Czas niedokonany

literatura piękna
978-83-7506-797-2
literatura polska

Jeśli Boga nie ma, to wszystko jest dozwolone- F.Dostojewski

Powieść tę w formie audiobooka odsłuchiwałam "czytając"
przez klika tygodni w genialnej interpretacji Macieja Gąsiorka.
Modulacja głosu dostosowana do fabuły opowieści (wysokość, barwa, siła) łącznie z niuansami sprawia, że książkę słucha się z przyjemnością i żywym zainteresowaniem.
Jestem pod dużym wrażeniem...

Kronika polska. Cztery pokolenia rodziny Broków. Miłość, rozpacz, zdrada i gorycz klęski. Horror historii i ludzie mieleni przez swoje czasy. Piękna, porażająca, głęboka i mądra powieść na którą czekaliśmy.

Pisarstwo najwyższej klasy, wciągająca pozycja, napisana z szacunkiem do czytelnika i faktów.

Powieść - arcydzieło. Przynajmniej dla mnie. Pogmatwana historia rodziny Broków. Początek wieku i czasy PRL-u. Opozycjonistka i dziennikarz "Polityki". Rewelacja!!!

Wspaniała książka. Polecam szczerze tym, którzy nie czytali sagi z historią Polski w tle.

Historia Polski opowiedziana przez pryzmat polsko-żydowskiej rodziny. Niezwykle ciekawa lektura, moim zdaniem ciekawsza od "Doliny nicości".

Książka bardzo przewidywalna, lecz wciągająca.
Przyjemna w czytaniu.

Książka z gatunku "niebezpieczne". Nie tylko dlatego, że dotyka bardzo trudnej i skomplikowanej tematyki. Niebezpieczne, bo kiedy zacznie się ją czytać, nie chce się już przestać i tym samym cały dzień ucieka z kalendarza.

Ciekawą kwestią jest pomysł na fabułę - jak pokazać złożoność XX i XXI wieku, bolączki, szarzyznę, beznadzieję, ale i radość w tym wszystkim....

Po raz pierwszy sięgnęłam po książkę po 2-letnim pobycie w Ameryce Środkowej, gdzie karmiona słońcem i przyjaźnią żyłam w innym świecie. Umyślnie zaczynam tę recenzję w taki sposób, by podkreślić, że „Czas niedokonany” jest tak przynależny naszej kulturze i historii.

Sięgnęłam i odłożyłam po kilku stronach, nie mogłam znieść okrucieństwa, którym słowa i czyny pierwszych...

Zasiadłem przed książką mając w pamięci "Dolinę Nicości", którą zapamiętałem jako dobrą książkę. Stąd moje oczekiwania były dość wysokie. Czytałem przeskakując z jednej historii na drugą i coraz bardziej zastanawiałem się, jak to wszystko zostanie połączone w całość. Autor przedstawia bowiem losy kilku pokoleń rodziny Broków przeplatające się z losami Polski. Historie...

Dyskusje

• Literatura polska