Pod Mocnym Aniołem

literatura piękna
83-08-03072-6
uzależnienie alkoholizm
Inne

Książka nie dla wszystkich. Ten rodzaj sztuki, który czasami zbliża się do granicy nudy, a później okazuje się, że to było zamierzone i miało wyprowadzić czytelnika w polec. Plus za opisy.

Historie opisywane w tej książce bywają tak kuriozalne, że tylko człowiek znający realia życia alkoholików zrozumie, że to właśnie rzeczywistość zalana morzem "żołądkowej gorzkiej". Jedni "Pod mocnym aniołem" traktują jako komedię, śmiejąc się z infantylności, czystej głupoty nałogu. Inni, którym przyszło żyć z alkoholikiem, próbują dzięki tej książce zrozumieć motywy,...

To chyba najlepsza książka Pilcha. Może nawet na niej powinien już zakończyć swoją karierę literacką i zająć się wyłącznie pisaniem felietonów.

Moim zdaniem film dużo lepszy od książki, Pilch dla mnie dobrym ale nie wybitnym pisarzem jest.

Znalazłem karton z książkami w piwnicy, a tam kolejne książki które przeczytałem. Przeczytałem trochę książek w młodości :) . To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek które przeczytałem w życiu w latach 2000-2019.

Historia walki z uzależnieniem alkoholowym, która nie wciągnęła mnie za bardzo, ani mnie nie poruszyła.
Być może jej nie zrozumiałem, a być może to już zmęczenie tematem dało o sobie znać.

Jestem pod szczególnym wrażeniem opowiedzianej historii. Duże brawo za dystans, za autoironię, za sposób przedstawienia prloblemu.

książka podejmujaca trudny temat jakim jest alkoholizm, sam na własnej skórze wiem co to znaczy byc alkoholikiem takze lektura bliska memu sercu. naprawde fajnie napisana, bogatym jezykiem i z humorkiem, warta przeczytania nawet jak ktoś oglądał film bo sam oglądałem kilka lat temu, jednak książki jak to książki sa bardziej klimatyczne od filmu....

Byłam niezmiernie ciekawa tej pozycji, podświadomie myślałam, że będzie trudna i depresyjna z racji tematu, że umęczę ją odkładając na półkę co trzy przeczytane strony. Książkę przeczytałam w dwa dni. Świat przedstawiony z punktu widzenia alkoholika erudyty, nie jest jednak pochwałą alkoholizmu, ani upodleniem alkoholizmu. W przewrotnie humorystycznie cyniczny sposób...

Książka cudo - dziwi mnie to, że ma tak mało ocen i tak mało osób o niej słyszało; prędzej ludzie o filmie słyszeli. Bardzo taka refleksyjna i na pewno nie nadaje się na jedno posiedzenie. "Pod Mocnym Aniołem" musi być dawkowane, żeby przez przypadek nie przedawkować. Wszystkie historie są napisane z poczuciem humoru. Styl książki do innych jest niepodobny, ponieważ Pilch...

Nawet jeśli założeniem miało być, że ta książka nie będzie łatwa, a dość nieprzyjemna w odbiorze dostosowując się do tematyki to jednak niemiłosiernie taki styl męczy.
Kolejny raz u autora mam wrażenie, że to takie obracanie tematu w kółko, gdzie forma przewyższa realną wartość dzieła.
W zasadzie po lekturze nie wiem czy książka miała być jakąś formą usprawiedliwienia,...

7 542
    2 787