Smoczy tron

Tad Williams Wydawnictwo: Rebis Cykl: Pamięć, Smutek i Cierń (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Dragonbone Chair
83-7301-006-8
Paweł Kruk
Rebis
pamięć smutek i cierń fantasy
The Dragonbone Chair
Pamięć, Smutek i Cierń (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
83-7301-006-8
Paweł Kruk
pamięć smutek i cierń fantasy

Długo się rozkręcało - tak do 100 strony było rozczarowujące. Ale jak już się zaczęło dziać, to ostatecznie zasłużyło na 7 gwiazdek :)

Świetna książka dla młodzieży

Co za rozczarowanie! Co za nuda! Tak bardzo chciałam dotrwać do momentu, aż akcja ruszy, ale w końcu się poddałam. Nie będę się więcej katować (przeczytałam jakieś 160 stron).

Bogactwo świata, tajemnica, bohaterowie i świetnie poprowadzona fabuła sprawiają, że trudno się oderwać. Z początku faktycznie może nudzic, ale gdy już się rozkręci, to nie chce się zatrzymac

"Smoczy tron" to początek wspaniałej sagi "Pamięć, Smutek, Cierń" Tada Williamsa. Gdy mamy bohatera nie do końca świadomego swojej roli, smoki i magię, możemy liczyć na wielką przygodę. Taki też jest cały ten cykl. Zwykły giermek jako przewodnik wyrusza z grupką prawych ludzi na poszukiwanie artefaktu (nie podam szczegółów, żeby nie spoilerować). To, co zdarzy się dalej...

Pierwszy tom z cyklu "Pamięć,smutek i ćierń"Krainę Osten Ard zamieszkują ludzie którzy zagarnęli ziemię Sithom coś jakby elfy oprócz nich inteligentne trolle i różne monstra jak np bukkeny.Mamy tu trochę schemat od zera do bohatera który na początku jest fajtłapą i przez ciekawość jest świadkiem spisku a pózniej odgrywa coraz większa role w historii.A no i trzeba zebrać...

Na początku książka może być trochę nudna ze względu na dość długie opisy, jednej akcja się rozkręca i jest coraz lepiej. Na pewno sięgnę po kolejny tom.

Miałam ochotę na sztampowe fantasy i to dostałam. Znalazły się i momenty zmrażające krew w żyłach, gdzie przedzierało się przez strony w błyskawicznym tempie, ale też i dłużyzny, przez które odkładałam książkę na parę dni. Ogólnie jestem na tak, zabieram się właśnie za kolejny tom. Jestem jednak chyba bardziej przyzwyczajona do new weird i pokręconych pomysłów.

Wspaniala seria. Najlepsza jaka przeczytalam. Autor stworzyl niesamowity swiat i swietnych bohaterow. Czytajac wyobrazalam sobie ich przygody. Kazdy tom czytalam w niesamowitym skupieniu i przyjemnosci. To byly czasy moich studiow i odcinalam sie na kilka dni aby przeczytac ksiazke. 11-12 lat temu bylo wiecej ksiazek, byly podzielone na krotsze a Wiezy zielonego aniola...

Po przeczytaniu 128 stron w których nic się nie działo, odechciało mi się czytać reszty.

Dyskusje

1 002