Księga urwisów

Okładka książki Księga urwisów
Edmund Niziurski Wydawnictwo: Greg Seria: Kolorowa Klasyka literatura dziecięca
literatura dziecięca
Kolorowa Klasyka
Greg
2014-01-01
1954-01-01

"Księga urwisów" to książka przeznaczona dla młodszych czytelników. W ciekawy sposób opowiada o przygodach bohaterów. Jest napisana prostym do zrozumienia językiem. Książkę czyta się przyjemnie i szybko.

Dziękuję Mistrzowi, że ukształtował mnie swymi wspaniałymi książkami na całe życie. Być może jeśli czytam, to własnie dzięki niemu...?

Czytałem będąc chorym w podstawówce. Chłopięcy świat dziecięcych przygód, dziś chyba nie do powtórzenia

Powrót do dzieciństwa po 30 latach. Książki Niziurskiego były i są jedyne w swoim rodzaju. Świetne !!!

Przeczytałem w podstawówce i zapamiętałem - czyli było warto:-)
Jeśli pominiemy elementy grubo ciosanego socrealizmu i propagandowy wydźwięk opowiadanej historii, to otrzymamy bardzo zgrabny, wartki i pełen humoru thriller szpiegowski dla młodzieży. Fajne to.

2021

Robiąc porządki, myślałam że biblioteczkę w jedno popołudnie odgruzuję. Myliłam się. Szelest kartek, delikatne tumanki kurzu;), zapach papieru, dziwne wzruszenie na widok tytułu i ciąg skojarzeń sprawiły, że każdą książeczkę brałam do ręki, kartkowałam, czytałam jakiś fragment i…porządki zajęły mi kilka tygodni.
Przeczytałam ze wzruszeniem i nostalgią. Lektura przywołała...

Nie wiem czy odrobinę nie nudniejsza od części pierwszej. Przeczytałam, ale szału nie było.

Nie podobała mi się i nie mam pojęcia dlaczego. Gdzieś jej brakowało tej lekkości. Wymęczyłam, bo raczej nie pozostawiam nie przeczytanych książek, ale zakończenie też nie było wybitne.

najlepsze było to jak Wiktor i Karlik zrobili sobie wyprawę do kopalni....po prostu aż miałam ochotę pójść z nimi!!!!

W dzieciństwie bardzo lubiłam. Przeczytana po latach niestety razi nieco propagandą.

1 384
  • Dzieciństwo