Okładka książki Pan Samochodzik i niesamowity dwór

Pan Samochodzik i niesamowity dwór

Autor:
Cykl: Pan Samochodzik i (tom 5)
wydawnictwo
Warmia
typ
papier
7.22 (1937 ocen i 69 opinii)

Opis książki

Dyrektor Jan Marczak, zwierzchnik pana Tomasza, zleca mu wyjazd do Janówki, aby zinwentaryzował zbiory antykwariusza Joachima Czerskiego, które po jego śmierci przeszły wraz z tamtejszym dziewiętnastowiecznym dworkiem na własność państwa, a także zorganizował tam muzeum i objął w nim stanowisko kustosza. Usiłując zgłębić tajemnicę dworku pan Tomasz musi zmierzyć się z Waldemarem Baturą, dawnym kolegą ze studiów, handlarzem antyków. Odkrycie, że dwór w Janówce był siedzibą loży masońskiej, której wyposażenie zachowało się w tajnej komnacie pod salą balową, jest dobrym otwarciem działalności muzeum we wspomnianym dworku.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-warmia.pl/Pan%20Samochodzik/PS%200%20-%205.html

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
boziaczek | 2013-06-04

Całą serię przygód Pana Samochodzika przeczytałam w podstawówce. A właściwie ją pochłonęłam:) Świetna akcja, kryminalne zagadki, sympatyczni bohaterowie, humor, to wszystko sprawiło, że pamiętam tą serię do dziś i na pewno do niej wrócę:)
Polecam każdemu czytelnikowi, i temu dużemu i małemu:)

Mam sentyment do całej serii "Pana Samochodzika" chociaż nie czytałam wszystkich części, gdyż nie mogę nigdzie dostać. I są to książki dla dzieci, a ja jestem już dość duża to i tak lubię wracać do tych książek. Przywołują smak dzieciństwa, a przygody pana Tomasza przenoszą w bardzo fajny świat. Uwielbiam się przy nich odprężać :)

ira | 2014-04-26
Na półkach: 2014, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 1992 rok

Zaczytywałam się za młodu w opowieściach o Panu Samochodziku, i do dzisiaj z przyjemnością wracam do tych, które stoją na półce.
"Niesamowity dwór" zawsze należał do moich ulubionych, i choć dzisiaj trochę mi się otwiera nóż w kieszeni na myśl, że to jedyna kobieta w gronie szanownych muzealników przyrządza codziennie rano jajecznicę i organizuje posiłki, nadal z radością odkrywam z panem Tomaszem sekrety masońskiej loży. :)

Bellatrixx | 2013-05-25
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Ojej, niegdyś uwielbiałam serię o Panu Samochodziku, a "Niesamowity Dwór" to moja ukochana i chyba najbardziej wciągająca ze wszystkich części, także jeżeli wahacie się czy po nią sięgnąć, to dłużej się nie zastanawiajcie. Zdecydowanie warto jej poświęcić trochę czasu. ;)

Jedna z wielu książek z serii o Panu Samochodziku, które przeczytałam, i jednocześnie jedna z niewielu, której tytuł zapamiętałam :)

Patrycja | 2011-01-14
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Ulubiona w serii. Odczuwam wdzięcznośc za postac asystenta Bigosa, który podobnie jak ja zapadał w letrarg, z którego wyrwac mógł go tylko zapach jajecznicy.

Camilla | 2010-08-17
Przeczytana: luty 2010

Jedna z najlepszych przeczytanych jak dotąd przeze mnie części "Pana Samochodzika". Bardzo mnie wciągnęła. Czasem nawet przechodził mnie dreszczyk gdy Nienacki opisywał o ponurym parku będącym własnością dworku.

Anna | 2012-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2012

Dwór w Janówce po śmierci jego właściciela Joachima Czerskiego staje się z powodu braku spadkobierców własnością państwa polskiego - wszystkie opowieści Nienackiego o Panu Samochodziku są osadzone w realiach PRL. Pan Tomasz zwany Panem Samochodzikiem wraz z dwójką młodych adeptów historii sztuki ma za zadanie stworzyć we dworze w Janówce muzeum regionalne. We dworze znajduje się wiele cennych dzieł sztuki, jego własciciel był koneserem malarstwa i literarury. Inwentaryzację prowadzona przez muzealników przerywają dziwne wydarzenia... Sporo czytamy o wolnomularstwie w Polsce i jego wpływie na naszą historię.
Polecam. Nie wiem jak odbierają takie książki współczesni nastolatkowie? Gdy ja byłam nastolatką Nienacki należał do moich ulubionych autorów. I teraz z sentymentem powracam do trochę z pozoru niezdarnego pana Tomasza.

Książka plasująca się zwykle w ścisłej czołówce rankingów popularności "Pana Samochodzika".
Kameralna akcja, klimat starego dworu, ciekawa intryga, kryjąca się gdzieś dokoła tajemnica - i barwne, z życiem opisane postaci, zabawne sytuacje i powiedzonka. "Niesamowitego dworu" nie da się nie lubić!
No i po raz pierwszy pojawia się na kartach tej książki Waldemar Batura.

Diana | 2013-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2013

Czytałam to w dzieciństwie , a teraz z przyjemnością przeczytałam , świetna , uśmiałam się i będę czytać wszystkie części. Naprawdę warto , polecam, czasami potrzebne są takie chwile odprężenia.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto