Najnowsze artykuły
- ArtykułyPrzeczytaj fragment książki „Akrobatki” Agi AntczakLubimyCzytać1
- ArtykułyWeź udział w akcji recenzenckiej i otrzymaj książkę „Wszyscy zakochani nocą” Mieko KawakamiLubimyCzytać1
- Artykuły„Miasteczko Salem” i „Pingwin” robią wrażenie. Adaptacja Stephena Kinga z szansami na OscaraKonrad Wrzesiński3
- ArtykułyZmiana biegu typowego życiaKsiążka_koc_kot0
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Paweł Brudek
6
6,1/10
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
6,1/10średnia ocena książek autora
96 przeczytało książki autora
178 chce przeczytać książki autora
2fanów autora
Zostań fanem autoraSprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Ukryta przestrzeń. Wojskowe lata warszawskiego Bemowa 1945–1989
Paweł Brudek
1,0 z 1 ocen
9 czytelników 1 opinia
2023
Chcieliśmy być wolni. Powstanie Warszawskie 1944
Andrzej Zawistowski, Paweł Brudek
8,5 z 21 ocen
113 czytelników 6 opinii
2022
Duszpasterstwo młodzieży: od bezradności ku możliwościom
Paweł Brudek, Jerzy Kostorz
0,0 z ocen
0 czytelników 0 opinii
2019
Niemieckie wojska kolonialne w Afryce Wschodniej 1886-1918
Paweł Brudek
7,3 z 12 ocen
25 czytelników 6 opinii
2016
Najnowsze opinie o książkach autora
Niemieckie wojska kolonialne w Afryce Wschodniej 1886-1918 Paweł Brudek
7,3
Temat książki jest dosyć niszowy, przez co do momentu sięgnięcia po nią miałem jedynie mgliste pojęcie na temat zagadnień przez nią opisywanych.
Historia kajzerowskich wojsk kolonialnych przeplata się tu podrozdziałami traktującymi o postępujących zmianach wyposażenia, umundurowania czy struktury Schutztruppe. W książce przydałyby się ilustracje, coby czytelnik mógł zwizualizować sobie ewoluujący z biegiem lat wygląd askarysów. Niestety, musimy zdać się w tym przypadku na internet i kilkanaście czarno-białych fotografii umieszczonych na końcu tekstu. Jest to dla mnie minus.
Kolejną rzeczą do której chcę się przyczepić są mapy, a mianowicie, kompletny brak konsekwencji w ich implementacji. Część z nich dotyczy bitew, które w tekście zostały wspomniane zaledwie w jednym-dwóch zdaniach, przez co brakowało mi jakiegokolwiek punktu odniesienia w skali mikro. Większość map jest kolorowa.
Sama treść jest bardzo przyjemna w odbiorze, aczkolwiek zauważyłem, iż autor ma bardzo nieładny nawyk do kumulowania zbyt wielu myśli w jednym akapicie, powodując duży zamęt u czytelnika. Zdarza się, że od wcięcia do wcięcia mamy ponad stronę tekstu i kilka (często niepowiązanych ze sobą) wątków. Jeśli komuś to nie przeszkadza, zapewne zatraci się w lekturze tak jak ja, i nie będzie zwracał uwagi na resztę niedociągnięć.
Wydanie książki jest bardzo dobre, jak to na NapoleonaV przystało. Absolutnie nie mam się do czego przyczepić.
Polecam, pomimo kilku drobnych uchybień.
Chcieliśmy być wolni. Powstanie Warszawskie 1944 Andrzej Zawistowski
8,5
"Godzina W", "63 dni chwały", " W sukienkach na barykady"- znacie te hasła?
01 sierpnia 1944 roku w Warszawie wybuchło powstanie, które było krzykiem rozpaczy o wolność i godność Polaków. Liczyliśmy na pomoc, a znów zostaliśmy sami. Zakładane 3 dni przerodziły się w 63 dni rzezi, heroizmu i niezłomności.
Osoby związane z Muzeum Powstania Warszawskiego we wspólnej pracy "Chcieliśmy być wolni. Powstanie Warszawskie 1944." przybliżają nam w bardzo przystępny sposób przyczyny, przebieg i skutki rebelii, która nieodzownie pozostanie w historii Polski. Książka zawiera wiele pięknych fotografii mieszkańców Warszawy, mapy i ciekawostki. Wygląda jak piękny album z historią w tle, ale to album ludzi, którzy poświęcili życie dla spisania historii o oddaniu, walce i patriotyzmie. Bardzo szczegółowa i profesjonalna propozycja, prowadzi czytelnika za rączkę przez cały czas powstania. W trakcie czytania będzie Wam towarzyszyło wiele wzruszeń, zwątpień i szacunku. Polecam dla wszystkich, którzy chcą rzetelnie zbudować swoją wiedzę na temat Powstania Warszawskiego, nie przechodźcie koło tej książki obojętnie.
Cześć i chwała Bohaterom!
Dziękuję Muzeum Powstania Warszawskiego( @1944pl )za egzemplarz!
Pamiętajcie aby w trakcie zwiedzania Stolicy do swojego planu dodać wizytę w tym Muzeum- na mojej liście figuruje jako pierwszy punkt. Do zobaczenia 😀
~Mimbla