Na szczyt góry

Arne Dahl Wydawnictwo: Muza Cykl: Drużyna A (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Upp till toppen av berget
Drużyna A (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
Dominika Górecka
literatura szwedzka Drużyna A

Kilka ciekawych wątków i niezłe ukazanie bałkańskiej przestępczości zorganizowanej w Szwecji. Ocenę zaniżają błędy dotyczące Legii Cudzoziemskiej, których nie zdradzę, żeby nie spoilerować.

Bardziej sensacja niż kryminał. Chaotyczna, wkurzała mnie taka jakby filmowa narracja. Intryga w sumie nie zaskoczyła. Jakaś taka pretensjonalna jest ta książka.

Najlepsza jak do tej pory część cyklu. Jestem szczerze zachwycony monologami wewnętrznymi naszych bohaterów.Są to naprawdę błyskotliwe rozważania na wszelakie tematy.
Śledztwo też daje rade,jest jak zwykle drobiazgowe,ale nie przeszkadza to akcji pędzić szybko w drugiej połowie powieści.
Miałem zrobić sobie przerwę na coś innego,ale biorę się za czwarty tom.

Sposób opowiadania historii - bardzo mi odpowiadał, styl i język jak najbardziej. Sama historia trochę wydumana i opowiedziana w konwencji baśniowej.
Ale polecam szczerze.

„On był jasny, ona ciemna”
Sporo wątków. Neonaziści, pedofile, morderstwo w barze, Owidiusz. I jeszcze więcej. Tym razem chyba każdy z drużyny wniósł swój duży wkład w śledztwo, konkretnie zaistniał. Nowa ciekawa postać, Sara.
Kwadratura koła.
Daję 6,5.

Standardowo bardzo dobra książka, jak wszystkie Arne Dahla o Drużynie A. Każdą czyta się szybko, a jej historia naprawdę wciąga. A najbardziej to już wciąga mnie sam przebieg śledztwa, pojawianie się w toku sprawy coraz to kolejnych wątków, które prowadzą do całkiem nieoczekiwanych rozwiązań. W sumie okazuje się, że to co było na początku jest zupełnie inną sprawą na koniec...

Zachwycony "Głuchym telefonem" Dahla postanowiłem wybrać się w przeszłość i poznać pierwowzór Opcopu, czyli Drużynę A. Niestety nie udało mi się wyhaczyć dwóch pierwszych książek, także poniekąd byłem "zmuszony" wybrać trzecią część, czyli "Na szczyt góry". I z początku trochę jest ciężko, bo jest trochę o przeszłości, o poprzednich sprawach. Na szczęście większość...

2059

Książka przypomina pudełko puzzli. Sprawy, do chwili ułożenia ostatniego kawałka, wydają się zupełnie ze sobą nie związane i nagle .... klik i ukazuje się cały złożony obraz. Pan Dahl, naprawdę ciekawie pisze.

Jeden z tych kryminałów, które nie zostawiają w głowie wspomnień. Czyta się dobrze, historia ciekawa, ale jednak czegoś brak..

Na półkach: , , , ,

Tym razem sprytnie połączył kilka motywów: morderstwo kibica, wybuch bomby w więzieniu, porachunki mafijne, kwestia dziecięcej pornografii w internecie. Sprawy o tak diametralnie różnym charakterze interesująco zapętla ukazując brutalną rzeczywistość współczesnych czasów. Tutaj trzeba uważnie śledzić akcje, a nie tylko przekładać kartki, by nie umknęło to co istotne. Autor...

• Kryminały
  • Kryminał
  • Ebooki
  • 2016
  • 2020
  • 2013

Dodaj cytat z książki Na szczyt góry