Ucz się łatwiej. Gwarantowany sukces w nauce

Tłumaczenie: Agnieszka Wasylkowska
Seria: Inteligencja++
Wydawnictwo: Aha!
Garantiert erfolgreich lernen
uczenie się, psychologia
poradniki
Sylwia

Czy wiedziałeś, że w trakcie nauki wskazane jest, byśmy początkowo opuszczali trudniejsze miejsca? Na dalszym etapie, gdy będziemy już dysponować szerszą wiedzą, przyswojenie tych trudniejszych elementów przyjdzie nam dużo łatwiej. Istnieje też inna zdroworozsądkowa reguła: im więcej pracuje się z tekstem, tym lepiej zostanie on zapamiętany. Dlatego warto robić notatki, rysować w brudnopisie...

Istnieje też inna zdroworozsądkowa reguła: im więcej pracuje się z tekstem, tym lepiej zostanie on zapamiętany. Dlatego warto robić notatki, rysować w brudnopisie wykresy, kilka razy zapisać główne wątki w postaci różnych map myśli – nie tylko, by je łatwo przechowywać, ale po prostu by w trakcie tej pracy informacje lepiej zapadły w pamięć.

Poza tym warto wiedzieć, jak ważną rolę odgrywa żywa wyobraźnia – nawet, a może zwłaszcza w nauce najnudniejszych, „nikomu niepotrzebnych” wiadomości. Jeśli postaramy się, by dana informacja była odebrana za pośrednictwem wielu zmysłów, zostaje zapisana w mózgu w wielu różnych ośrodkach i łatwiej będzie ją później odtworzyć.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoaha.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwoaha.pl

Mena92 | 2012-10-26

Polecam dla osób chcących poszerzyć swoje umiejętności uczenia się i wiedzę o samym procesie :) nie ma typowej suchej teorii, ale praktyczne rady i informacje.

evax | 2012-09-30
Przeczytana: 2011 rok

,,Jak uczyć się z podręczników z lepszym rozumieniem i zapamiętywaniem?
Jak przetwarzać informacje, aby stały się łatwiej przyswajalne dla mózgu?
Jak zaoszczędzić czas przez mind-mapping?
Do czego służy czytanie strukturalne?
Dlaczego zwykłe notatki są tak mało skuteczne?
Jak ćwiczyć pamięć?,,

Źródło : http://www.dobreksiazki.pl/b16748-ucz-sie-latwiej.htm