Misterioso

Okładka książki Misterioso
Arne Dahl Wydawnictwo: Muza Cykl: Drużyna A (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2010-01-01
Dominika Górecka
literatura szwedzka Drużyna A

więcej Więcej

Książka dobra choc daje wyższa ocene ze względu na to ze jest to osadzone w Skandynawii która bardzo mi sie podoba. Ksiazka utrzymana w klimacie polnocy i sprawa ktora rozwiazuja jest bardzo ciekawa

Ciekawy pomysł, sympatyczni bohaterowie, których mam nadzieję poznać bliżej w kolejnej części.

Szwecja lata 90 ginie bogaty finansista, puzniej kolejny, wydział kryminalny w Sztokholmie tworzy specjalną jednostkę która ma wyjaśnić sprawę zabójstw.
Morderca zabija do muzyki "Misterioso", kim jest zabujca to samemu trzeba się dowiedzieć czytając książkę. Akcja w książce cały czas idzie do przodu nie ma nudnych przestojów.

Poprawna książka o specjalnym zespole policjantów w Szwecji.
Już w końcu lat 90 musieli się zmagać z poprawnością polityczną co mamy widoczne na początku książki.

Książka lekka i w miarę ciekawa. Nie można nazwać tego fascynującą powieścią, lecz jak najbardziej pasuje tu słowo "satysfakcjonująca".

Jestem zaskoczony przeciętnymi opiniami czytelników. Zgadzam się,tani pornos był zupełnie zbędny,ale poza tym to konkretna rozrywka,bez gównianych skrótów i ułatwień. Podobała mi się ciężka,żmudna praca drużyny bez większych fajerwerków.Bohaterowie naprawdę ciekawi,z krwi i kości,także styl autora przypadł mi do gustu.
No i all that jazz też na propsie.
Z przyjemnością...

Moje pierwsze spotkanie, niezbyt udane, z Arne Dahl. Co na pewno podobało mi się w „Misterioso” to intryga. Ciekawy wątek kryminalny, w miarę poprawne wyjaśnienie, zaplątane wątki poprzedzające. Tylko problem w tym, iż postaci miały same nazwiska, żadnych cech, które odróżniałyby ich od siebie. Do tego niekoniecznie sprawna narracja, chwilami nieudolność mogłabym przypisać...

Nie było łatwo się skupić, z braku czasu czytałam w bardzo wielu podejściach, za przyczynę tego powiedzmy chaosu uznaję też mnogość nazwisk i nazw, szwedzkich, które wcale nie były dla mnie łatwe do zapamiętania.
Zostałam jednak skutecznie zachęcona, gdyż nie jest banalnie, stylowo bardzo w porządku, drużyna spora, jednak starannie dobrana, jej członkowie zaciekawiają, a w...

W sumie to trudno mi coś o książce napisać, bo mam mieszane uczucia.
Byłaby bardzo dobra, gdyby nie było w niej zbyt dużo szczegółów, akcja toczyłaby się jakoś żwawiej, napięcie było w całej książce, a nie dopiero pod sam jej koniec.
Fajne jest to, że nie ma jednego wyraźnego bohatera, choć do tej roli pretenduje Hjelm, ale wszyscy członkowie Drużyny A odgrywają ważne role...

2059

Pierwsza sprawa Drużyny A. Intrygujący bohaterowie, trochę przerysowana fabuła i odrobina jazzu. Raczej zachęca do sięgnięcia po dalsze części.

• 2013
  • Skandynawia