Pan Samochodzik i niesamowity dwór

Zbigniew Nienacki Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza "Warmia" Cykl: Pan Samochodzik (tom 5) literatura dziecięca
2000-08-21
1977-01-01
Oficyna Wydawnicza "Warmia"
Pan Samochodzik niesamowity dwór Nienacki
Pan Samochodzik (tom 5)
literatura dziecięca
2000-08-21
Pan Samochodzik niesamowity dwór Nienacki

Wybitny muzealnik-detektyw wysłany do dworu przez dyrektora Marczaka na inwentaryzację ponosi sromotną poraźkę. Opornie idzie mu spisywanie zbiorów, nie najlepiej układa mu się współpraca z młodszymi muzealnikami. Do tego tajemniczy włamywacz, opuszczając dwór odbija podeszwy butów Pana Samochodzika na zastawionej pułapce. W okolicy pojawia się odwieczny rywal Pana...

Jako dziecko uwielbiałem tę książkę i nadal budzi we mnie miłe wspomnienia. Po lekturze "Niesamowitego dworu" postanowiłem zostać historykiem. Nie zostałem, ale amatorska pasja trwa już ponad dwadzieścia lat.

Kolejne spotkanie po latach z Panem Tomaszem- tutaj świeżo naznaczonym przez Dyrektora kustoszem. Wesoło było, szczególnie jak uświadomiłem sobie ze znam kilku w realu Panów Bigosów. Pasują jak nic. ale to musiało kilka lat minąć żeby połączyć wątki:). Nie było źle. Lepiej było te 15 lat temu:)

Nie wiem, który raz czytam Niesamowity dwór. To mój ulubiony tytuł ze wszystkich Samochodzików. Też ulubionych!
Klimat listopadowego parku i mrocznego dworu zawsze działa na mnie jak wehikuł czasu. Przenosi mnie do szczęśliwego dzieciństwa i naprawdę dobrych książek dla młodych czytelników.
Uwielbiam, polecam:)

Po niezwyciężonym Old Shatterhandzie nabrałam ochoty na bohatera nieco bardziej ludzkiego, a nostalgia podsunęła mi na myśl pana Tomasza NN. Jest to, obok bohaterów Karola Maya, mój najulubieńszy poszukiwacz przygód, jeśli można go tak nazwać. Jako najmniej wymagającą intelektualnie, a zarazem ciekawą część wybrałam właśnie "Niesamowity dwór".

Zbigniew Nienacki już od...

Książkę przeczytałem razem z synem (właściwie to ja mu czytałem). A fajnie się złożyło, bo nigdy wcześniej Pana Samochodzika nie czytałem. Nie jest to bardzo wciągający kryminał, ale ma swój urok i niewątpliwie książka jest fajna skarbnicą wiedzy o czasach już minionych. Dodatkowo sporo ciekawych informacji historycznych i architektonicznych (choć te dla młodszego...

Klimat książek o Panu Samochodziku jest nie do powtórzenia. Wciągająca akcja, sympatyczni bohaterowie, wiele ciekawostek związanych z historią i sztuką. Rewelacja.

Ponadczasowa!

Szkoda, że nie było więcej o tej polskiej masonerii, ale patrzę tak na te część jako dorosły. Dla dzieciaka myślę, że w zupełności wystarczy. Dobrze się czytało.

super ksiązka

Dyskusje