Pan Samochodzik i Nieśmiertelny

Zbigniew Nienacki Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza "Warmia" Cykl: Pan Samochodzik (tom 14) literatura dziecięca
2012-05-07
1985-01-01
Oficyna Wydawnicza "Warmia"
Pan Samochodzik nieśmiertelny człowiek z ufo Nienacki
Pan Samochodzik (tom 14)
literatura dziecięca
2012-05-07
Pan Samochodzik nieśmiertelny człowiek z ufo Nienacki

Najdziwniejsza część o "Panu Samochodziku". Nie ukrywajmy, że zrobiła się z tego powieść science-fiction. Nawet takie lubię, ale nie do końca wtedy, gdy do czegoś jak najbardziej realnego próbuje się wprowadzać elementy tego gatunku. No cóż - panu Nienackiemu takie rzeczy można wybaczyć.

piekne

bardzo lubię

Na półkach: , , , , ,

Cóż mogę napisać - wybitna! Jestem wielką fanką Pana Samochodzika i twórczości Nienackiego, jego stylu, rzadko teraz jakaś książka potrafi mnie tak wciągnąć,a sentyment do całej serii mam niezmienny. Po raz kolejny jestem pod wrażeniem. Gorąco polecam, i starszym i młodszym, nie zawiodą się :)

Odczuwam ogromny smutek mając świadomość,że to "ostatni" Pan Samochodzik napisany przez Nienackiego za jego życia. Trochę szkoda,że następny tom zaczął pisać ładnych parę lat od wydania Pana Samochodzika i Nieśmiertelnego,ale najprawdopodobniej autor chciał sprawdzić się w trochę innych książkach,a nie szufladkować tylko jako autor literatury młodzieżowej. Będzie mi bardzo...

Zdecydowanie książka najbardziej różniąca się od poprzednich części przygód Pana Samochodzika, moim zdaniem utraciła trochę ten dawny klimat.

Akcja powieści "Pan Samochodzik i człowiek z UFO" wyjątkowo toczy się poza granicami nie tylko Polski, bo tak już bywało we wcześniejszych tomach, ale nawet Europy, co jest zupełną nowością w całej serii. Tym razem pan Tomasz udaje się w daleką podróż do Ameryki Południowej, a dokładniej kolumbijskiej Bogoty aby wygłosić tam referat na temat gangów złodziei sztuki, który...

2019

Pozycja w swoim czasie obowiązkowa w biblioteczce młodego pasjonata przygód i wiedzy historycznej.

Nie przepadam za książkami science fiction i nie jest to jedna z najciekawszych pozycji Nienackiego, ale czyta się ją przyjemnie. Autor ciekawie splata wszystkie wątki. Czytelnik cały czas zastanawia się o co w tym wszystkim chodzi a wyjaśnienie, które ukazuje się na końcu jest niezwykle zaskakujące.

Ten tom ubawił mnie bardziej niż inne.

Dyskusje

2 168