Odzyskany

dorastanie dojrzewanie powieść australijska
Inne

3 razy miałam to wypożyczone z biblioteki. Mocne

Fizjologiczna.
Chłopak rzyga, chłopak robi kupę, chłopak rozbiera się do naga i leży na dywanie, żeby poczuć pośladkami jego miękkość - tak, wiem, pewnie jestem niesprawiedliwa w ocenie tej powieści, ale niestety głównie takie obrazki kołaczą mi się po głowie na myśl o tej książce.
I pomarszczona babka śpiąca nago w łóżku, z workami obwisłych piersi.
Nadmiernie obrazowe...

Szokująca i prawdziwa opowieść widziana oczami jedenastoletniego chłopca Johna Egana który odznacza się niesamowitymi zdolnościami wie kto i kiedy kłamie posiada wykrywacz kłamstw.
Jest obdarzony darem, chce zdobyć dzięki temu osiągnięcie żeby zapisać się w Księdze Rekordów Guinessa.
Rodzina chłopca zaczyna się kruszyć, rozpadać John przeprowadza się z rodzicami do Dublina,...

Liczy się tylko prawda

John Egan ma prawie dwanaście lat, ponad metr siedemdziesiąt wzrostu i dar – wie, kiedy ludzie kłamią. Jest przekonany, że dzięki temu w przyszłości zabłyśnie, zyska sławę i zrobi karierę. Tymczasem mieszka na irlandzkiej wsi wraz z rodzicami i babcią, chodzi do małej szkoły i nie radzi sobie najlepiej z nauką irlandzkiego. Wszystkie wolne chwile...

Ciekawie napisana książka psychologiczna, w której znajdziemy historię chłopca mającego problemy z odnalezieniem się w chwili dorastania - z rozpadem małżeństwa swoich rodziców w tle.

Bardzo dobra powieść obyczajowo-psychologiczna. Opis z tyłu książki trochę mylący, zawężający grono potencjalnych nabywców. Świetnie napisane, czyta się ekspresowo.

moja ulubiona

Świat widziany oczyma zbyt szybko dorastającego Johna, u którego kompleks Edypa odrobinę się przedłuża, niezwykłego chłopca, mówiącego o sobie "ludzki wykrywacz kłamstw", chłopca z jednej strony dziecinnego, z drugiej dojrzałego jak na swój wiek. Książka jest ciekawa, nie tylko jeśli ktoś interesuje się psychologią. Zawiera wiele dość zaskakujących fragmentów, które mogą...

Wycofany społecznie 11-latek w obliczu kryzysu małżeństwa rodziców próbuje budować swoją tożsamość na poczuciu wyjątkowości. Zasadniczo jest to tekst o trudzie samoakceptacji i kompleksie Edypa. Tylko dla osób w podobnej sytuacji lub zainteresowanych psychologią wieku dorastania.

Książka o trudach dorastania i intrygującym postrzeganiu świata przez 12-latka, którego percepcja jest bardzo wyczulona na kłamstwa innych ludzi.

• 2013
  • 1001 książek