Ósme przykazanie

Anne Holt Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Hanne Wilhelmsen (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Død joker
Hanne Wilhelmsen (tom 5)
kryminał, sensacja, thriller
Iwona Zimnicka
literatura norweska Hanne Wilhelmsen

Początek książki zapowiadał się naprawdę dobrze, jednak później akcja staje się zwyczajna a bohaterowie dążą do tego by przeżyć kolejne dni, rozwiązać kolejne sprawy kryminalne itd. Otrzymujemy przynajmniej dwa razy informacje o puszczeniu "cichacza" czyli bąka, w czym nie widzę wgl sensu i potrzeby by o tym mówić skoro i tak się to nigdzie nie wliczało, bo nikt go nie...

Od początku intrygujący i zagadkowy - kryminał w którym główna rolę odgrywa zemsta. Przy okazji rozwinięcie losów bohaterów głównoplanowych.

Seria norweskich kryminałów pióra Anne Holt, której główną bohaterką autorka uczyniła policjantkę Hanne Wilhelmsen, posiada niemal wszystkie walory „skandynawskiej szkoły powieści kryminalnej”. Wykorzystane wątki mniej lub bardziej krwawych zbrodni, wiarygodna kreacja postaci głównych i drugoplanowych, a wreszcie to, co tak lubię w tej literaturze, czyli konstruowanie...

Jedna z najlepszych (dotychczas wydanych w Polsce) książek z serii. Świetnie przedstawiona głębia psychologiczna bohaterów i ciekawa sprawa/sprawy morderstw.
Autorce nie brakuje też poczucia humoru - przykładowo w opisie wycieczki dwóch studentów prawa.
Polecam.

Czegoś w niej brak...

Lubię skandynawskie klimaty. I choć nie każda skandynawska sensacja jest na miarę Millennium to i tak warto je czytać. Książka Anne Holt jest tego najlepszym przykładem.

Jeszcze kolejna świetna książka, która idealnie wpisuje się w wieczorne czytanie. Autorka po raz olejny stanęła na wysokości zadania i stworzyła ciekawy obraz zabójstwa tym razem pani prokurator. Polecam!

Anne Holt to kolejna pisarka której "oddałam swoje czytelnicze serce" nie wiem czy to kreowane przez nią postacie, umiejscowienie w Norwegii, ciekawe zagadki kryminalne czy wszystko naraz sprawia, że nie sposób jest przejść obok jej twórczości obojętnie. Ósme przykazanie to kolejna zagadka z którym przyjdzie zmierzyć się policjantom z Oslo. Historia o okaleczeniu kobiety,...

Oceniając po okładce nie spodziewałam się niczego interesującego,a jedynie książki dla zabicia czasu. A tymczasem miłe zaskoczenie. Ciekawa książka, interesująca akcja. A nawet odkryłam podobny wątek, co w "Gniewie" Miłoszewksiego. Polecam.

Dyskusje

• 2013