Zła krew

Arne Dahl Wydawnictwo: Muza Cykl: Drużyna A (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Ont blod
Drużyna A (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
Dominika Górecka
literatura szwedzka Drużyna A

Ksiazka bardzo dlugo sie zaczynała i powiem szczerze ze przez 40% ksiazki mialem bardzo krytyczna ocene ale gdzies w polowie akcja nabrala predkosci i powiedziałbym ze ksiazka bardzo dobra ale przez wstep jednak moja ocena bedzie nizsza

Polubiłam ten zespół, szybko się czyta. W sam raz na deszczowy weekend w domu.

Kolejna kryminalna zagadka przed Druzyna A. Do Szwecji przylatuje seryjny morderca ze stanów. Morderca w stanach zabił i torturował 24 osoby, przez media nazwany "zabójca z Kentucky". Co go sprowadza do Szwecji? To zaledwie początek niesamowitego ciągu wydarzeń, który zaprowadzi Paula Hjema i jego kolegów z Drużyny A do najmroczniejszych zakamarków ludzkiej duszy, czy uda...

Kolejny szwedzki kryminał w którym tym razem nie mamy jednego głównego bohatera, a cały wydział policji zajmujący się przestępczością międzynarodową na terenie Szwecji.
W książce mamy trochę mylnych tropów czy też przeskok z kryminalnej sprawy do politycznej. Ogólnie całość wygląda nieźle ale jakoś szczególnie nie zachwyca.

Dobra kontynuacja.Przede wszystkim świetny,błyskotliwy dla mnie styl Arne Dahla.Koleś jest konkretny i inteligentny.Stworzył kapitalną ekipę,którą niezwykle polubiłem już po drugim tomie. Co do samej historii,to trzyma się kupy i nie obraża naszej inteligencji.Nie znudziło mi się,biorę się za następną część.

„Zła krew” to dobra powieść. Druga część przygód specjalnej grupy policyjnej zwanej „Drużyna A”. Grupy zajmującej się przestępczością międzynarodową na terenie Szwecji. Od wielkiego sukcesu w walce z Łowcą Rekinów (którą to historię mogliśmy poznać w pierwszej powieści z tej serii) minął rok. Drużyna A już niemal nie istnieje. Jej członkowie zostają delegowani do innych...

Pierwszy tom oceniłam z nawiązką, teraz już tak nie będzie. Podtrzymuję, pisane bardzo dobrze, żadnych zastrzeżeń, jednak bez ikry. Liczę na więcej, nie chcę, żeby mi czegoś brakowało. Oprócz Hjeima jest tym razem więcej Gunnara Nyberga, dobrze, ale... co będzie dalej, zobaczymy.

2059

Kolejna część przygód Drużyny A, która odsłania coraz więcej własnych tajemnic, a przy okazji tropi seryjnego mordercę. Szybka akcja, nietuzinkowi bohaterowie i ciekawe tło historii, to duże plusy tej powieści.

Dobry skandynawski kryminał, w odróżnieniu od innych kryminałów nie ma jednego bohatera ale całą grupę policjantów.

powoli zaczynam się zaczytywać w Arne Dahl - druga część lepsza od pierwszej. polecam ale czytać w kolejności.

• Ebooki
  • 2013