" 'Mugole i magia' to książka wyjątkowa w powodzi różnych opracowań dotyczących Harry'ego Pottera. Została skonstruowana tematycznie, by czytelnik mógł łatwiej odnaleźć informacje, które go interesują. A znajdzie tu wszystko: od biografii i kalendarium życia J. K. Rowling przez słowniczek cytatów, pojęć i postaci z pięciu części Harry'ego Pottera po informacje dotyczące filmów, stron internetowych i zabawek związanych z najsłynniejszym czarodziejem świata. Jest to prawdziwa skarbnica wiedzy, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Ta niezwykła, bogato ilustrowana książka powinna być lekturą obowiązkową dla wszystkich miłośników Harry'ego Pottera i jego magicznego świata". Idealna na prezent dla zagorzałego fana.

Ewelina | 2014-01-11

Doskonała książka dla uzupełnienia wiedzy o świecie Harry'ego Pottera i Joanne Rowling. Można dowiedzieć sie naprawdę wielu informacj, których byśmy nawet nie przypuszczali, że możemy się dowiedzieć! Polecam ją każdemu zawziętemu fanu Harry'ego Pottera.

książek: 1941
Luna | 2013-06-22
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 21 czerwca 2013

Czytając tę książkę zastanawiałam się, czy już przypadkiem nie wyrosłam z magii Harry'ego Pottera... czy może to wina tej książki.
Faktem jest, że zupełnie mnie nie zachwyciła. Ot, garść suchych faktów przeplatana reklamami katalogów.
Z pewnością - w pewnym sensie - w miarę rzetelne i prawie wyczerpujące źródło. A jednak... nie podoba mi się.
No po prostu mi się nie podoba.
Magia książki Rowling niezmiennie zachwyca i wciąga.
O tej książce nie mogę tego napisać. Może przed paroma laty przyjęłabym bezkrytycznie wszystko, co choćby wspomina czy nawiązuje do Pottera, historii powstania itp. Teraz to wszystko wyparowało, zostało jedynie zainteresowanie oryginałem.
Albo ta książka jest po prostu tak beznadziejna.
Jakoś nie mogę się zdecydować...

Kinga15 | 2014-08-05

Książka? Nie. Powiedziałabym, że jest to bardziej podręcznik oprowadzający nas po świecie czarodziejów ;) Wprost idealny dla kogoś kto chce bardziej poznać ich świat, jak i świat J.K.Rowling.

Marianna | 2014-05-06
Przeczytana: 12 sierpnia 2011

Myślę, że książka tylko zainteresuje fanów Harrego. Znajdą oni w niej dużo ciekawych informacji.

fiolinka28 | 2010-11-23
Przeczytana: 16 sierpnia 2008

Książka dla tych, którzy chcą się dowiedzieć więcej o Potterze i kulisach serii o nim.

Klaudia | 2014-08-27
Przeczytana: 2012 rok

Super dodatek do serii J.K.Rowling "Harry Potter" z pięknnymi zdjęciami

sandraaa7 | 2014-03-29

Na prawdę cudowna.Każdy potterhead powinien ją posiadać.Pozwala spojrzeć na książkę,autorkę,aktorów i całe powstawanie serii z innej perspektywy.Na początku może wieje nudą ale na prawdę jest cudowna.I te zdjęcia...nic tylko czytać !