Drugi grób po lewej

Okładka książki Drugi grób po lewej Darynda Jones
Okładka książki Drugi grób po lewej
Darynda Jones Wydawnictwo: Papierowy Księżyc Cykl: Charley Davidson (tom 2) fantasy, science fiction
Charley Davidson (tom 2)
Second Grave on the Left
Papierowy Księżyc
2013-07-19
2013-07-19
2011-08-16
Anna Pochłódka-Wątorek
grób paranormal Charley Davidson detektyw kostucha akcja przygoda humor zmysłowość

kolejna część pełna humoru i akcji przy której nie ma nudy czytając.

kolejna część pełna humoru i akcji przy której nie ma nudy czytając.

Super się bawiłem.

Super się bawiłem.

Momentami męczy mnie język - takie jakieś zwroty i skojarzenia, że nie wiem do czego się odnoszą. Tłumacza musiało to też chyba męczyć, tym bardziej podziwiam jego pracę. Co do treści - lubię takie klimaty, postać Reyesa rewelacyjna i tylko on mnie przy tej serii zatrzymał.

Drugi tom jest zdecydowanie lepszy od pierwszego.
Sporo się dzieje, jest ciekawy wątek zaginięcia Mimi, jednak tak samo jak w poprzedniej części jest zbyt duży natłok nowych postaci. Dodatkowo Charley podejmuje żenująco bezsensowne decyzje, które nie mają żadnego logicznego wytłumaczenia.

Drugi tom jest zdecydowanie lepszy od pierwszego.

Drugi tom przygód Charley Davidson jest dużo lepszy niż pierwszy😎

Na plus jest to, że Charley nie wzdycha do Reyesa prawie w każdym rozdziale tak jak było w poprzednim tomie. Autorka bardziej skupia się na ukazaniu pracy naszej głównej bohaterki jako prywatnej detektyw i na prowadzonych przez nią śledztwach. Paranormalny romans schodzi na troszkę dalszy plan, ale nadal jest. Humor trzyma poziom, dzięki temu przez książkę się płynie🙂

Polecam serię, doskonała na poprawę humoru

Drugi tom przygód Charley Davidson jest dużo lepszy niż pierwszy😎

Na półkach: , , , , , ,

Tom drugi, tak jak pierwszy, łączy w sobie: romans, kryminał, paranormal i komedię w jednym. Kostuszka pomaga swojej przyjaciółce i współpracownicy w odnalezieniu koleżanki za czasów liceum, a także szuka ciała Reyesa, którego dopadły demony. Musi myśleć, walczyć i dokonywać wyboru między złem, a złem. Gorące spotkania z ukochanym, bolesne spotkania ze złolami i dużo humoru. Nie jest to arcydzieło fabularne i kreacyjne, ale jest to przyjemna lekturka, która oderwie od rzeczywistości i wciągnie, jeżeli nie szuka się: głębi, tajemnic, równej przemyślanej fabuły i psychologicznej motywacji bohaterów.

Pierwsza moja przygoda z tą autorką i muszę przyznać, że jej styl bardzo przypadł mi do gustu. Główna bohaterka mówi w moim językiem, kocha brąz w postaci kawy i czekolady i momentami jest straszną niezdarą. Pomimo wątku powiedzmy miłosnego nie jest infantylna i denerwująca, jak to bywa niestety aż za często ... Pozostałe postacie są świetnie wyrysowane i budzą odpowiednie emocje w odpowiednich momentach. Generalnie o całkiem szczerze - wchłonęłam wszystkie 3 części jednym cięgiem ;)

Po niezbyt zachwycającym tomie I sięgnęłam po kolejny. Sama nie wiem czemu. Ale chyba dobrze zrobiłam. Bo jest zdecydowanie lepiej. Charley już mnie tak nie drażni, czasami jest wręcz zabawna. Zdecydowanie sięgnę po kolejne przygody Kostuchy vel Ponurego Żniwiarza.

Ciąg dalszy przygód Charley Davidson, szalonej detektyw - kostuchy o ciętym języku.

Kolejni zaginieni i kolejne duchy. Co łączy zaginioną koleżankę Cookie - Mimi i osoby z jej dawnej szkoły, które zginęły w niewielkich odstępach czasu... Coś tu mocno śmierdzi i Charley postanawia się dowiedzieć, co to takiego, tym samym wystawiając się na celownik.

Uwaga, tydzień polowań na kostuchę można uznać za otwarty...

No i jeszcze ten uparty Reyes.
Polecam.

Uwaga, tydzień polowań...

Kolejna historia naszej kochanej kostuchy i jej superseksownego syna Szatana. Chyba nigdy nie sądziłam, że książka tego typu mi się spodoba, jednak ta seria to jakieś cudo. Jest w niej wszystko. Nie do końca podobała mi się liczba spraw, które pojawiły się w tej części. Ja w pewnym momencie się pogubiłam i musiałam się cofnąć o rozdział by wszystko sobie ułożyć. Nie wszystkim będzie to przeszkadzało, jednak może być to lekko uciążliwe. Niestety zakończenie mnie zasmuciło, tym bardziej, że nie mogę zacząć od razu kolejnego tomu, bo go nie mam :( . Szkoda tylko, że została mi tylko jedna cześć, chociaż tomu jest mnóstwo. Niestety nie w polskiej wersji. Mimo to warto sięgnąć po tą książkę.