Zlatan Ibrahimović

szwedzki piłkarz, grający na pozycji napastnika. Obecnie jest piłkarzem PSG. Ibrahimović jest potomkiem bośniackich emigrantów, którzy osiedlili się w Szwecji. Jego ojciec – Šefik (ur. 23 sierpnia 19... szwedzki piłkarz, grający na pozycji napastnika. Obecnie jest piłkarzem PSG.

Ibrahimović jest potomkiem bośniackich emigrantów, którzy osiedlili się w Szwecji. Jego ojciec – Šefik (ur. 23 sierpnia 1951) pochodzi z Bośni i Hercegowiny, matka – Jurka (ur. 16 kwietnia 1951) z Chorwacji. Zlatan ma trójkę rodzeństwa: siostrę Sanelę (ur. 7 lipca 1979), oraz braci Sapka (ur. 30 kwietnia 1973) i Aleksandra (ur. 10 lipca 1986).

Jest związany z Heleną Seger i ma z nią dwóch synów. Maksymiliana (ur. 22 września 2006) i Vincenta (ur. 6 marca 2008). Ibrahimović w wieku 17 lat zdobył czarny pas w taekwondo w klubie Enighet Malmö Taekwondo[2].

Jest wierzącym katolikiem [3]. W listopadzie 2011 ukazała się autobiografia piłkarza pt. „I'm Ibra”, która wzbudziła wiele kontrowersji, a szczególnie zamieszczone w niej wyznania Zlatana dotyczące jego pobytu w Barcelonie i konfliktu ze szkoleniowcem katalońskiej drużyny - Pepem Guardiolą[4]

źródło opisu: Wikipedia

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Ja, Ibra
Ja, Ibra
David Lagercrantz, Zlatan Ibrahimović

7,57 (1370 ocen i 130 opinii)
Ja, Ibra
„Możesz wyciągnąć człowieka z getta, ale nigdy getto z człowieka”. Tak głosi napis znajdujący się w przejściu podziemnym, który Zlatan Ibrahimović, jako dziecko, pokonywał z sercem w gardle, by wrócić...
czytelników: 2214 | opinie: 130 | ocena: 7,57 (1370 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
1625
543
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (3)

Czytelnicy (1625)

Cytaty tego autora (5)
lista cytatów dodaj cytat
Powiązane treści
Kolejne Millenium w drodze

Nie ma się co oszukiwać: trylogia Millenium szwedzkiego pisarza Stiega Larssona od samego początku miała wszystko, czego potrzeba do bycia kultową. Tę kultowość podkręcały plotki o istniejącym rzekomo rękopisie dalszych przygód Lisbeth i Mikaela, które w końcu okazały się prawdziwe. Nie ciszej jest teraz, kiedy wciąż rodzą się nowe kontrowersje wokół jej kontynuacji. Tak: paru tomów.


więcej
Przepis na sukces pisarza-lisa Davida Lagercrantza

To historia podwójnego sukcesu. David Lagercrantz dorobił się sławy już kilka lat temu po wydaniu autobiografii piłkarza Zlatana Ibrahimovića (której był ghostwriterem). Lecz prawdziwa fala zainteresowania zalała go, gdy miał napisać kontynuację ”Millennium”, cyklu Stiega Larssona. Kim jest autor tych dwóch bestsellerów?


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd