Magia krwawi

Ilona Andrews Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Kate Daniels (tom 4) Seria: Obca Krew fantastyka, fantasy, science fiction
Magic Bleeds
urban fantasty Kate Daniels seria

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Ciocia z piekła rodem

2 Link do recenzji

Rodziny się nie wybiera to powiedzenie jest bardzo trafne w tej części Kate aby ocalić miasto i przyjaciół musi zmierzyć się z ciotką, która jest niszczycielką miast.

Coraz lepiej :) Nie mogę się doczekać czytania kolejnych części ale chyba powoli muszę zacząć dawkować przyjemność .

Różne bywają duety. Mamy z nimi do czynienia w każdym gatunku. Niektóre pary lubimy, inne nam nie odpowiadają, jeszcze inne irytują lub ich słodkość nas mdli. Para Kate i Curran jest inna. Wcale nie idealna, powiem więcej, wydaje się, że nadal jest więcej „przeciw” niż „za” ich związkiem. Ale w tym takim niedopasowaniu, który zauważają niemal wszyscy prócz nich samych, są...

Na półkach: , , , ,

Jakie to było świetne! Pamiętam jak zaczynałam przygodę i pierwsze dwie części były w porządku ale jakoś mnie nie zachwyciły, ale inni mówili "czytaj dalej!" i tak od trzeciej części przepadłam! Polecam!

2069

Jak na razie najlepszy tom ze wszystkich, nie tylko ze względu na naszą ukochaną parkę, ale i na głównego antagonistę :D W tym tomie jest ogień... ;)

Akcja się rozwija, wciąga , a książka wręcz wprawia w zniecierpliwienie; jak poradzi sobie Kate z "kochaną cioteczką", ze swoją przystojną bestią :)
Czyta się jednym tchem i przyjemnie widzieć , jak nasza Kate radzi sobie ze zmiennokształtnymi.
Czasami te wszystkie legendy mnie irytują, ale to one nadają nam wymiar tego świata.

Nie wiem czy ktoś pamięta czasy kiedy nauczyciele kazali nam przechodzić przez Lema, miałam 11 lat. I co może dziewczynka w moim wieku pomyśleć o Pilocie Pirxie? Nie powiem wam, ale o stokroć wolałabym zgłębić się w Kate Daniels.

Pierwszy raz przeczytałam tego typu literaturę. Lekki, prosty, ale przyjemny cykl i z przyjemnością sięgałam po kolejne tomy. Czyta się płynnie, zaskakuje też, łączy mitologiczne i magiczne postaci z różnych kultur. Polecam

Czytam kolejną część cyklu „Kate Daniels”, autorstwa małżeńskiej dwójki pisarzy piszących po kryptonimem Ilona Andrews. Kate Daniels, główna bohaterka ponownie bierze swój miecz Zabójcę oraz równie zabójczą moc magiczną i rusza do akcji, bo przecież wątpliwości w tej materii dają same tytuły książek z tej serii, że magia jest niebezpieczna i może zbierać obficie krwawe...

Jak na razie najlepsza część. Jak na razie najciekawszy antagonista. Akcja goni akcję. Nie ma czasu na złapanie głębszego oddechu. Bohaterowie są w ciągłym zagrożeniu. No i mamy więcej Currana!

Dyskusje

1 791