Magic Bleeds

Okładka książki Magic Bleeds Ilona Andrews
Okładka książki Magic Bleeds
Ilona Andrews Wydawnictwo: Ace Books Cykl: Kate Daniels (tom 4) fantasy, science fiction
Kate Daniels (tom 4)
Ace Books
2010-05-25
2010-05-25
978-0-441-01852-9
Kate Daniels

Naprawdę jestem w ciężkim szoku, że całość trzyma trwały poziom od pierwszej części.
Bardzo również podoba mi się rozszerzanie kwestii mitologicznych, wszystko się ładnie dogrywa.
Mimo burzliwych relacji Currana z Kate, jak i bogatej fabuły, nie giną wątki poboczne, jak polityka Gromady, relacje Andrei z Raphaelem, czy nawet lekki wtręt o Jimie. Trochę żal odsunięcia z Dereka i Julie z głównej linii, ale mam nadzieję, że niedługo wrócą.
I skarżę się – na Legimi nie ma tej części! Musiałam kombinować! <pf>

Bardzo fajna seria fantastyczna. Lubię dynamikę między bohaterami i klimat tych książek. Są mega wciągające i angażujące. Aż chce się przeczytać całą serię na raz. Dla fanów Dory Wilk idealne.

Pierwszy: 2020, drugi: 10.08.2021, trzeci: 22.03.2023

Pierwszy: 2020, drugi: 10.08.2021, trzeci: 22.03.2023

uwielbiam takie książki.. to jest moje oderwanie od rzeczywistości... wartka akcja, barwni bohaterowie, świetnia koncepcja uniwersum, wszystko gra i buczy... cały cykl trafia na półkę ulubionych.. bo to jest taka książka od której trudno się oderwać, a która jest tak obrazowa że widzisz to co czytasz..
zmiennokształtni, nieumarli, gildie najemników, świat współczesny w którym nagle zaczęła działać magia, choć bywa kapryśna i czasem działa magia a czasem technika...
Część gdzie nagle zaczyna szaleć zaraza, gdzie ktoś zabija zmniennokształtnych, gdzie Kate Daniels musi się zmierzyć ze swoją przeszłością..

ps. Tej części nie ma nigdzie w formie ebooka.. ani na Legimi, ani na żadnym portalu sprzedającym ebooki.. nie wiem dlaczego wszystkie inne części są dostępne a tej akurat nie ma... na szczęście udało się wypożyczyć z biblioteki.. uffff

zmiennokształtni, nieumarli, gildie najemników, świat współczesny w...

Dotychczas to był chyba najsłabszy tom. Coraz więcej powiązań rodzinnych i odwołań do wyjątkowości pochodzenia Kate zaczynało być dla mnie nieco nużące. Czytałam ją jak poprzednie tomy z zaciekawieniem, dobrze się bawiłam, ale jest to tylko (w dobrym tego słowa znaczeniu) zwykła, codzienna lekka rozrywka i w taki sposób traktuję całą tę serię.

Kate to nadal najmniej lubiana przeze mnie postać. Jak w poprzednich tomach, musi być wyjątkowa jeżeli chodzi o pochodzenie i jej moce, zawsze wszystko jej się udaje, znajduje się zawsze we właściwym czasie i miejscu, a wszyscy są oczarowani jej ciętym językiem i butnością. Nie przepadam za takimi postaciami, które zawsze wygrywają chociaż nic na to nie wskazuje, bo walczą z silniejszymi i sprytniejszymi od siebie, jednak na końcu ranga przeciwnika nie ma większego znaczenia.

Ogromnym plusem całej serii jest język opowieści. Czyta się ją niezwykle szybko, ma świetne humorystyczne wstawki, pojawiają się nawet momenty budzące wzruszenie, balans między różnymi emocjami jest dobrze zachowany. Podejrzewam, że ciężko będzie się znudzić tą serią.

Kate to nadal najmniej...

Ilona Andrews jest znanym duetem pisarskim w gatunku urban fantasy, który zdobył uznanie czytelników dzięki swojemu bogatemu i oryginalnemu podejściu do magii oraz postaci. Ich umiejętność tworzenia niesamowitych światów, pełnych tajemnic i niebezpieczeństw, jest niezaprzeczalna. W przypadku "Magii krwawi" otrzymujemy kolejną porcję magicznej przygody, w której poznajemy Kate Daniels, bohaterkę pełną siły i zapału.

Fabuła "Magii krwawi" zapewnia odpowiednią dawkę napięcia i akcji. Andrews buduje świat, w którym magia i technologia naprzemiennie dominują, tworząc unikalne i intrygujące tło dla wydarzeń. Wraz z Kate Daniels wchodzimy w świat walki z potworami, tajemniczymi stworzeniami i niebezpiecznymi zagrożeniami. Książka oferuje wiele emocji i zwrotów akcji, które utrzymują czytelnika w napięciu.

Jednakże, mimo potencjału i interesującego pomysłu, "Magia krwawi" nie spełnia w pełni oczekiwań. Elementy fabuły mogłyby być lepiej rozwinięte, zwłaszcza w odniesieniu do głównego wątku konfliktu i tła postaci. W niektórych momentach dialogi i akcja mogą wydawać się przewidywalne, co wpływa na ogólny efekt czytelniczy.

Jednak warto zauważyć, że Ilona Andrews nadal udowadnia swoje umiejętności pisarskie, szczególnie jeśli chodzi o tworzenie dynamicznych scen walki i wartkich dialogów. Ich styl pisania jest płynny, co ułatwia czytanie i wprowadza w wir wydarzeń. Pomimo pewnych niedociągnięć, nie można zapomnieć, że autorzy mają na koncie wiele sukcesów w swoim gatunku.

Podsumowując, "Magia krwawi" otrzymuje ode mnie ocenę 6/10. Mimo że nie jest to arcydzieło, książka wciąż oferuje wystarczająco dużo magii i emocji, aby usatysfakcjonować miłośników urban fantasy. Ilona Andrews to utalentowany duet pisarski, którego twórczość zawsze wciąga i zapewnia niezapomniane chwile w świecie magii i tajemnic. Warto dać tej książce szansę i poznać ich wizję fantastycznego uniwersum.

Seria nadal trzyma poziom. Jest sporo ciekawej akcji, poznajemy rodzinę Kate i dowiadujemy się więcej o jej przeszłości. Minus za przerysowane, melodramatyczne sceny i robienie z głównej bohaterki zakochanej płaczki.

Bardzo dobra przygoda czytelnicza!

Bardzo dobra przygoda czytelnicza!

Seria z Kate Daniels tom 4 - Magia Krwawi.

Hmm... muszę pisać, że świetna Książka? Bo świetna... 🖤
Kate mierzy się ze złamanym sercem. Postanowiła w końcu otworzyć się na ludzi, a tu takie rozczarowanie. Wielki Władca Bestii ją wystawił, powiedziano jej, że ma się kontaktować z Gromadą przez Jima. W leczeniu ran pomaga jej przygarnięty pies. Kate uważa, że to mieszaniec dobermana, jednak szybko zostaje wyprowadzona z błędu.

" Kate Daniels i jej pudel morderca. Niech ktoś skróci moje męki."

Cała ta część kręci się wokół relacji Kate i Currana. Pozostała akcja mam wrażenie jest tylko dodatkiem. Para musi sobie wyjaśnić kilka nieporozumień, zaczyna się gra w podchody i zaloty godne zmiennokształtnych. Albo się pozabijają, albo w końcu dogadają.

Atlantę nawiedza śmiertelnie groźna zaraza. To demonstracja siły urządzana przez starożytną boginię. Bogini służy siedem plag: Jad, Potop, Huragan, Wstrząs, Bestia, Pożoga i Mrok. Ma wielką siłę, i bez problemu opętuje każdego mężczyznę. Każdego, bez wyjątków. Dlatego to kobiety muszą stanąć do walki. Dla zmiennokształtnych jest jeszcze bardziej niebezpieczna, zsyła na nich szaleństwo i zamienia w krwiożercze loupy. Na to szaleństwo nie ma lekarstwa, tylko wyrok śmierci. Bogini ulegają kolejno rządzące Atlantą: Gildia Najemników, Zakon, Ród, Świątynia i Gromada. Kate i Curran nie mają łatwego zadania. Tym bardziej, że bogini uparła się zgładzić i Kate (z powodów osobistych) i wszystkich zmiennokształtnych. Gdy zostaje postawiona przed wyborem - albo Zakon albo życie przyjaciół, nie waha się ani chwili. Tylko cena okazuje się baaardzo wysoka...

Seria z Kate Daniels tom 4 - Magia Krwawi.

Hmm... muszę pisać, że świetna Książka? Bo świetna... 🖤

Jak na razie to moja ulubiona część z tego cyklu, przeżyłam czytając tą książkę chyb wszystkie możliwe emocje. Bałam się o Kate i Currana, śmiałam z przemyśleń Kate i jej przepychanek z Curranem i wzruszałam, ale nie powiem dlaczego. Zostawiam to odkrycie dla was, ale zdecydowanie warto poznać tą serię. Ja już czytam ją drugi raz i wciąż tak samo urzeka.

• Urban fantasy