Dream Lake

2024-03-27
2024-03-27
9788383420530
Young Adult

Jak mam zrecenzować książkę, która skradła moje serce? Przez książkę dosłownie się płynęło. Podczas czytania czułam się… zrozumiana?
Obóz komputerowy jak i musicalowy był cudowny. Moim odwiecznym problemem jest pisanie recenzji książek, które naprawdę pokochałam. Bohaterzy są bardzo dobrze wykreowani.
Czułam się jakbym to ja była główną bohaterką, i podejmowała wszystkie decyzje. Kocham Margo, jakby to jest ikona okej? Jeżeli chodzi o Izę to za każdym razem kiedy przemawiała wysokie ciśnienie dawało o sobie znać hah. Nie chcę się jakoś zbytnie rozpisywać, ale mogę powiedzieć tyle. Zachęcam do przeczytania!<3

Czułam się jakbym to ja była główną bohaterką, i podejmowała wszystkie...

Cóż to była za historia! Książka opowiada o Margo i Tobim, którzy trafiają na obozy letnie, które odbywają się nad jeziorem Marzenie. Jeden z nich jest obozem muzycznym, zaś drugi komputerowym. Bardzo spodobali mi się bohaterowie książki i uważam, że zostali bardzo dobrze wykreowani. Książkę czytało się bardzo szybko i lekko. „Dream Lake” to nie tylko historia o dwójce nastolatków, to historia o pierwszej miłości, o przyjaźni, dążeniu do celu. Bardzo spodobało mi się pióro autorki, książka bardzo mnie wciągnęła już od pierwszych stron. Serdecznie polecam! Idealna młodzieżówka na ciepły wieczór.

Na samym wstępnie mówię, że musicie przygotować się na falę miłości, bo „Dream Lake” to książka, którą dążę ogromną miłością i już po ocenie gwiazdkowej możecie się spodziewać, jak bardzo mi się podobała 🤭.

Zacznijmy może od stylu pisania Irminy, o którym bez wahania mogę powiedzieć, że jest moim ulubionym. Jest w nim coś niesamowitego, taka iskierka, która sprawia, że książki Irminy są nie do podrobienia i jedyne w swoim rodzaju. Fabuła i akcja tej książki to istne dzieło sztuki jak i cała ta książka. Bardzo podobały mi się też wspomnienia o Polsce w tej powieści i choć wiem, że jest to dość kontrowersyjne, to naprawdę bardzo dobrze mi się czytało te fragmenty, z polskim vibem.

Wszyscy bohaterowie zostali fantastycznie wykreowani, z każdym z nich, w jakim stopniu się zżyłam i bardzo przyjemnie czytało mi się o ich losach. Jednak do moich totalnych ulubieńców trafili Margo, Tobi i Sebastian 😍. Ten ostatni jest totalną ikoną i sprawił, że nie raz śmiałam się do utraty tchu poprzez jego teksty 😂.

„Dream Lake” to ten typ książki, którą zaczynasz i kończysz tego samego dnia, bo tak się wciągasz w tę historię. Przekręcasz strony, nie patrząc na to, ile pozostało do końca. A gdy kończysz, czujesz ogromną pustkę. Ta powieść wywoła u mnie tyle emocji, że naprawdę ciężko mi to opisać. Przeprowadziła mnie przez radość po smutek przez śmiech po wzruszenie, ale przede wszystkim cały czas czułam ogromny komfort. Pokazuje, że warto walczyć o marzenia, że miłość od pierwszego wejrzenia istnieje i że prawdziwa przyjaźń przetrwa wszystko. Między wierszami znajdziecie mnóstwo pięknych cytatów, przy których często się zatrzymywałam i dużej nad nimi myślałam.

Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że nie mam do czego się przyczepić. Polecam wam tę pozycję naprawdę z całego serduszka i mam nadzieję, że choć w niewielkim stopniu was do niej przekonałam !!! 🥰

Take care, Zosia ❤️

•współpraca barterowa z wydawnictwem Harper Collins Polska oraz HarperYa•

Margo bierze udział w obozie musicalowym, zaś Tobi na obozie komputerowym. Obydwa odbywają się nad jednym jeziorem. Dla dziewczyny jest to szansa, by stanąć na dużej scenie, bo najlepsi na obozie dostaną bilety na Broadway, by tam wystąpić i mieć szansę na rozwinięcie kariery. Dla chłopaka to okazja by odciąć się od trudnej sytuacji rodzinnej, ponieważ jego rodzice są rozwodzą, a on musi stać pomiędzy nimi. Ich niespodziewane spotkanie może odmienić ich życie. Tylko przed jakimi przeciwnościami będą musieli stanąć? Czy uda im się spełnić marzenia?

Po Broken Wings byłam ciekawa kolejnych książek autorki, dlatego z niecierpliwością czekałam na premierę tego tytułu. Muszę przyznać, że po tych dwóch zostanę fanką twórczości Pani Irminy, bo tworzy naprawdę wartościowe fabuły. W tym przypadku opis może nie zapowiada niczego ekscytującego, a jednak porusza kilka poważniejszych kwestii z którymi mogą mierzyć się młode osoby.

Jestem zaskoczona tym, że w przypadku tej autorki bardziej podobają mi się męscy bohaterowie niż kobiece. Tobi jakoś od początku emanował pozytywnym vibem i jakoś łatwiej było mi się z nim utożsamić. Chłopak jest raczej introwertykiem, który nie jest skory do zwierzeń. Ukrywa w sobie wiele bólu przez sytuację rodzinną, jednak to dobry chłopak. Nie chce nikomu zaszkodzić, a potrzebuje tylko zrozumienia i akceptacji. Margo zaś można uznać za typową nastolatkę. Uwielbia to co robi i chce się tym zajmować zawodowo. Wydarzenia z przeszłości sprawiły, że chwyta każdą chwilę. Jednak nie zawsze dostrzega cierpienie innych. Jest trochę szalona, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Nowo poznane współlokatorki szybko stają się dla niej najbliższymi osobami i nie ma problemów z nawiązywaniu nowych znajomości.

Książkę czyta się naprawdę szybko i przyjemnie. Chociaż na początku miałam delikatny problem w zaangażowanie się w nią, ale później już przepadłam i nie mogłam się oderwać. Autorka dużo nawiązuje do książki Johna Greena "Szukając Alaski" i to do tego stopnia, że nabrałam ogromnej ochoty, by ponownie ją przeczytać. To też jest ważny tytuł dla naszych głównych bohaterów. Porusza takie tematy jak: samotność, niezrozumienie przez rówieśników, poświęcenie się dla pasji i czy da się ją połączyć z miłością, plus trudne relacje z rodzicami.

Finalnie to powieść, która nieraz zaskoczy i poruszy czułe struny czytelnika. Fenomenalny tytuł dla nastolatków, którzy próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości i nie wiedzą jak postąpić dalej. Zapoznawanie się z nią to była czysta przyjemność, dlatego mam nadzieję, że i Wy dacie jej szansę. Mi w tym momencie zostaje już tylko czekanie na kolejne premiery powieści autorki!

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

RECENZJA "Dream Lake" - Irmina Maria

★☆☆☆☆/5

[ #współpracareklamowa z @harpercollinspolska @irmina_maria_autorka ]

RECENZJA:

Zacznijmy od tego żeby nie czytały tej recenzji osoby uwielbiające "Dream Lake", nie chcę zmienić Waszego nastawienia do tej książki.

Naprawdę myślałam, że będzie to wspaniała książka, że stanie się jedną z moich ulubionych. Bardzo chciałam poznać twórczość Pani Irminy. Niestety ta historia w ogóle mi się nie spodobała.

Na początku było okej. Po około 50 stronach zaczęło mi się nie podobać. Całkowicie odechciało mi się czytać. Lecz dokończyłam, aby napisać dla Was pełną recenzję. Styl pisania nie spodobał mi się.

Akcja w Polsce, imiona polskie. Nie lubię tego w książkach. Margo - skrót od imienia i nazwiska - Magdalena Rogalska. Tobi - Tobiasz. Przyjaciel Tobiasza - Sebastian. Chłopak co myśli tylko o seks!e z pielęgniarką.

Mi się ta książka osobiście nie spodobała i jej nie polecam ale jest wiele osób, którzy ją uwielbiają i bardzo polecają, więc przeczytajcie i sami zobaczcie. <33 Pamiętajcie: to tylko moja opinia.

RECENZJA "Dream Lake" - Irmina Maria

★☆☆☆☆/5

[ #współpracareklamowa z @harpercollinspolska @irmina_maria_autorka ]

RECENZJA:

4/5⭐
Od kąd przeczytałam opis tej książki przy okazji naboru patronackiego wiedziałam, że koniecznie muszę po nią sięgnąć. Zaintrygował mnie wątek dwóch równoległych obozów, w tym musicalowego. Uwielbiam motywy muzyczne i aktorskie w literaturze. W związku z tym, gdy tylko pojawił się nabór recenzencki, bez zawahania zgłosiłam się. Nie mogłam się doczekać, aż w końcu poznam tę historię.

W ,,Dream Lake" wyciągnęłam się od pierwszych stron. Styl pisania Pani Irminy jest bardzo przyjemny i sprawia, że przez książkę płynie się w ekspresowym tempie.

Nie zawiodłam się również na fabule. Nie nudziłam się i cały czas miałam ochotę czytać dalej. Uważam to za ogromną zaletę.

Niezwykle spodobał mi się także wakacyjny klimat, który można było poczuć już od początku. Choć czytałam tę książkę na początku kwietnia, podczas lektury przenosiłam się do letniego, ciepłego sezonu obozowego.

Polubiłam również bohaterów. Zdeterminowana, a jednocześnie czerpiąca z chwili i pogrążona w marzeniach Margo oraz spokojny, uwielbiający książki Tobi zyskali moją sympatię.

Nie mogę też nie wspomnieć o przecudownej szacie graficznej. Okładka jest niesamowita, tak samo jak zdobienia rozdziałów. Wydawnictwo zrobiło kawał dobrej roboty.

Podsumowując - zdecydowanie polecam wam ,,Dream Lake" i mam nadzieję, że tak jak ja polubicie tę pełną marzeń i wakacji książkę.

[Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Harper Collins Polska]

4/5⭐

Margo od zawsze była dzieckiem idealnym. Dobrze się uczy, we wszystkim dobrze jej idzie i ma wszechstronne talenty. Śpiew, taniec, aktorstwo - we wszystkim jest najlepsza! Dlatego, gdy dowiaduje się o Obozie nad jeziorem Marzenie, od razu się na niego zapisuje. Czuje się jak obca. Nikogo tu nie zna! Kojarzy tylko jedną dziewczynę za którą nie przepada. Całe szczęście trafia w domku na cudowne dziewczyny, które traktują się jak siostry. Aldona, Maja i Ada od początku przygarniają Margo, której się to bardzo podoba. Razem chodzą na zajęcia, jedzą obiady i spędzają czas. I oczywiście razem starają się dotrzeć na Broadway!
Tobiasz, mądry i zaczytany siedemnastolatek, został wyciągnięty na obóz przez swojego przyjaciela - Sebastiana, którego przez dłuższy czas bardzo nie lubiłam. No sorry! Myśli tylko o jednym! Dobra, jeszcze o grach, ALE! Nie godzę się na takie rzeczy! Jednak jest cudownym i wyrozumiałym przyjacielem. Rozumie przez co przechodzi Tobi o dlatego zabrał go na ten komputerowy obóz. Chłopcy traktują się jak bracia, choć są tak różni. Tobi mógłby spędzić cały dzień czytając, a Seba grając. Ten wyjazd ma odprężyć Tobiego i spowodować, że zapomni o problemach rodziców. Postanowił, że on nigdy się nie zakocha. Ale czy na pewno nigdy?
Dream Lake ma cudowny, wakacyjny klimat! Relacje między bohaterami są tak realistyczne i tak cudowne!! Same sytuacje są bardzo odczuwalne! Czułam się tak, jak bym tam była! W pewnym momencie miałam ochotę nieźle upomnieć autorkę, że tak się ludziom nie robi! Ale całe szczęście uszło jej to na sucho.... Bo kto by nie pokochał Tobiego?! No błagam! Dziewczyny!! On jest cudowny! I CZYTA!!! Spokojny i miły! Wybaczcie fanki złych chłopców 😂 To nie dla mnie
Ale czytajcie Dream Lake! Jeśli nie możecie doczekać się wakacji! Jeśli po prostu was to ciekawi! Po prostu czytajcie!!!
Dziękuję za egzemplarz recenzencki wydawnictwu @harperya_pl oraz @irmina_maria_autorka za napisanie tak cudownej historii!! Nie mogę się doczekać kolejnych!

Nad jeziorem organizowane są w tym samym czasie dwa letnie obozy - musicalowy oraz komputerowy. Margo - muzycznie uzdolniona dziewczyna i Tobi - komputerowy nerd, niespodziewanie wpadają na siebie. To co czują jest dla nich jak rażenie piorunem. Czy uda im się stworzyć jakąś relacje?

"Dream Lake" to książka młodzieżowa. Znajdziecie w niej przede wszystkim uczucia i emocje głównych bohaterów. Nie ma w niej żadnych erotycznych scen. Wrzuciłabym ją w przedział 12+, ale to moja opinia. Była to fajna, lekka powieść o młodzieńczej miłości.
Autorka przenosi nas do wakacyjnego czasu nad jeziorem, na dwa różne obozy. Pierwszy - musicalowy, gdzie poznajmy Margo oraz jej trzy szalone współlokatorki. Drugi - komputerowy, na którym jest Tobi z Sebastianem. Oba są naprawdę ciekawe i muszę przyznać, że musi to być świetna przygoda. Genialnie było przebywać w takim miejscu i towarzyszyć bohaterom w ich przygodzie życia.
Margo i Tobi od pierwszego wejrzenia i dotknięcia mają się ku sobie. Czuć między nimi chemię. Jednak pojawia się pewna dziewczyna - Iza, której chłopak uratował życie. Troszkę namiesza w ich sprawach, bo nic łatwo nam nie przychodzi. Zawsze trzeba powalczyć o siebie i własne szczęście. To robią oboje, ale dzieje się coś zupełnie niespodziewanego.
"Dream Lake" to świetna historia młodych ludzi, którzy walczą o swoje marzenia. Dziewczyny chcą być znane, śpiewać, tańczyć, robić po prostu to co kochają. Chłopcy natomiast chcą wygrać ważną grę. Niespodziewanie niektórzy doświadczają miłości, ale każdy z nich ma przyjaźń, która jest bardzo ważna. Ciekawa powieść, z ważnym przesłaniem, którą warto przeczytać. Dodam również, że książka jest przepięknie wydana. Wydawnictwo HarperCollins zawsze dba o najmniejsze nawet szczegóły. Piękność ❤️ Polecam wszystkim gorąco ten tytuł i czekam na Wasze wrażenia ❤️

Za oknem już coraz cieplej, a co za tym idzie to idealny moment na pierwszą w tym roku wakacyjną książkę! "Dream lake" od @irmina_maria_autorka to zdecydowanie książka, o której jest za cicho w social mediach, ponieważ powinien to być MUST READ dla każdego!

Jest to opowieść wypełniona miłością, muzyką, dobrym humorem i prawdziwą przyjaźnią.

Nad jeziorem Marzenie odbywają się równocześnie dwa obozy dla młodzieży. Jeden dla artystów, którzy marzą o występie na Broadway, a drugi dla miłośników grania w gry komputerowe bez jakichkolwiek ograniczeń. Na jednym z nich jest różowowłosa Margo, a na drugim brązowooki Tobi.

Margo przyjechała na obóz, żeby spełnić swoje największe marzenie i wystąpić na Broadwayu. Jest wraz z nią pewna dziewczyna, która niestety robi wszystko by uprzykrzyć jej życie, choć w dzieciństwie były ze sobą bardzo blisko.
Tobi natomiast jadąc na obóz uciekł od rodziców, którzy od dawna się ze sobą ciągle kłócili i wciągali w to swojego syna. Chłopak chciał odnaleźć święty spokój i po prostu odpocząć.

Na tą dwójkę niespodziewanie spływa uczucie, którego żadne z nich się nie spodziewało. Margo chciała skupić się na swojej karierze, Tobi natomiast przyrzekł sobie, że nie będzie żadnej dziewczyny w jego życiu. Los jednak jest nieprzewidywalny i ci młodzi ludzie będą musieli się zmierzyć z zauroczeniem i z walką ze zdrowym rozsądkiem.

Jest to książka, która opowiada o trudnych momentach i relacjach, z którymi zmagają się nastolatkowie. Ukazuje jednak też beztroskie chwile, pełne młodzieńczej pasji. Przez chwilę mogłam znowu poczuć się jak nastolatka. A Tobi skradł nie tylko serce Margo, ale też i moje ❤️

[współpraca z @harpercollinspolska]

Nad jeziorem Marzenie odbywają...

Przez bardzo długi czas nie mogłam się doczekać przeczytania tej książki, przez co miałam wobec niej wysokie oczekiwania. Tak jak myślałam nie zawiodła mnie. Czytało się ją cudownie i bardzo przyjemnie przez świetny styl pisania autorki.
Bardzo się wciągnęłam w fabułę, która potrafiła dostarczyć mi wszystkim emocji. Zaskakiwała, czasami smuciła, ale też sprawiała że na twarz wpływał uśmiech. Historia Tobiego i Margo była niesamowita. Lekka, przyjemna, wakacyjna. Idealnie oddawała vibe nadchodzących wakacji. Relacja między nimi była napisana niesamowicie. Wszystkie opisy emocji i tego co właśnie przeżywali w środku nasi główni bohaterowie skradły moje serce.
Również sytuacja Tobiego bardzo za nie chwyciła. Dziecko nigdy nie powinno być wmieszane w sprawy rodziców. Można było wyczuć jak to wszystko co działo się w jego domu wpłynęło na niektóre zachowania chłopaka. Niezdrowa relacja rodziców zaburzyła jego spojrzenie na relacje międzyludzkie. Na szczęście to wszystko zmieniło się za sprawą różowowłosej dziewczyny. Obóz zmienił Tobiego. Stał się bardziej otwarty i pewny siebie z czego był bardzo dumny, bo sam to zauważał.
Motyw przyjaźni też jest tu bardzo ważny. Przyjaciel Tobiego Sebastian był gotowy zrobić dla przyjaciela wszystko, a przyjaciółki poznane przez Margo na obozie razem z nią trzymały się razem. Mimo wyczuwalnej rywalizacji na obozie musicalowym one wspierały się mimo wszystko i walczyły razem.
Koniec książki bardzo mnie zaskoczył, ponieważ spodziewałam się innego zakończenia, ale zrobił to pozytywnie. Kończąc tę historię miałam wrażenie jakby właśnie kończyły się wakacje. Pożegnania, łzy szczęścia i satysfakcja z spędzonego czasu z przyjaciółmi. Tak sobie to wyobrażam i tak się czułam. Nie zabrakło również pustki pozostawionej po tak wspaniałej książce. Wszystkim ją polecam i zapewniam że będzie to niesamowita przygoda. Będziecie się bawić na niej świetnie a klimat was zachwyci.

• Ewentualnie
  • Młodzieżowa