Utwory Wybrane 2: Agent FK, Miasto Na Górze

Okładka książki Utwory Wybrane 2: Agent FK, Miasto Na Górze
Kir Bułyczow Wydawnictwo: Współpraca Seria: Fantastyka Radziecka fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Fantastyka Radziecka
Agent KF, Gorod Nawierchu
Współpraca
1988-01-01
1988-01-01
Tadeusz Gosk
Bułyczow Wielki Guslar rosyjska sf agent FK miasto na górze kir bułyczow

więcej Więcej

Jeżeli chodzi o "Miasto na górze", to dla mnie rewelacja, uważam że to jedna z najlepszych książek tego autora. Pełna tajemniczości i świetnie budująca napięcie. Ci co lubią książki postapokaliptyczne też powinni po nią sięgnąć.
"Agent FK" jest lekko powiązany z "Miastem na górze" i też jest bardzo dobrą mini powieścią.

Ekstra :) Bardzo przyjemna książka, oba opowiadania mi się podobały. Pan Bułyczow ciekawie łączy akcję ze stonowanym poczuciem humoru, jego pomysły są czasem abstrakcyjne, ale przez to intrygujące.

mimo, że Bułyczow, to typowa radziecka fantastyka, w któej zawsze było sporo propagandy radosnego socjalizmu, jego opowiadania zawsze czytało się z przyjemnością. sporo humoru, czasem mocno abstrakcyjnego :) i niezwykłych pomysłów. ktoś czytający dziś jego powieść, czy opowiadanie często może nie do końca zrozumieć "co autor miał na myśli" :)

Miasto na górze to pozycja obowiązkowa dla każdego 'bunkrowca', żeby jeszcze lepiej poczuć klimat, będąc na podziemnych eskapadach!

• Fantastyka
  • SF, Fantasy i Horror