Smoczy tron

Okładka książki Smoczy tron
Tad Williams Wydawnictwo: Rebis Cykl: Pamięć, Smutek i Cierń (tom 1) Seria: Fantasy fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Pamięć, Smutek i Cierń (tom 1)
Fantasy
The Dragonbone Chair
Rebis
2010-08-31
1993-01-01
Paweł Kruk
Osten Ard Liga Pregaminu Simon

Kolejna książka, przy której wymiękłam. Po 200 stronach męki dałam sobie spokój. Główny bohater nie wzbudził za grosz mojej sympatii, bez przerwy się na niego irytowałam. Początek rozwija się długo i jest równie zajmujący co wyścigi martwych ślimaków. Fabuła przez te dwieście stron najpierw żadna, potem płaska i nieciekawa. Ponadto znalazłam między wierszami za dużo...

To nie jest opinia, ale nowa wersja portalu wymaga wpisania kilku słów, by dołączyć książkę do biblioteczki.
Pozdrawiam

Długo się rozkręca,nazwy miejsc i postaci nie do wymówienia,po za tym ok.

Długo się rozkręcało - tak do 100 strony było rozczarowujące. Ale jak już się zaczęło dziać, to ostatecznie zasłużyło na 7 gwiazdek :)

Świetna książka dla młodzieży

Co za rozczarowanie! Co za nuda! Tak bardzo chciałam dotrwać do momentu, aż akcja ruszy, ale w końcu się poddałam. Nie będę się więcej katować (przeczytałam jakieś 160 stron).

Bogactwo świata, tajemnica, bohaterowie i świetnie poprowadzona fabuła sprawiają, że trudno się oderwać. Z początku faktycznie może nudzic, ale gdy już się rozkręci, to nie chce się zatrzymac

"Smoczy tron" to początek wspaniałej sagi "Pamięć, Smutek, Cierń" Tada Williamsa. Gdy mamy bohatera nie do końca świadomego swojej roli, smoki i magię, możemy liczyć na wielką przygodę. Taki też jest cały ten cykl. Zwykły giermek jako przewodnik wyrusza z grupką prawych ludzi na poszukiwanie artefaktu (nie podam szczegółów, żeby nie spoilerować). To, co zdarzy się dalej...

Pierwszy tom z cyklu "Pamięć,smutek i ćierń"Krainę Osten Ard zamieszkują ludzie którzy zagarnęli ziemię Sithom coś jakby elfy oprócz nich inteligentne trolle i różne monstra jak np bukkeny.Mamy tu trochę schemat od zera do bohatera który na początku jest fajtłapą i przez ciekawość jest świadkiem spisku a pózniej odgrywa coraz większa role w historii.A no i trzeba zebrać...

Na początku książka może być trochę nudna ze względu na dość długie opisy, jednej akcja się rozkręca i jest coraz lepiej. Na pewno sięgnę po kolejny tom.

1 083
  • Fantasy