Chłopiec z sąsiedztwa

chłopiec sąsiedztwo romans morderstwo rpa

Oficjalne recenzje i

Tak daleko, tak blisko

Link do recenzji

"Chłopiec z sąsiedztwa" urzekł mnie swoją egzotyką - książka jest pełna smaków, zapachów i pięknych opisów afrykańskiej roślinności, które dla mnie są czymś nowym, odmiennym od tego co widzę i czytam na co dzień. W tle mocna, chwilami bolesna i ciekawie zarysowana historia, bardzo polecam!

Pięknie opowiedziana , egzotyczna historia - warto przeczytać!

Jedna z książek, do których na pewno jeszcze kiedyś wrócę, cudowna!

Przepiękna książka! Miejscami wzruszająca, miejscami wstrząsająca, pokazuje świat, jakiego nie znamy - Afrykę, która jest nam zupełnie obca i bywa, że obojętna...

Przepiękna książka, która na moment zabrała mnie do zupełnie innego świata! Polecam!

jakże różne są gusta czytelników.

oczekiwałam czegoś innego.

dostałam... historię dość wzruszającą ale jak dla mnie przeważa tu chaos.

"Chłopiec z sąsiedztwa" jest historią miłości. Apartheid, wojny plemienne i rasizm stanowią tylko tło, na którym autorka maluje swoje uczucia i tęsknoty. Liczyłam na odwrotną proporcję, dlatego jestem lekko rozczarowana.
Opowieść Sabatini jest subtelna i łagodna, przepełniona niewypowiedzianymi myślami. Ma to swój urok, ale nie na tyle, żeby poruszyć moje emocje.

1926

Przeczytałam tę książkę niemalże jednym tchem. Piękna, wzruszająca, pełna prawdziwej historii. Bardzo klimatyczna, choć tematy jakie porusza autorka nie są ani lekkie ani przyjemne.
Lindive i Ian, ona czarna, on biały. On skazany za podpalenie matki, do końca życia będzie żył z tym pięknem. Czy ich "nieobyczajna" przyjaźń na szansę?
Lindive Bishop opowiada historię swojego...

"Tak mało zostało zrobione, tak wiele pozostało do zrobienia" Cecil John Rhodes (str 80)
Obraz Zimbabwe lat 80 i 90-tych po proklamowaniu niepodległości. Rządy przechodzą w ręce czarnych mieszkańców, biali uciekają z kraju. Mimo iż wojna dobiegła końca starcia między plemionami trwają nadal. Pogarszająca się sytuacja gospodarcza i ekonomiczna uderza jak zwykle w...

Bardzo polecam! Nastrojowa, z ciekawie zarysowanym tłem obyczajowym i niebanalnie opisaną miłością pomiędzy dwojgiem młodych ludzi. Czytając aż chciałam pojechać do Afryki, chociaż jakoś nigdy mnie tam nie ciągnęło... To jedna z tych nielicznych książek, do których na pewno kiedyś wrócę po raz drugi;))

• 2013
  • Z biblioteki