Powrót Gigantów

Gentle Giants of Ganymede
8370821960
Powrót, Gigantów
dona

Dwadzieścia pięć milionów lat temu, Ganimedzi, dziwna rasa humanoidalnych olbrzymów, opuściła macierzystą planetę w Układzie Słonecznym i odeszła w nieznane. Pozostał po nich tylko jeden ślad: statek kosmiczny, odkryty przez ziemską ekspedycję pod lodami największego z księżyców Jowisza. Badania tajemniczego obiektu zostają przerwane przez wracających do nie istniejącej już ojczyzny gwiezdnych wędrowców.

sulibrat | 2017-08-21
Przeczytana: 20 sierpnia 2017

Bogowie powracają. Tak, tak, bogowie. Pewnie czytaliście lub choćby słyszeliście o twierdzeniach Ericha von Dänikena. A gdyby to była prawda? I gdyby nagle jakaś zaginiona ekspedycja "bogów" powróciła na ziemię? W kolejnej części James P. Hogan kreśli właśnie takie wydarzenie. Wizja spotkania jest bardzo optymistyczna a sami "bogowie" wpisują się w szablon "wyższych istot" - nie targanych sprzecznościami i żądzami jak ludzie. Hogan rozwija wątek z poprzedniej części a mianowicie wraku pojazdu Ganimedów znalezionego na Ganimedzie oraz jego ładunku. Wszystkie części układanki wskakują na swoje miejsce... chociaż ludzie domyślają się więcej niż by Ganimedzi sobie życzyli.

Kesser | 2014-07-10

Drugi tom trylogii startuje tam gdzie zakończył się pierwszy. Główne pytania uzyskały odpowiedź, ale pojawiają się kolejne.
Osobiście trochę jestem zawiedziony tym i kolejnym tomem, za odejście od naukowego poszukiwania prawdy, jaki miał miejsce w pierwszym tomie. Oczywiście nadal jest to obecne, ale autor jak by uciekł od tego w zupełnie inną wizję. Nie mniej ocena bardzo pozytywna i warto po nią sięgnąć, a także kolejny tom.

tzeentch | 2014-09-14

Drugi tom odrobinę słabszy od pierwszego ale nadal jest to genialna literatura SF. Mój absolutny TOP 2 SF. Każdy fan naukowej fantastyki MUSI przeczytać całą trylogię.

Tomek | 2018-04-29
Przeczytana: 2018 rok