Czarownica

Okładka książki Czarownica
Deborah Harkness Wydawnictwo: Amber Cykl: Księga wszystkich dusz (tom 1.1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Księga wszystkich dusz (tom 1.1)
A Discovery of Witches
Amber
2011-03-17
2011-03-17
Data 1. wydania:
2011-08-29
Jan Jackowicz
magia czarownica zbrodnia księga wszystkich dusz

więcej Więcej

Nie ma co się oszukiwać, to nie jest książka, która rzuca na kolana. Taki tam odmóżdżacz. Jak ktoś lubi książki o wampirach to zdecydowanie lepsza od sagi Zmierzch i budzi mniejsze poczucie zażenowania niż książki Meyer.

Jeśli lubicie nastrojowe, klimatyczne opowieści, w których pojawiają się miłość, magia, tajemnica i poszukiwanie wielkiego sekretu, „Czarownica” powinna się Wam spodobać. Czytając, koniecznie miejcie przy sobie filiżankę dobrej herbaty lub kieliszek wina – w trakcie lektury z pewnością nabierzecie ochoty na choć jeden z tych napojów. Polecam jako rozrywkę na długie...

Od debiutu sagi 'Zmierzch' wampiry w literaturze fantasy stały się niezwykle popularne. Mam wrażenie że pani Harkness próbuje coś uczknąć dla siebie z tej popularności bo, powiedzmy sobie szczerze, historia Diany Bishop i jej romansu z dużo starszym lecz niezmiennie przystojnym i zębatym Matthew Clairmont vel Mathieu de Clermont bardzo przypomina romans Belli Swann i...

No może wybitne dzieło to nie jest ale trzymała mnie kilka nocy :) a więc już godne polecenia - o niebo lepsza niż serial na HBO a ten oglądałam jako pierwszy... wiele wyjaśnia z chaotyczność serialu :) zabieram sie za 2 tom :)

Nie wiem dlaczego ale naprawde ciężko mi było przebrnąć przez tą książkę.... nie wydaje mi się żebym sięgneła po kontynuację.

Bardzo wciągająca książka
Łatwo się ją czyta ale starcza na kilka dni a nie tak jak niektóre pochłaniam w jeden dzień co idzie na plus bo nie męczy a akcją mogę cieszyć się kilka dni dłużej

Lubię książki o wampirach, czarownicach, demonach :) a Ci tutaj bohaterowie po prostu dają się lubić.
Niestety akcja dość powoli się rozwija. Całość ciekawie się zapowiada. Chcę wiedzieć co będzie dalej. ;)

Pierwsza część cyklu. Trochę zbliżona do Harrego Pottera., losy Czarownicy, która za wszelką cenę nie chciała mieć nic wspólnego z magią jednak się nie udawało oraz wilkołaka... A akcja toczy się w mojej ukochanej bibliotece :-) połknęłam :-) polecam zwłaszcza dla fanów Harrego Pottera :-)

Czarownica, to książka, którą z pewnością mogę Wam polecić.
Choć nie przeczytacie tam o różdżkach, zdecydowanie możecie poczuć ten magiczny klimat rodem z Harry’ego Pottera. Romans z wampirem również dostarcza emocji, ale nie oczekujcie historii jak ze Zmierzchu.
Księga Wszystkich Dusz to zupełnie co innego. Jest to historia pełna tajemnic, pysznego wina, alchemicznych...

Budująca napięcie. Czekasz na kolejne wydarzenia z zapartym tchem.

2 264
    1 360