Wyznania Nata Turnera

Data 1. wydania:
1992-11-10
Bronisław Zieliński
Marabut
powieść amerykańska - 20w.
The confessions of Nat Turner
literatura piękna
1993-01-01
Bronisław Zieliński
powieść amerykańska - 20w.

Jako, że właśnie na ekrany wszedł film o Turnerze ostrzegam, film raczej nie książka zdecydowanie tak. Książka jest brudna, chora, pulsuje wewnętrznie. Pełna poetyki i przemocy, bełkotu i gorączkowych nocy. W filmie nie ma nic.

Mocne tematy, niejednoznaczne moralnie wybory, dość specyficzny język, odniesienia do seksualności- to typowe cechy twórczości Williama Styrona.
Przykład owej charakterystyki stanowi również powieść "Wyznania Nata Turnera", w której pisarz wziął na warsztat niezbyt znaną historię o buncie czarnoskórych niewolników w stanie Wirgina. Fakt stał się punktem wyjścia do...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje