Królowa lata: Powrót

Cykl: Królowe (tom 3) | Seria: Fantasy & SF
Wydawnictwo: Phantom Press
The Summer Queen
Moon, Krwawnik, nery, Hegemonia

Kontynuacja "Królowej Zimy". Dopowiedzenie losów bohaterów, których poznaliśmy w "Królowej Zimy". Rozwikłana zostanie tajemnica nerów.

Kingsman | 2016-09-05
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Bardzo dobra książka. Idealna na zwieńczenie serii. Daje do myślenia.

ira | 2012-02-16
Przeczytana: 2000 rok

Moon obejmuje władzę nad Tiamat jako Królowa Lata. Technologia odchodzi z planety, która wraca powoli do sił po wyniszczających polowaniach na mery. Moon wszelkimi siłami spróbuje przerwać ten krąg...
Świetna kontynuacja "Królowej Zimy".

Gwyn | 2012-02-25

Stanowczo lepsza od poprzedniego tomu (ze względu na brak dłużyzn), ale do oryginału wciąż daleko. Rozwiązanie konfliktu ciągnącego się przez 3 książki dokonało się w sposób, którego dotychczas jakoś nie można było wykorzystać przez zakaz siły wyższej. W dodatku wyjawiona zostaje "największa tajemnica serii" - szkoda tylko, że każdy co najmniej średnio bystry czytelnik domyślił się wszystkiego w połowie poprzedniego tomu i czuje najwyżej pobłażanie dla łamiących sobie nad tą kwestią bohaterów.

I, jakżeby inaczej, kolejne koszmarki językowe. Wielki epicki punkt kulminacyjny ze względu na błędy tłumaczeniowe w pewnym momencie zamiast poruszenia wywołuje raczej niezrozumienie lub wybuch śmiechu. Brak wykwalifikowania tłumacza czy choćby jakiejkolwiek korekty tekstu rzadko rzuca się w oczy jak w przypadku tej serii.

Aliath | 2016-11-21
Natalia | 2016-08-27