Roman Wilhelmi. Biografia

Roman Wilhelmi aktor biografia
biografia, autobiografia, pamiętnik
2015-10-21
Roman Wilhelmi aktor biografia

Jak na biografię takiego człowieka, to średnio interesująca.

Aktor z pewnością przez wielkie "A", uwielbiałam wykreowane przez niego postaci, dlatego z przyjemnością sięgnęłam po tę biografię, by zaczerpnąć więcej informacji na temat tego wybitnego aktora :)

Bardzo lubię ploteczki, anegdotki, cięte riposty. Tego się po tej książce spodziewałam. Po części dostałam to czego chciałam. Szkoda tylko, że po przeczytaniu tej książki nie mogę powiedzieć, że polubiłam tego aktora jako człowieka. Nie. Nie chciałabym w żaden sposób od niego zależeć. Ani jako dziecko ani jako kobieta, bo nie można było na nim polegać. Nie można było z nim...

Ależ to był człowiek. Autor jest zafascynowany Wilhelmim. Pokazuje jego geniusz, ale nie stroni od mroku.

Ten aktor wyróżniał się na scenie filmowej. Zdecydowany, momentami obcesowy, niezwykle wyrazisty. Wkładający bardzo dużo pracy w przygotowywane role, jakby był niepewny swoich umiejętności. Ten wysiłek procentował, bo każdy z widzów będzie w stanie bez trudu wyrecytować choćby trzy najlepsze role: Robert Fornalski, Nikodem Dyzma, Stanisław Anioł. Każdy film scenicznie z...

Z przyjemnością wysłuchałam zbioru ważnych wydarzeń z życia bardzo dobrego aktora Romana Wilhelmiego:)
Autor starał się przekazać czytelnikowi Pana Romana, jako człowieka o dobrym sercu, ale czasem pogubionego, doskonałego artystę, choć nie zawsze jego talent doceniano.
Pozostają nam piękne filmy, znaczące role oraz wspomnienie o Aktorze przez duże "A":)
Polecam...

Próba nakreślenia portretu aktora w oparciu o jego biografię sceniczną oraz wypowiedzi rodziny, znajomych, kolegów po fachu. O Wilhelmim mówią inni aktorzy, z którym współpracował, reżyserzy, a także byłe żony, syn. W rezultacie tworzy się dość szeroki obraz, ponieważ nierzadko wypowiedzi zaprzeczają sobie nawzajem. Postrzegano Wilhelmiego i jako wrażliwca i jako...

Biografia znakomitego polskiego aktora teatralnego i filmowego zawierająca dużo informacji z życia zawodowego ( głównie )i prywatnego, ale napisana trochę chaotycznie i bez właściwej biografii chronologii - to mi przeszkadzało w czytaniu.
Dużo miejsca poświęca autor na analizę poszczególnych ról teatralnych i trudnych relacji z jedynym synem.
Swoją drogą niezły był z tego...

OSTATNI BÓG SCENY

W 2016 roku nakładem wydawnictwa Axis Mundi ukazała się niezykła książka. „Roman Wilhelmi.Biografia” Marcina Rychcika to jedyna na rynku kompletna historia wielkiego aktora.

Roman Wilhelmi, ur. 6 czerwca 1936 roku w Poznaniu, już w szkole podjął decyzję o zostaniu aktorem. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę w Teatrze Ateneum w Warszawie, gdzie...

Wybitny aktor (powiem szczerze, moim zdaniem jeden z najlepszych), ale w życiu jako człowiek już nie taki kryształowy.

• Biografie
  • Biografia