Opętany demon

Okładka książki Opętany demon Stacia Kane
Okładka książki Opętany demon
Stacia Kane Wydawnictwo: Amber Cykl: Megan Chase (tom 3) fantasy, science fiction
Megan Chase (tom 3)
Amber
2011-02-10
2011-02-10
demon demony miłość romans tajemnica

Odkąd Megan poznała Greysona jej życie diametralnie się zmieniło.
Gorący romans z demonem nie daje jej jednak stuprocentowej pewności co do odbycia rytuału, który zmieni ją w demona.
Trudno jest podjąć decyzję o utracie człowieczeństwa.
Niestety w życiu nic nie jest łatwe i Megan będzie zmuszona do podjęcia poważnych kroków.
Zwłaszcza, że ktoś chce ją zamordować.
Znowu....

Odkąd Megan poznała Greysona jej życie diametralnie się zmieniło.
Trudno jest podjąć decyzję o utracie człowieczeństwa.
Zwłaszcza, że ktoś chce ją zamordować.
Znowu....

Tom trzeci paranormalnego romansu. Dobry pomysł na kolejną książkę, fabuła ciekawa, erotyka gorąca i protagonistka nadal w opałach. Niestety nadal skupiona na sobie, na swoich problemach, swoich mocach i swoim szczęściu. Słaba, ale z wymaganiami. Czyta się szybko, kocha drugoplanowych bohaterów, podziwia siłę Graysona, no i szuka dołka by cichaczem zakopać Megan. Ja tak mam, chociaż wiele lat temu tak nie miałam. Byłam bardziej wyrozumiała. Warto dla chwili oderwania się od zwykłych problemów, no i po to by sobie pomyśleć, że nigdy nie było się nawet w połowie tak beznadziejnym jak protagonistka.

Świetny erotyk w ciekawej oprawie fantasy!

Świetny erotyk w ciekawej oprawie fantasy!

Opętany demon podobał mi się bardzo. Nawet nie wiem czy nie najbardziej. Oczywiście, że ze względu na relacje między Meg a Dantem. Oboje musieli z czegoś zrezygnować, aby być z tym drugim. Nie było to łatwe, wiele ran zostało zadanych i wiele pewnie nigdy do końca się nie zabliźni, ale udało im się. Są razem. I razem będą budować przyszłość. Demoniczną, bo jakże mogłoby być inaczej.
Zresztą sama fabuła Opętanego demona mi się podobała. Po raz kolejny grupa przyjaciół, bliższych lub dalszych, jednoczy się. Może to mało odkrywcze podejście, ale w tego typu książkach jak dla mnie sprawdza się znakomicie.

Bardzo dobre pożegnanie z serią. Mimo iż, przyznaję, nie będę wcale tęsknić do Megan i Greysona, książkę czyta się w miarę szybko, sprawnie, nie zapiera tchu, jednak wciąga na tyle, żeby dobrze się przy niej bawić. Wątek kryminalny, nawet jeśli osadzony w klimacie fantasy jest dodatkowym atutem.

Trzecia i ostatnia cześć serii Megan Chase jest chyba najbardziej emocjonalna książka trylogii.Upłynął już rok,odkąd pani psycholog dowiedziała się o istnieniu demonicznego świata i przez ten czas sporo się w jej życiu zmieniło.Megan musi sobie odpowiedzieć na wiele pytań,a najważniejszym z nich jest to,czy zgodzi się na przejście rytuału przemiany w demona.Z jednej strony kobieta wie,że nie chce tracić swojego człowieczeństwa,z drugiej dowiaduje się,że to niezbędny element do utrzymania jej związku z Greysonem...Tylko gdy będzie demonem może zostać żona Dantego, w przeciwnym razie będą musieli się rozstać.Istnieje jeszcze jedna opcja,której Megan nie bierze pod uwagę-Dante ożeni się z inną,a ona zostanie jego oficjalna kochanką...oj,chyba się to nie spodoba pani psycholog...
Na domiar złego do Megan zgłasza się agentka FBI,chcąca,by Megan została jej informatorką,ktoś próbuje ją zabić,a Dante zdecydowanie stara się coś przed nią ukryć...
Nie ukrywam,że ta część najbardziej przypadła mi do gustu.Mnóstwo emocji przeżywanych przez bohaterów stało się i moim udziałem.Miałam ochotę skopać Dantego,gdy przyznał się ,że rozważa ożenek z inną.No,bez przesady...Z inną?Jak mu mogło przyjść coś takiego do tej pustej łepetyny?No i przyznam,że rozumiałam jej postępowanie względem Nicka,w sumie,może szkoda,że faktycznie niewiele między nimi zaszło?Trochę żałowałam tej przerwanej akcji,choć z drugiej strony lepiej że się powstrzymali.
Podobała mi się całą akcja z tym nawiedzonym egzorcystą i wspierającym go aniołem,przydawała niezłego smaczku całej historii.
No i wisienka na torcie czyli niesamowici bracia-ochroniarze...Cudni byli...Choćby w tym fragmencie:

"- To ty oblałeś ją drinkiem! I zapytałeś ją, czy ma okres, bo jest taka blada, jakby to była twoja sprawa! Nic dziwnego, że nas zostawia, skoro ciągle wtykasz nos w...
- Była blada! Chciałem pomóc! Pokazać, że mi zależy! Co, mam się nie troszczyć o jej zdrowie?
- Wtykanie kinola w jej łono w niczym nie pomoże, dupku!"

Cała seria jest nieco nierówna.Chwilami świetnie się ja czytało,zaś momentami brakowało w niej płynności.Mimo wszystko trzecia część była super.

Super zakończenie trylogii. Było dużo akcji, tajemnic, próby rozgryzienia zagadek, niesamowicie emocjonujące zwroty akcji oraz strasznie śmieszne momenty. Cała trylogia jest świetna; wielka szkoda, że pani Kane nie zrobiła kontynuacji, bo dałoby się wiele jeszcze wymyślić. A tak to po trzech dość cienkich tomach jest już ostateczny koniec. Przykre jest też to, że żegna się tak fantastycznych bohaterów, w tym sarkastyczną Megan Chase, która, choć wkurzyła mnie dość mocno raz, jest naprawdę sympatyczną postacią. Tak jak bracia i Greyson. I reszta "drużyny marzeń", jak to ironicznie określiła ich Meg.
Ocena 10/10 i jestem pewna, że jeszcze nie raz powrócę do tej trylogii. POLECAM.

Bardzo lekki i przyjemny romansik z połączeniem wątków paranormalnych. Szczególnie na letnie wieczorki przy lampce i mrożonej herbatce, a także tych zimniejszych. Ostania część przygód Megan i Greysona, nowe tajemnice i wątki do odkrycia. Bardzo zgrabnie napisana książeczka, nie za długa, nie za krótka, a w sam raz jak się mówi.
Polecam.

Polecam.