Jaskinia Czarnego Lodu

Tłumaczenie: Maria Gębicka-Frąc
Cykl: Miecz cieni (tom 1)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
A Cavern of Black Ice Pages
Miecz cieni, fantasy
Paweł

W pierwszej księdze nowego eposu "Miecz cieni" J.V. Jones zabiera czytelnika w daleką podróż pełną piękna, niebezpieczeństw i niewiarygodnej magii. W Spire Vanis córkę dowódcy nękają koszmary związane z lodem; w warowni Blackhail dwaj bracia znajdują krewniaków zabitych mieczami, które nie utoczyły krwi z ciał; zaprawiony w boju wojownik opuszcza swoją rodzinę, by podążyć za wezwaniem...

W Spire Vanis córkę dowódcy nękają koszmary związane z lodem; w warowni Blackhail dwaj bracia znajdują krewniaków zabitych mieczami, które nie utoczyły krwi z ciał; zaprawiony w boju wojownik opuszcza swoją rodzinę, by podążyć za wezwaniem kruka... I wkrótce w dziczy, gdzie natura i bogowie nie znają miłosierdzia, dwaj młodzi uciekinierzy muszą stawić czoło milenijnemu proroctwu.

W dalekich Terytoriach Północnych miasta-fortece przywierają do nagich szczytów, wojownicze klany polują na lodowatych stepach, arktyczne pustkowia są ostatnim schronieniem tajemniczego, starożytnego ludu - i tam zaczyna się ziszczać apokaliptyczne przeznaczenie...

źródło opisu: [Zysk i S-ka, 2001]

jackob1985 | 2013-03-26

Ciekawa książka. Mroczne fantasy w bardzo rozbudowanym świecie. Przekonujące i dobrze nakreślone postacie, które poznajemy dokładnie. Szkoda że książka praktycznie, poza dwoma pierwszymi tomami, niedostępna na polskim rynku.

Gosia | 2013-07-23
Przeczytana: 21 lipca 2013

Wzięłam tą książkę z biblioteki "na chybił trafił" i nie obiecywałam sobie zbyt wiele. Jednak już po krótkim wstępie historia bardzo mnie wciągnęła, przeczytałam ją niemal jednym tchem. Mam nadzieję, że znajdę niedługo kolejne części cyklu. Polecam :)

Gosia | 2013-03-23

Autorka wprowadza nas w mroczny świat fantasy, w którym wszechobecnym uczuciem jest zimno i obowiązują w nim twarde reguły przetrwania. Nie jest to historia przeładowana "magią" i zjawiskami fantastycznymi, są one raczej zgrabnie wplecione w fabułę pomagając kreować wrażenie grozy i niepokoju. Największym problemem na jaki mogą natrafić czytelnicy to ogrom opisów, zwłaszcza przez pierwsze 300 stron książki, start jest powolny a autorka za bardzo skupia się na backgroundzie postaci. Mnogość wątków i postaci może odstraszać. Bohaterowie są trochę schematyczni, jednak potrafią zaciekawić i w końcu kibicujemy im w walce ze złem i samym sobą. Niektóre opisy mogą wydawać się nieco krwawe i mogą nie przypaść do gustu młodszym czytelnikom. Jest to książka która powoli wprowadza nas w ciekawą fabułę aż do emocjonującego finiszu z cliffhangerem.

Kitsune | 2016-05-28
Lewy | 2016-05-10