Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11967/finalisci-nagrody-locusa

Finaliści Nagrody Locusa

  wartościowy tekst

Locus Science Fiction Foundation ogłosiła finalistów Nagrody Locusa w poszczególnych kategoriach. Wśród tegorocznych nominowanych do tej prestiżowej nagrody znajdziemy takie nazwiska, jak Stephen King, Mary Robinette Kowal, Becky Chambers, Yoon Ha Lee i Naomi Novik.

Nagroda Locusa przyznawana jest corocznie od 1971 roku przez czytelników amerykańskiego magazynu Locus najlepszym twórcom w obrębie dziedzin fantastyki, science fiction i horroru. Honorowani są także debiutanci, najlepsi redaktorzy oraz twórcy bazujących na nierealnych światach art booków. Wśród historycznych laureatów znajdziemy takich autorów, jak Terry Pratchett, J.K. Rowling, George R.R. Martin, Ursula K. Le Guin czy Neil Gaiman. Rozdanie tegorocznych nagród odbędzie się podczas Locus Awards Weekend w Seattle w dniach 28–30 czerwca. Poniżej zamieszczamy autorów nominowanych w tym roku powieści w kategoriach: science fiction, fantasy i horror. Pełna lista dostępna jest tutaj.

Powieść science fiction


Powieść fantasy


Horror


Warto zauważyć, że Yoon Ha Lee, autor „Revenant Gun”, został także nominowany do Nagrody im. Arthura C. Clarke’a 2019, przyznawanej najlepszym powieściom science fiction opublikowanym w Wielkiej Brytanii w minionym roku.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 4  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2251
LubimyCzytać
09-05-2019 13:24
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 2354
sulibrat
10-05-2019 11:49
Ekh... ekhm... amerykańskie nagrody, amerykańskie nominacje. Nie kupuję. Cytując klasyka: "Ameryka też się sypie, to osobny rozdział...".
książek: 455
milvva
10-05-2019 13:49
Zgadzam sie z przedmówcą. News jest, ale wnosi niewiele
książek: 40
Szatynka
12-05-2019 20:33
Niektóre nazwiska (np. Nancy Kress, Naomi Novik czy Stephen King) to już klasyka, ale są takie, o których nie słyszałam. Nie wiem, czy mi się ich twórczość spodoba czy nie, ale z pewnością postaram się z nią zapoznać. Czy mi się spodoba, czy nie, to inna sprawa, ale w najgorszym przypadku będę widziała o czym mówię/piszę.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Król z żelaza

Papież Bonifacy VIII powiedział o królu Francji Filipie IV Pięknym: "Na próżno jest najpiękniejszym człowiekiem na ziemi, umie bowiem tylko patrz...

zgłoś błąd zgłoś błąd