Magia krwawi

Okładka książki Magia krwawi
Ilona Andrews Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Kate Daniels (tom 4) Seria: Obca Krew fantasy, science fiction
fantasy, science fiction

bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oficjalne recenzje i

Ciocia z piekła rodem

1167 164 88

Dotychczas to był chyba najsłabszy tom. Coraz więcej powiązań rodzinnych i odwołań do wyjątkowości pochodzenia Kate zaczynało być dla mnie nieco nużące. Czytałam ją jak poprzednie tomy z zaciekawieniem, dobrze się bawiłam, ale jest to tylko (w dobrym tego słowa znaczeniu) zwykła, codzienna lekka rozrywka i w taki sposób traktuję całą tę serię.

Kate to nadal najmniej lubiana przeze mnie postać. Jak w poprzednich tomach, musi być wyjątkowa jeżeli chodzi o pochodzenie i jej moce, zawsze wszystko jej się udaje, znajduje się zawsze we właściwym czasie i miejscu, a wszyscy są oczarowani jej ciętym językiem i butnością. Nie przepadam za takimi postaciami, które zawsze wygrywają chociaż nic na to nie wskazuje, bo walczą z silniejszymi i sprytniejszymi od siebie, jednak na końcu ranga przeciwnika nie ma większego znaczenia.

Ogromnym plusem całej serii jest język opowieści. Czyta się ją niezwykle szybko, ma świetne humorystyczne wstawki, pojawiają się nawet momenty budzące wzruszenie, balans między różnymi emocjami jest dobrze zachowany. Podejrzewam, że ciężko będzie się znudzić tą serią.

Kate to nadal najmniej...

Wspaniała kontynuacja przygód Kate. Ponownie dużo akcji, poznajemy kolejne rodzinne tajemnice i ciekawych bohaterów. Czyta się zbyt szybko. Polecam.

Czwarty tom przygód Kate Daniels okazał się bardzo emocjonujący. Mnogość pomysłów Ilony Andrews robi wrażenie, w każdej części przykuwa uwagę i zaprząta myśli.

"Magia krwawi" przynosi mnóstwo nowych informacji o przeszłości Kate, ale także Currana. Relacje między nimi się rozwijają, jednak poraz kolejny muszą stawić czoła złu, które wchodzi im non stop w drogę. Tym razem wróg jest niezwykle potężny i nie cofa się przed niczym. W życiu Kate zachodzą nieodwracalne zmiany. Ten tom już zdecydowanie bardziej równoważy wątek inwazji złych mocy, nieprzewidywalności magii oraz pogłębiających się uczuć między głównymi bohaterami.

Narracja z perspektywy Kate nadal jest bardzo przyjemna w odbiorze. Humor wciąż ocieka sarkazmem. Ta seria to świetny czasoumilacz. Nie mogę się doczekać, aż na scenę wkroczy główny złol. Jestem bardzo ciekawa jego kreacji. Przeszłość i teraźniejszość zaczyna się zazębiać, więc myślę, że powoli wydarzenia ku temu zmierzają i mam nadzieję, że się nie rozczaruję.

Mimo lekkiej formy, powieść jest na wysokim poziomie i świetnie się sprawdza między bardziej rozbudowanymi uniwersami. Nie sądziłam, że książki z wątkiem zmiennokształtnych tak bardzo mi się spodobają. Nigdy nie byłam ich fanką, jednak Ilona Andrews udowadnia, że można ten motyw ugryźć niestandardowo i co mnie kupuje najbardziej - różnorodnie.

W „Magia krwawi” mieszkańcy stają przed widmem targającej Atlantą plagi. Śledztwo Kate doprowadza ją do zaskakujących wniosków, a kobieta staje przed niełatwymi wyborami, które dotyczą zarówno jej życia zawodowego, jak i prywatnego.

Jednym z powodów dlaczego tak lubię tę serię są bohaterowie. Przede wszystkim Kate, jako główna bohaterka, raz po raz dodaje tym książkom charakteru. Mimo że jest tu niemało wątków fantastycznych, bohaterowie nie sprawiają wrażenia wszechmocnych. Często ponoszą porażki, a w swoich sprawach prywatnych stają przed rozterkami, które może mieć każdy.

Świetne i nietuzinkowe poczucie humoru sprawia, że to chyba jedyna seria w której podczas czytania nie jestem w stanie powstrzymać się od śmiechu. Dodatkowo lubię aspekt urban fantasy – całość po raz kolejny rozgrywa się w Atlancie, którą poznajemy coraz lepiej. Dowiadujemy się również więcej o polityce Gromady i jej strukturze.

Za każdym razem kiedy sięgam po kolejny tom z serii o Kate Daniels jestem zaskoczony jak dobrze bawię się. Ten cykl to takie „comfort books” – wszystkie historie są lekkie i dostarczają świetnej rozrywki od której nie chce się odrywać. Sięgając po kolejne książki mam pewność, że dobrze spędzę czas.

W poprzednich opiniach wspominałem o tym, że doceniam wątki mitologiczne, które się pojawiają – tym razem czytelnicy mogą poznać bliżej judaizm i wierzenia ze starożytnej Mezopotamii, jak zawsze zgrabnie wplecione w fabułę.

Nie mogę doczekać się jak tego, jak dalej rozwinie się ta przygoda. Kate Daniels z tomu na tom awansuje na jedną z moich ulubionych serii. Zdecydowanie warto sięgnąć po te książki, bo za każdym razem dotrzymują obietnicę świetnie spędzonego czasu!

Skonczylem dzis czwarty tom a juz sie boje co to bedzie, gdy skoncze wszystkie dziesiec. Przygody Kate Daniels sa bardzo uzalezniajace. Spora ilosc fantastyki porywa tak bardzo, ze ciezko oderwac sie od ksiazki. Autorka wykazala sie duza wyobraznia, co dla fana fantastyki jest najlepsza niespodzianka, gdy czyta ksiazke.
Zwykle za romansami nie przepradam, ale ten miedzy glownymi bohaterami akurat wpada w moje gusta.
Kazdy tom o przygodach Kate jest inny, fantastycznie fantastyczny. Zaskakuje z kazda strona.
W 100% polecam. Juz teraz wiem, ze seria z Kate Daniels to jedna z moich ulubionych ever!

Zwykle za romansami nie przepradam, ale ten miedzy...

Atlantę nawiedza siedem plag, Kate ma okazję poznać swoją ciotkę i to nie od tej najlepszej strony, a Curranowi i Gromadzie grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Czyli mówiąc w skrócie, panna Daniels po raz kolejny staje przed wyzwaniem ratowania swoich bliskich i świata.

Co mnie nieustannie w tej serii urzeka, to zło, przed jakim główna bohaterka jest stawiana. W każdym tomie autorka wplata wierzenia i bóstwa zaprzątnięte z różnorodnych mitologii, zgrabnie nimi manewruje i wciąż ma moje uznanie za skrupulatność i dokładność w oddaniu tych faktów.

Ten tom podoba mi się też ze względu na relację Kate i Currana. Nie da się ukryć, że główna bohaterka przechodzi przemianę, a co za tym idzie, jej współpraca z Władcą Bestii wchodzi na inny poziom, ale bez obaw. Jeśli chodzi o język, to wciąż stara, poczciwa Kate. Nie brakuje tu znanych z poprzednich tomów ciętych ripost i utarczek słownych między tym dwojgiem, a co za tym idzie humoru, za który tak tę serię cenię.

Magia Krwawi odkrywa nieco więcej o przeszłości Kate. Zadanie postawione przed dziewczyną w tym tomie doprowadza ją do swej ciotki, przez co widmo ojca wydaje się być na wyciągnięcie ręki. Również o Curranie autorka ujawnia to i owo, choć wciąż niewiele. Cieszę się jednak, że wszystko toczy się tym tempem, dzięki temu mój apetyt na poznanie dalszych losów jest coraz większy.

Seria o Kate Daniels jest absolutnie uzależniająca. Każda książka to nowe przygody, przez które ciężko się od tej historii oderwać; humor, przez który nie raz i nie dwa wybuchałam śmiechem i i relacje, które z tomu na tom stają się coraz piękniejsze. Uwielbiam wracać do tej serii i na samą myśl o ostatniej części już mi smutno.

Czwarty tom przygód o Kate Daniels, to jak dotąd najlepszy, który przeczytałam, ale wierzę, że jeszcze nieraz się zaskoczę.

Kto będzie w środku każdego kryzysu? No oczywiście - Kate Daniels.
Dziewczyna ponownie stanie przeciwko siłom, które będą próbowały opanować Atlantę.
Siedem plag spadnie na miasto - Jad, Potop, Huragan, Wstrząs, Bestia i Mrok.
Tym razem będzie to sprawa osobista, która może nie zakończyć się dobrze dla Kate.
Jednak czy nasza bohaterka będzie miała jakąś szansę?
By ocalić przyjaciół będzie musiała się ujawnić.
Polecam. Świetna seria, coraz bardziej wciągająca z każdym kolejnym tomem.

Kto będzie w środku każdego kryzysu? No oczywiście - Kate Daniels.
Siedem plag spadnie na miasto - Jad, Potop, Huragan, Wstrząs, Bestia i Mrok.
Jednak czy nasza bohaterka będzie miała jakąś szansę?
By ocalić...

Zakochałam się w tej serii. Cały czas nie rozumiem dlaczego tak późno po nią sięgnęłam... Choć z drugiej strony mam już Wszytkie części i mogę spokojnie kończyć tom nie martwiąc się że zostanę bez zakończenia :) Co prawda jestem dopiero w połowie to już mnie martwi, że to 10 jest ostatnim, książki są tak wciągające i czyta się je tak szybko, że w tym tępie za 3 dni będę się musiała pożegnać z bohaterami książki :(

Super kolejny tom.

Super kolejny tom.

Kiedy sięgam po nowy tom serii z Kate Daniels, zastanawiam się, co tym razem autorzy przygotowali dla czytelników. Bo to, że będzie to ostra jazda bez trzymanki, to wiadomo nie od dziś. A w połączeniu z humorem, lekkim stylem pisarskim i wartką akcją mamy gwarantowaną świetną zabawę.

I tym razem człowiek się nie zawiedzie!

Każdy tom to inna mitologia, inny przeciwnik i tym razem również oprócz lektury otrzymujemy garść ciekawych informacji, które poszerzą nasze horyzonty. Padło na judaizm, Mezopotamię, a dodatkowo autorzy uchylają rąbka tajemnicy głównego wątku z Kate, czyli jej przeszłości i powinowaceń rodzinnych. A gdy w grę wchodzi jej ciotka, sprawy mogą się szybko skomplikować. Bardzo skomplikować.

Dużo miejsca, nareszcie otrzymał Curran, a sam wątek romantyczny zaczyna być coraz mocniej rozwijany, ku mojej uciesze. Relacja dwójki głównych bohaterów jest świetnie napisana, dynamiczna i trzyma w napięciu. Kate jest mocno niezależną kobietą, co bardzo mi się podoba, z kolei Curran jest nieprzewidywalny i nigdy tak naprawdę nie wiadomo, jak zareaguje na kolejny wyskok Kate. A to sprawia, że ich wspólne fragmenty czyta się wręcz z wypiekami na twarzy!

Co lubię w tej historii to sami zmiennokształtni, którzy zawsze dostarczają rozrywki (i bólu głowy Kate). Można się dowiedzieć coraz więcej i więcej o ich polityce, wewnętrznych układach i relacjach między poszczególnymi członkami. To świetnie rozpisany system, który bardzo ciekawi i przyciąga uwagę. A w połączeniu z tym, że akcja dzieje się w mieście – wypada to naprawdę wspaniale.

Seria, jak do tej pory, trzyma naprawdę wysoki poziom – i oby tak dalej!

I tym razem człowiek się nie zawiedzie!

Każdy tom to inna mitologia, inny przeciwnik i...