Magia krwawi

Ilona Andrews Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Kate Daniels (tom 4) Seria: Obca Krew fantastyka, fantasy, science fiction
Magic Bleeds
urban fantasty Kate Daniels seria

Oficjalne recenzje i

Ciocia z piekła rodem

[ 2 ] Link do recenzji

Ależ rozpęd - fabularny... i mój, z czytaniem. Tej serii się nie czyta, ją się wsysa nosem. I działanie ma podobnie narkotyczne. Żeby tylko ktoś jak robił redakcję się przyłożył, to byłoby świetnie.

Powrót do Kate po latach uświadomił mi, jak bardzo te wszystkie książki są wypełnione akcją. Tam dosłownie ciągle coś się dzieje, do tego stopnia, że główna bohaterka ma chwilę odpoczynku chyba jedynie przygotowując się do głównego starcia.
Bardzo lubię postać Erry i aż szkoda, że nie mogła chociaż jeszcze jednej książki dostać - jakkolwiek lubię Hugh, to jednak...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Rodziny się nie wybiera to powiedzenie jest bardzo trafne w tej części Kate aby ocalić miasto i przyjaciół musi zmierzyć się z ciotką, która jest niszczycielką miast.

Coraz lepiej :) Nie mogę się doczekać czytania kolejnych części ale chyba powoli muszę zacząć dawkować przyjemność .

Różne bywają duety. Mamy z nimi do czynienia w każdym gatunku. Niektóre pary lubimy, inne nam nie odpowiadają, jeszcze inne irytują lub ich słodkość nas mdli. Para Kate i Curran jest inna. Wcale nie idealna, powiem więcej, wydaje się, że nadal jest więcej „przeciw” niż „za” ich związkiem. Ale w tym takim niedopasowaniu, który zauważają niemal wszyscy prócz nich samych, są...

Na półkach: , , , ,

Jakie to było świetne! Pamiętam jak zaczynałam przygodę i pierwsze dwie części były w porządku ale jakoś mnie nie zachwyciły, ale inni mówili "czytaj dalej!" i tak od trzeciej części przepadłam! Polecam!

Jak na razie najlepszy tom ze wszystkich, nie tylko ze względu na naszą ukochaną parkę, ale i na głównego antagonistę :D W tym tomie jest ogień... ;)

Akcja się rozwija, wciąga , a książka wręcz wprawia w zniecierpliwienie; jak poradzi sobie Kate z "kochaną cioteczką", ze swoją przystojną bestią :)
Czyta się jednym tchem i przyjemnie widzieć , jak nasza Kate radzi sobie ze zmiennokształtnymi.
Czasami te wszystkie legendy mnie irytują, ale to one nadają nam wymiar tego świata.

Nie wiem czy ktoś pamięta czasy kiedy nauczyciele kazali nam przechodzić przez Lema, miałam 11 lat. I co może dziewczynka w moim wieku pomyśleć o Pilocie Pirxie? Nie powiem wam, ale o stokroć wolałabym zgłębić się w Kate Daniels.

Pierwszy raz przeczytałam tego typu literaturę. Lekki, prosty, ale przyjemny cykl i z przyjemnością sięgałam po kolejne tomy. Czyta się płynnie, zaskakuje też, łączy mitologiczne i magiczne postaci z różnych kultur. Polecam

Dyskusje

1 890