Utwory wybrane 1: Wielki Guslar i okolice

Okładka książki Utwory wybrane 1: Wielki Guslar i okolice
Kir Bułyczow Wydawnictwo: Współpraca Seria: Fantastyka Radziecka fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
1987-01-01
Tadeusz Gosk, Anita Tyszkowska
Kir Bułyczow Wielki Guslar rosyjska sf

więcej Więcej

Zbiór opowiadań, których bohaterami są mieszkańcy Wielkiego Guslaru, a czasem i obcy przybywający na naszą planetę. Fantastycznie i z polotem i dużą ilością humoru.

Coś pięknego. Sposób pisania bardzo mi odpowiada, Bułyczow podchodzi humorystycznie do tematu, Wielki Guslar to wszędzie i nigdzie i nie bójcie się, to że było to pisane za czasów i w ZSRR wcale nie deaktualizuje treści. Problemem są tu pytanie filozoficzne a nie spotkania z ludzikami z UfO

Przeczytałem po blisko 30 latach ponownie. Z powieści "Rycerze na rozdrożach" nie pamiętałem niemal nic. Opowiadania znakomite. W późniejszych (kiedy już ZSRR się chylił albo całkiem upadł) Bułyczow mówił bardziej wprost, był zgryźliwy - tu oczywiście cenzura by nie puściła, ale i tak czegoś się o Sowietach dowiadujemy. Śmieszne, dobrotliwe, rosyjskie. Najbardziej chyba...

Czytane lata temu, ale nadal pamiętam, że to bardzo dobre historie :)

Żałuje, że sprzedałem... super SF jednego z moich bardziej ulubionych pisarzy SF.

Jak to mówią młodzi - czad! Nie wiem tylko, czy ów czad wytrzymał próbę czasu i czy dla młodych jest strawny. Ale chyba poczucie humoru jest uniwersalne.

Złote rybki :-)

Jeśli czegoś jeszcze nie wiecie o tym mieście, to z pewnością, krótki przewodnik dostarczy wam tych wiadomości. Dowiecie się z niego miedzy innymi tego, że kosmici zaczęli przybywać do miasta w 1967 roku.
Niektórym trzeba pomóc było i choć zadanie niby dość proste i nieskomplikowane, to okazało się być bolesnym doświadczeniem.
Ile problemów może sprawić świeży transport...

Wielki Guslar to nie miejsce - to stan umysłu!

Bardzo przyjemnie mi się czytało opowiadania Bułyczowa - taka komunistyczna fantastyka. Nie sposób nie polubić bohaterów i nie czekać niecierpliwie na kolejny wynalazek Minca.

Jak wszystko, co guslarskie - klasa sama dla siebie.

• Fantastyka
  • SF, Fantasy i Horror