Saratoga - Yorktown, 1777-1781 z dziejów wojny amerykańsko-angielskiej

Seria: Historyczne Bitwy
Wydawnictwo: MON
historyczna

Wojna o niepodległość Stanów Zjednoczonych toczyła się w latach 1775-1783. Historia opisana w książce, spina klamrą okres czterech lat pomiędzy kluczowymi momentami tej wojny. Pierwszym było odniesione w 1777 roku zwycięstwo regularnych sił amerykańskich nad armią brytyjską w bitwie pod Saratogą - ten fakt skłonił Francję do przystąpienia do wojny po stronie kolonistów. Drugim była kapitulacja wojsk brytyjskich dowodzonych przez lorda Corwallisa pod Yorktown w obliczu sprzymierzonych sił amerykańsko-francuskich.

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: www.atticus.pl