Czarownica

Deborah Harkness Wydawnictwo: Amber Cykl: Księga wszystkich dusz (tom 1.1) fantastyka, fantasy, science fiction
A Discovery of Witches
Data 1. wydania:
2011-08-29
Jan Jackowicz
Amber
magia czarownica zbrodnia księga wszystkich dusz
A Discovery of Witches
Księga wszystkich dusz (tom 1.1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Jan Jackowicz
magia czarownica zbrodnia księga wszystkich dusz

Bardzo wciągająca książka
Łatwo się ją czyta ale starcza na kilka dni a nie tak jak niektóre pochłaniam w jeden dzień co idzie na plus bo nie męczy a akcją mogę cieszyć się kilka dni dłużej

Lubię książki o wampirach, czarownicach, demonach :) a Ci tutaj bohaterowie po prostu dają się lubić.
Niestety akcja dość powoli się rozwija. Całość ciekawie się zapowiada. Chcę wiedzieć co będzie dalej. ;)

Pierwsza część cyklu. Trochę zbliżona do Harrego Pottera., losy Czarownicy, która za wszelką cenę nie chciała mieć nic wspólnego z magią jednak się nie udawało oraz wilkołaka... A akcja toczy się w mojej ukochanej bibliotece :-) połknęłam :-) polecam zwłaszcza dla fanów Harrego Pottera :-)

Czarownica, to książka, którą z pewnością mogę Wam polecić.
Choć nie przeczytacie tam o różdżkach, zdecydowanie możecie poczuć ten magiczny klimat rodem z Harry’ego Pottera. Romans z wampirem również dostarcza emocji, ale nie oczekujcie historii jak ze Zmierzchu.
Księga Wszystkich Dusz to zupełnie co innego. Jest to historia pełna tajemnic, pysznego wina, alchemicznych...

Budująca napięcie. Czekasz na kolejne wydarzenia z zapartym tchem.

Po tę książkę sięgnęłam zainspirowana serialem na jej podstawie. No i cóż tu dużo mówić. Wciągnęła tak, że w tydzień zaliczyłam większość z cyklu "Księga wszystkich dusz". Nie zmienia to jednak faktu, że jest to cykl, który się czyta szybko, ale równie szybko się o nim zapomni.
Mówiąc wprost - arcydzieło to to nie jest, ale przyjemny odmóżdżacz.
Fabuła pokrótce - doktor...

Długo nęciła mnie z półki "Czarownica". Jakoś nie wierzyłam, że romans z wampirem może mi się spodobać.

Mimo iż nasza główna bohaterka - Diana - bywa do bólu nieogarnięta, idzie ją polubić.

Sięgnę na pewno po "Tajemnicę" czekając na większy rozwój akcji. "Czarownica" momentami bardzo się rozwleka między czytaniem książek w bibliotece, a zajęciami jogi i wiosłowaniem oraz...

Interesująca, ciekawa, tajemnicza.
Demony, wampiry i czarownice. Zaginiony manuskrypt. Wszystko to składa się na dość interesującą historię.
Wadą jest to, że zbyt wolno wszystko się toczy a nierozwiązanych wątków przybywa.
Daje jej szanse i liczę, że później akcja przyspieszy a liczne wątki doczekają się rozwiązania.

Wartościowe jest w tym cyklu tło. Bardzo zgrabnie i ciekawie przedstawione postacie i czasy, w których żyli. To powoduje, że cykl jest interesujący. Niezła też jest fabuła książki.
Natomiast to co temu towarzyszy, czyli ta joga dla istot ..., czy 1/5 tomu poświęcona piciu herbaty ..., czy rozmemłana i niby idealna główna bohaterka. Przeintelektualizowane i niepotrzebnie.

3 gwiazdki dla tej wersji ponieważ bardzo ciężko było mi ją zdobyć a gdy już to zrobiłam okazało się ,że jest to okrojony druk angielskiego wydania... połowa książki oryginalnego wydania.

Dyskusje

2 173