Królowa lata: Powrót

Okładka książki Królowa lata: Powrót Joan D. Vinge
Okładka książki Królowa lata: Powrót
Joan D. Vinge Wydawnictwo: Phantom Press Cykl: Królowe (tom 3.2) Seria: Fantasy & SF fantasy, science fiction
Królowe (tom 3.2)
Fantasy & SF
The Summer Queen
Phantom Press
1993-01-01
1993-01-01
Janusz Pultyn
Moon Krwawnik nery Hegemonia

Stanowczo lepsza od poprzedniego tomu (ze względu na brak dłużyzn),ale do oryginału wciąż daleko. Rozwiązanie konfliktu ciągnącego się przez 3 książki dokonało się w sposób, którego dotychczas jakoś nie można było wykorzystać przez zakaz siły wyższej. W dodatku wyjawiona zostaje "największa tajemnica serii" - szkoda tylko, że każdy co najmniej średnio bystry czytelnik domyślił się wszystkiego w połowie poprzedniego tomu i czuje najwyżej pobłażanie dla łamiących sobie nad tą kwestią bohaterów.

I, jakżeby inaczej, kolejne koszmarki językowe. Wielki epicki punkt kulminacyjny ze względu na błędy tłumaczeniowe w pewnym momencie zamiast poruszenia wywołuje raczej niezrozumienie lub wybuch śmiechu. Brak wykwalifikowania tłumacza czy choćby jakiejkolwiek korekty tekstu rzadko rzuca się w oczy jak w przypadku tej serii.

Moon obejmuje władzę nad Tiamat jako Królowa Lata. Technologia odchodzi z planety, która wraca powoli do sił po wyniszczających polowaniach na mery. Moon wszelkimi siłami spróbuje przerwać ten krąg...
Świetna kontynuacja "Królowej Zimy".

Świetna kontynuacja "Królowej Zimy".

Bardzo dobra książka. Idealna na zwieńczenie serii. Daje do myślenia.

Bardzo dobra książka. Idealna na zwieńczenie serii. Daje do myślenia.

ciut lepiej niż w "Zmianie", ale nadal słabo

ciut lepiej niż w "Zmianie", ale nadal słabo