Okładka książki Pan Samochodzik i niesamowity dwór

Pan Samochodzik i niesamowity dwór

Autor:
Cykl: Pan Samochodzik i (tom 5)
wydawnictwo
Warmia
typ
papier
7.23 (1968 ocen i 70 opinii)

Opis książki

Dyrektor Jan Marczak, zwierzchnik pana Tomasza, zleca mu wyjazd do Janówki, aby zinwentaryzował zbiory antykwariusza Joachima Czerskiego, które po jego śmierci przeszły wraz z tamtejszym dziewiętnastowiecznym dworkiem na własność państwa, a także zorganizował tam muzeum i objął w nim stanowisko kustosza. Usiłując zgłębić tajemnicę dworku pan Tomasz musi zmierzyć się z Waldemarem Baturą, dawnym kolegą ze studiów, handlarzem antyków. Odkrycie, że dwór w Janówce był siedzibą loży masońskiej, której wyposażenie zachowało się w tajnej komnacie pod salą balową, jest dobrym otwarciem działalności muzeum we wspomnianym dworku.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-warmia.pl/Pan%20Samochodzik/PS%200%20-%205.html

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
boziaczek | 2013-06-04

Całą serię przygód Pana Samochodzika przeczytałam w podstawówce. A właściwie ją pochłonęłam:) Świetna akcja, kryminalne zagadki, sympatyczni bohaterowie, humor, to wszystko sprawiło, że pamiętam tą serię do dziś i na pewno do niej wrócę:)
Polecam każdemu czytelnikowi, i temu dużemu i małemu:)

Mam sentyment do całej serii "Pana Samochodzika" chociaż nie czytałam wszystkich części, gdyż nie mogę nigdzie dostać. I są to książki dla dzieci, a ja jestem już dość duża to i tak lubię wracać do tych książek. Przywołują smak dzieciństwa, a przygody pana Tomasza przenoszą w bardzo fajny świat. Uwielbiam się przy nich odprężać :)

ira | 2014-04-26
Na półkach: 2014, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 1992 rok

Zaczytywałam się za młodu w opowieściach o Panu Samochodziku, i do dzisiaj z przyjemnością wracam do tych, które stoją na półce.
"Niesamowity dwór" zawsze należał do moich ulubionych, i choć dzisiaj trochę mi się otwiera nóż w kieszeni na myśl, że to jedyna kobieta w gronie szanownych muzealników przyrządza codziennie rano jajecznicę i organizuje posiłki, nadal z radością odkrywam z panem Tomaszem sekrety masońskiej loży. :)

Bellatrixx | 2013-05-25
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Ojej, niegdyś uwielbiałam serię o Panu Samochodziku, a "Niesamowity Dwór" to moja ukochana i chyba najbardziej wciągająca ze wszystkich części, także jeżeli wahacie się czy po nią sięgnąć, to dłużej się nie zastanawiajcie. Zdecydowanie warto jej poświęcić trochę czasu. ;)

Moja ulubiona część z tej serii. Uwielbiam klimaty starych domów (dworów)i takich zagadek. Batura był godnym przeciwnikiem, ale pan Tomasz jak zwykle poradził sobie śpiewająco. Za to Bigos został moim ulubionym potarganym bohaterem pogrążającym się w letargu.
Najlepszy thriller mojego dzieciństwa :)

Patrycja | 2011-01-14
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Ulubiona w serii. Odczuwam wdzięcznośc za postac asystenta Bigosa, który podobnie jak ja zapadał w letrarg, z którego wyrwac mógł go tylko zapach jajecznicy.

książek: 2008

Jedna z wielu książek z serii o Panu Samochodziku, które przeczytałam, i jednocześnie jedna z niewielu, której tytuł zapamiętałam :)

Kotkad | 2014-01-31

Powieść która powinna być na osobnej półce pt "podbierane bratu", ale za to jaka przygoda, jak kreatywnie rozwijała wyobraźnię.

Książka plasująca się zwykle w ścisłej czołówce rankingów popularności "Pana Samochodzika".
Kameralna akcja, klimat starego dworu, ciekawa intryga, kryjąca się gdzieś dokoła tajemnica - i barwne, z życiem opisane postaci, zabawne sytuacje i powiedzonka. "Niesamowitego dworu" nie da się nie lubić!
No i po raz pierwszy pojawia się na kartach tej książki Waldemar Batura.

Camilla | 2010-08-17
Przeczytana: luty 2010

Jedna z najlepszych przeczytanych jak dotąd przeze mnie części "Pana Samochodzika". Bardzo mnie wciągnęła. Czasem nawet przechodził mnie dreszczyk gdy Nienacki opisywał o ponurym parku będącym własnością dworku.

Załóż konto za darmo!

161. rocznica
  • Marina Mayoral
    72. rocznica
    urodzin
    A tata wyjął z plecaka książkę i rzekł:
    - Poznacie tam na pewno wielu przyjaciół, ale i tak chciałbym wam to dać, bo przecież wiecie, że książka jest...
    - Przyjacielem na całe życie! - wyrecytowały chórem dziewczynki.
  • Scott Spencer
    69. rocznica
    urodzin
    Listy były jedynym namacalnym dowodem, dowodem tego, że kiedyś skrzydła wyrastały mi z serca. Znałem inny świat, świat, który nie ma nazwy. Bo takie słowa jak oczarowanie czy rozkosz są zbyt proste, zbyt banalne, nie potrafią go określić. Nic o tym wiecie nie mogę powiedzieć oprócz tego, że go znałe... pokaż więcej
  • Victoria Holt
    108. rocznica
    urodzin
    ...życie bywa najeżone pułapkami, ale gdy ktoś ich bez przerwy wypatruje, może przeoczyć błogosławieństwa, jakich los także nam nie skąpi.
  • Edgar Rice Burroughs
    139. rocznica
  • Timothy Zahn
    63. rocznica
    urodzin
    Wzruszyła ramionami, a jej ognistorude włosy zamigotały w blasku światła.
  • Andriej Płatonow
    115. rocznica
    urodzin
    Woszczew (...) położył się na brzuchu by usnąć i rozstać się ze sobą samym. Ale sen wymaga umysłu spokojnego, ufnego w życie, zdolnego wybaczyć przeżyty ból.
  • A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada
    118. rocznica
    urodzin
    Ode Mnie, który przebywam w każdym sercu, pochodzi pamięć, wiedza i zapomnienie.
  • François Mauriac
    44. rocznica
    śmierci
    (...) jest taki rodzaj głupoty wobec którego czuję się zupełnie bezsilny. Można bez trudu dotrzeć do ludzkiej duszy przez zbrodnię, poprzez najsmutniejsze występki, ale nie można się przedrzeć przez pospolitość.

Znajdź nas na Facebooku