Potterowa Myślodsiewnia

Okładka książki Potterowa Myślodsiewnia
Lewis ConstableKaren Farrington Wydawnictwo: InRock Seria: Harry Potter literatura dziecięca
literatura dziecięca
Harry Potter
InRock
2006-01-01
2006-01-01

więcej Więcej

Kto w dzisiejszych czasach nie zna Harrego Pottera? Kto nie czytał siedmiu tomów historii o Chłopcu Który Przeżył? Większość z Was wie chociażby „z czym to się je”, zaś prawdziwy fan oprócz samej serii, zaopatrzony jest w przeróżne dodatki ze świata magii, jak na przykład Baśnie Barda Beedle’a, czy Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Brzmi znajomo? Pewnie tak. Kto z...

Niby miał to być mini leksykon po czarodziejskim świecie Harry'ego Pottera. Niby... bo jak się okazało ta książeczka nie dość, że napisana z błędami, to jeszcze niezbyt ciekawa jak na mój gust (bo potencjalny potteromaniak może bardzo dużo wywnioskować z samych powieści i nie musi dodatkowo się posiłkować) a Ci, którzy nie mieli styczności z mały czarodziejem - no cóż nie...

Jako wielki fan Harry'ego Potter'a postanowiłem zakupić w Dedalusie "Potterową myślodsiewnię" - jedną z wielu książek, poświęconych znanej serii pani Joanne Kathleen Rowling. Jest to książka, w której znaleźć można wszystkie informacje na temat bohaterów, magicznych przedmiotów ale także ich powiązań ze światem mugoli. W lekturze nie zabrakło również wielu danych (np....

Moja koleżanka ma tą książkę i bardzo mi się podoba.

Bardzo chaotyczna. I błędy tutaj są.

Oprócz ogólnie znanych faktów cała masa bzdur. Ale czego się nie robi dla Harry'ego Potter'a?

Bardzo słabo. Generalnie wygląda to jak zbieranina mniej lub bardziej powiązanych z tematem, wsadzonych w zupełnie nieprzemyślany sposób, znalezionych w internecie informacji, nieraz całkowicie oczywistych i głupawych. Gratis cała masa błędów.

Jest w porządku.

Nie jest źle, ale też nie ma rewelacji. Jednak mi jako Potteromaniaczce bardzo się spodobała ;)

Taka sobie. Nie dużo dowiedziałam się po jej przeczytaniu.

• Harry Potter
  • Chcę w prezencie