Zdobywca przestworzy. Testament Overmana

Okładka książki Zdobywca przestworzy. Testament Overmana
Edmund Cooper Wydawnictwo: Solaris Seria: Galaktyka Gutenberga fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Galaktyka Gutenberga
The Cloud Walker. The Overman Culture
Solaris
2016-01-01
1987-01-01
Blanka Kuczborska
postapokalipsa

Interesujące, inspirujące, napisane prostym językiem. Czytałem w latach młodości, zafascynowany głównym bohaterem i jego życiem w południowej Anglii w dziwnych czasach. Teraz patrzę na to z nieco innej perspektywy - podstępnej roli kościoła luddystów, który jest ukazany jako strażnik braku postępu. Niestety widać alegorie do dzisiejszych czasów w Polsce. Kościół nie ma młodym ludziom kompletnie nic do zaproponowania, oprócz nakazów i zakazów. Identycznie jak w książkach Coopera.

Ksiazke pożyczył mi zagorzały ateista ale powiem wam że jest genialna. Czytałem ją z przyjemnoscia. Można by rzec że historia się często powtarza, nie mam nic do kościoła ale z wykształcenia jestem historykiem i wiem z jaką nieufnością w przeszłości kościół się odnosił do nauki a o tym między innymi jest ta książka.

Jedno z pokaźniejszych zaskoczeń. Zwinięta w jakimś bookcrossingu.
Postęp vs reakcja antytechnologiczna. Pisane ewidentnie "ku przestrodze", jednak ma moc i czyta się dobrze jak na tak niepozorne dziełko.

Jedno z pokaźniejszych zaskoczeń. Zwinięta w jakimś bookcrossingu.

Mała cienka książeczka, traktująca o zniewoleniu i człowieczej pogoni za nowym nawet za cenę życia. Dobra pozycja dla młodych rewolucjonistów;)

Dodaj cytat z książki Zdobywca przestworzy. Testament Overmana