Pod wulkanem

Krystyna Tarnowska
Kolekcja 70 lat Empik
Krystyna Tarnowska alkoholizm ostatni dzień życia
Inne

Zlepek dramatów wielu ludzi, wszystko w oparach alkoholu, napiętych sytuacji politycznych, różnic kulturalnych itd. Mi się podobała i dała do myślenia.

Ta książka była dla mnie jak wielki kac. Umęczony czekałem, kiedy się skończy.

Zainteresowałam się tą powieścią dzięki książce Patricka Deville „Viva”. Nie słyszałam wcześniej o „Pod wulkanem”, które określane jest mianem arcydzieła literatury światowej.
Czytało mi się trudno; długie zdania, mnóstwo dygresji, cofania się w czasie. Wiele tu odniesień literackich i historycznych, nie wszystkie potrafiłam odczytać. Jednak stopniowo wnikałam w ten...

"Czy dusza może się tam obmyć i być czysta, czy też ugasić pragnienie?"

Nie rozumiem fenomenu książki, bardzo ciężka w odbiorze, długie zdania momentami pozbawione sensu, liczne wtrącenia, które wybijają czytelnika z rytmu. Książka przeczytana w pół roku, wymęczona. Plusem są ciekawe postaci i ich szeroko opisane historie.

Kocham tą książkę. jest mi tak bliska jak żadna inna. gdzieś między wersami kryje się nasz egzystencjalny lęk przyprawiony niezaspokojonym pragnieniem. I jak tu być trzeźwym ?

Książka trudna w odbiorze. Długie, wielowątkowe zdania sprawiające wrażenie pozbawionych rytmu. Mnogość wtrąceń, powtórzeń, dygresji, pozornie pozbawionych sensu lub związku z fabułą, nie sprzyja koncentracji u czytelnika i w konsekwencji powoduje utratę wątku. Blada znajomość wydarzeń, które stanowią tło historyczne powieści (rewolucja meksykańska, hiszpańska wojna domowa...

Mistrzostwo języka. Arcydzieło. Na pewno nie dla każdego.

To jest moja powiesc. Nie chce zyby o niej bylo glosno. Czytalem ja przez 20 lat delektujac sie. To jest arcydzielo! Nie polecam zadnym plusikow zdobywcom i innym ambitnym wspolczesnym best sellerow czytelnikom. Cicho sza..

Trudno uwierzyć, że na tylu kartkach spisano ostatni dzień życia konsula, który był alkoholikiem. Zmęczyłam strasznie książkę, być może tematyka mnie nie porwała. W tym tygodniu chyba mam pecha i sięgnęłam po książki, które nie zaspokajają mego głodu książkowego. Niestety.

Dyskusje

• Chcę w prezencie