One Grave at a Time

Cykl: Nocna Łowczyni (tom 6)
Wydawnictwo: Avon
fantastyka, wampiry, duchy
angielski
girl995

How do you send a killer to the grave when he’s already dead? Having narrowly averted an (under)world war, Cat Crawfield wants nothing more than a little downtime with her vampire husband, Bones. Unfortunately, her gift from New Orleans’ voodoo queen just keeps on giving–leading to a personal favor that sends them into battle once again, this time against a villainous spirit. Centuries ago,...

How do you send a killer to the grave when he’s already dead?

Centuries ago, Heinrich Kramer was a witch hunter. Now, every All Hallows Eve, he takes physical form to torture innocent women before burning them alive. This year, however, a determined Cat and Bones must risk all to send him back to the other side of eternity–forever. But one wrong step and they’ll be digging their own graves.

źródło opisu: http://jeanienefrost.com

mclena | 2015-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2015

Po śmierci Dona, Cat i Bones sądzili, ze ich życie sie ustabilizuje, jednak kiedy odkryli, że wujek Cat "chodzi" po ziemi pod postacią ducha i nie może odejść, próbują znaleźć sposób, by mu pomóc. Wtedy pojawia się nowa postać - Madigan - pracownik rzędu Stanów Zjednoczonych, który przejmuje kierownictwo nad byłą załogą Dona, degradując Tate'a, oraz śledzi Cat próbując dowiedzieć się wszystkiego o wszelkich istotach paranormalnych. Jego zainteresowanie wzrasta, kiedy odkrywa, że Cat i Bones próbują pomóc duchowi Elizabeth, którą przyprowadził do nich Fabian. Kobieta od lat próbuje zabić ducha Kramera - widma, który w Halloween przybiera ludzka postać i modruje co roku trzy kobiety. Elizabeth jako jedna z jego ofiar będąc duchem niewiele może zrobić by go powstrzymać, jednak Cat jest wystarczająco zdeterminowana by go zniszczyć. Jednak Kramer jako silna zjawa jest wystarczająco przebiegły, by jej to utrudniać, a dodatkowo wścibski Madigan ciągle depczący jej po piętach, powodują że...

kaktusowaona71 | 2015-10-18
Przeczytana: 18 października 2015

Jak zwykle nie będę opowiadać o treści, bo zrobiło to już wiele innych osób.
Powiem tak:
Po ponad rocznej przerwie powróciłam do tej serii i... cóż .. uczucia mam mieszane. Myślałam, że to z mojej strony "zmęczenie materiału", bo pierwsze pięć części pochłonęłam w jednym ciągu i pod koniec poczułam się lekko znużona tą historią. Jednak teraz, po długiej przerwie i lekturze części 6, dochodzę do wniosku, że to nie ja, tylko pani Frost jakby straciła wenę. Historia, mimo, iż nadal pomysłowo skonstruowana i napisana bardzo dobrym językiem - nie ustrzegła się dłużyzn, chwilami przynudzania i bezcelowego kręcenia się bohaterów w kółko. Mimo całej przeogromniastej sympatii do Cat i Bones'a nie mogę tego tomu ocenić na więcej niż "dobra". Chyba faktycznie nieubłaganie zbliża się czas zakończenia serii bo słowa porzekadła nie kłamią. "Co za dużo - to niezdrowo" i tej opowieści robi się właśnie powoli trochę za dużo.

tygrysica | 2013-12-25
Przeczytana: 22 grudnia 2013

Kolejna, szósta część serii „Nocna łowczyni” pod tytułem „One grave at a time” opowiada dalsze losy Catherine i jej małżonka Bones’a. Akcja książki jest kontynuacją wydarzeń poprzedniej, a mianowicie mówiąc książki pod tytułem „Po tej stronie grobu”. Bohaterowie znaleźli się w trudnej sytuacji. Don umarł, a jednak żyje mimo, że formalnie ciągle jest martwy. Wyobraźcie sobie jego niezadowolenie kiedy okazuje się, że nie umarłeś, ale zostałeś skazany na życie wieczne pod postacią ducha. Nie możesz nic dotknąć. Nigdzie formalnie nie istniejesz. Don z całej siły chcę umrzeć, ale nie potrafi nic zrobić aby odejść na tamtą stronę. Powoduje to ogromną frustrację u niego i otaczających go ludzi. Niestety nieszczęścia lubią chodzić parami. Napotykają ich kolejne problemy. W dawnej jednostce Cat pojawia się inspektor. I to nie byle jaki! Najgorszy jaki mógł się trafić. Uprzedzony do wszystkiego co go otacza. Przebiegły. Stara się zrobić wszystko aby uprzykrzyć wszystkim życie. Jednak aby...

Beata | 2014-03-18
Przeczytana: 18 marca 2014

Jak zawsze fantastycznie się czyta. Duch, jako postać główna - to było świetne. Brakowało mi tylko Vlada i jego poczucia humoru.

Anjatitii | 2018-08-16
Na półkach: 2018., Przeczytane
Przeczytana: 16 sierpnia 2018

Często zdarza się tak, że serie tracą rozpęd. Z każdym kolejnym tomem bohaterowie stają się bardziej monotonni, akcja zaczyna się powtarzać, a samym autorom czasami ciężko jest rozstać się ze swoimi bohaterami i na siłę próbują ciągnąć fabułę. Dlatego zwlekałam z sięgnięciem po szósty tom Nocnej Łowczyni, nie chciałam się zawieść. Aczkolwiek też trudno było sobie odmówić kolejnej przygody z Cat i Bonesem. Jeden grób na raz okazał się niesamowity. Jeaniene Frost zmieniła problem w fabule na całkiem nowy i ciekawy pomysł. Jak zazwyczaj Cat i Bones toczyli wojny z wampirami i ghulami tym razem przyszło im toczyć walkę z krwiożerczym seksistowskim duchem. Duchem który za życia uśmiercał kobiety i po śmierci dalej ciągnie swoją krucjatę, która ani o jotę nie zmieniła się na mniej okrutną. Dlatego Żniwiarz z zdwojoną siło pragnie go unicestwić, ale czy jej się to uda.? Jak walczyć z fantomową masą z którą nie dają sobie rady nawet najwięksi medium.? Pomimo...

Blair | 2014-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2014

No i co ja mam z tą autorką zrobić? Czekałam trzy części na powrót dobrej Cat i zabawnego/ przystojnego/ ironicznego Bonesa. Szósta część jest naprawdę dobra, ale po piątej przeciętnej oraz czwartej i trzeciej po prostu słabych, mój powrót do przygód Kotka można mierzyć równie dobrze z cudem.

I mam nadzieję, że siódma - i ostatnia! - część będzie tak dobra, jak ta. Choć cicho liczę na historię z większym przytupem.

MissVictoria | 2013-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2013

Warto było czekać. Jestem świeżo po zakończeniu książki i czuję, że przez najbliższe dni nie będę w stanie myśleć o żadnej innej powieści.

SilentAqua | 2015-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2015

Tej części daje tylko dziewięć gwiazdek, ponieważ akcja trochę zwolniła. Nadal to jest jednak "Nocna Łowczyni". Nasza ukochana para, Cat i Bones, tym razem musi pokonać ducha, który od kilku wieków torturuje i morduje kobiety co roku w noc Halloween. Pojawiają się nowe postacie oraz wracają stare. Nasza para wyjątkowo dobrze się dogaduje, chociaż Cat nadal musi walczyć z nadmierną opiekuńczością Bonesa, która graniczy z paranoją, a ona pamiętać, że zawsze bardziej opłaca się grać zespołowo. Nie mogę się doczekać, a z drugiej strony boję się sięgnąć po ostatnią część "Up from the Grave". "Nocna Łowczyni" to moja ulubiona seria paranormal romance/urban fantasy i będę strasznie tęsknić za bohaterami, których stworzyła pani Frost.

Thanith | 2013-10-08
Przeczytana: 11 stycznia 2014

Jak zwykle się nie zawiodłam na serii Nocnej łowczyni zawsze jest znakomita.
W tej części zabrakło mi ulubionego Vlada. Związek Cat i Bonsa nigdy nie miał się lepiej nie było między nimi żadnych większych zgrzytów.
Bones odkrywa w sobie nowe moce zapożyczone od Manchestera. Razem z Cat tworzą dość potężną i przerażającą parę a mimo wszystko wciąż pakują się w niezłe tarapaty.

Agnieszka | 2014-09-09
Przeczytana: 09 września 2014

Dużo czasu zajęło mi znalezienie tej książki. Nie żałuje ani chwili poświęconej na jej poszukiwania.

Tym razem Cat z ekipą staje przed nowym wyzwaniem - psychopatycznym duchem. Czy w ogóle można pokonać coś czego nie da się dotknąć? Jak z tym walczyć? Bohaterowie muszą jak najszybciej znaleźć odpowiedzi na te pytania.

Książka świetna jak wszystkie jej poprzedniczki. Szkoda tylko, że nie pojawia się Vlad. Myślę jednak, że godnie zastępuje go nowy bohater jakim jest Tyler - homoseksualne medium. Nie raz wybuchnęłam szczerym śmiechem czytając jego wypowiedzi.