Kto napisze naszą historię?

Samuel D. Kassow Wydawnictwo: Amber biografia, autobiografia, pamiętnik
Who will write our history?
978-83-2413-6-339
Grażyna Waluga, Olga Zienkiewicz
Amber
II Wojna Światowa getto wspomnienia
Who will write our history?
Amber
biografia, autobiografia, pamiętnik
978-83-2413-6-339
Grażyna Waluga, Olga Zienkiewicz
II Wojna Światowa getto wspomnienia

To jedna z tych publikacji, obok których nie można przejść obojętnie. Okładka intryguje, a treść zupełnie pochłania naszą uwagę. Pan Samuel D. Kassow opisuje wciąż mało znane archiwum, które powstało w warszawskim getcie, aby ocalić pamięć o tych, którzy nie mieli ocaleć.
Autor dokładnie ukazuje powstawanie archiwum (pojawienie się pomysłu, planowanie działań związanych z...

na książkę trafiłam podczas zwyczajowej wędrówki do działu historycznego w bibliotece. trafiła idealnie w mój gust - wojna, getto, sprawa żydowska. dowiedziałam się z niej wielu ciekawych i szokujących rzeczy, o których nie miałam pojęcia.

Kassow bardzo dokładnie opisuje sposób tworzenia archiwum żydowskiego - od samego pomysłu, planów wykonania, po szukanie odpowiednich...

• Judaica
  • Historia
  • II WOJNA ŚWIATOWA/HOLOKAUST
  • Stosunki polsko-żydowskie
  • 2012

Dodaj cytat z książki Kto napisze naszą historię?